Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 28-05-2010 13:24
a rozumiem, taktyka straty jednego miejsca i punktów dla pewności zdobycia chociaż jakichś, brawo za honorowe podejście do sprawy :smilewinkgrin:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 28-05-2010 13:28
Nie, to jest taktyka "wiem, że nic nie wiem". Inaczej zwana też "na pałę". Niezwykle skuteczne w sytuacjach bez wyjścia lub w atmosferze totalnej niewiedzy w danym temacie. Jedziemy! :)
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 28-05-2010 21:14
No dobra...

Wylosowałem sobie z tych moich niewiadomych Argentynę, która w owym losowaniu pokonuje Niemcy. I zobaczymy czy trafne było losowanie. A zatem tak:

1. Brazylia
2. Hiszpania
3. USA
4. Argentyna.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 29-05-2010 14:56
Może teraz wytypujemy które drużyny wyjdą ze swoich grup? :-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-05-2010 15:29
Co nie wierzycie we Włochy ;)
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-05-2010 16:07
Właśnie ta niewiara w Italię mnie nieco martwi. Faworytami głównymi nie są, stąd nie dałem ich w czwórce, ale to ciągle są Włosi (na tej samej zasadzie co Niemcy to Niemcy). Kto ich tam wie? Ale fakt, że jak się porównuje z tę kadrą z tą sprzed 4 lat to rzeczywiście mizeria...

Ale strasznie mnie zdziwił Jakub pisząc, że Włosi mają słabą kadrę. Tzn. nie byłoby to wcale takie dziwne, gdyby wcześniej nie dał na 3. miejsce USA. :D




Atutem Włochów jest p.Marceli Lippi.
Narzekając na p.Diego Maradonę w kontekście Argentyny, warto zauważyć też, że nie tylko im brakuje solidnego i pewnego trenera. W zasadzie tylko Italia (Lippi), Anglia (Capello) i Hiszpania (del Bosque) mogą się pochwalić wielkimi szkoleniowcami (jak kogoś pominąłem, to możecie dodać).
Pozostali z trenerskiej czołówki wolą pracować w klubach, gdzie jest większa mamona.
Powiem tak - jakby patrzeć po powołanych kadrach, to faworytami są: 1.Argentyna 2.Brazylia 3.Hiszpania
Jak po ławkach trenerskich to: 1.Anglia 2.Italia 3.Hiszpania
Na szczęście nazwiska nie grają. :)
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-05-2010 16:29
Rozpisałem i widzę to tak. Półfinały Francja vs Brazylia - Wygrana Brazyli i Niemcy vs Włochy, wygrana Włochów. O trzecie miejsce Francja vs Niemcy i zwycięstwo Niemiec. Oraz Finał powtórka z 1994 Brazylia vs Italia. Nie zakładamy się o nic więc obstawiam Włochów, jako, że im kibicuję. I widzę tabele tak.
1.Włochy
2.Brazylia
3.Niemcy
4.Francja.

Nie podoba mi się tam Francja i Niemcy. Ale Żabojady mają dobry układ. Wg mnie w 1/8 trafią na Grecję, a w 1/4 na Anglię albo na Serbię, dadzą sobie radę, tak czy siak. W 1/2 na Brazylię i dostaną bęcki.
A Niemcy w 1/8 na USA, a w 1/4 na Argentynę i ze smutkiem wątpię aby drużyna Maradonny dała sobie radę z rozpędzoną i zgraną maszynką from Germany. Messi będzie tak widoczny jak w meczu z Interem. Najgorzej z Włochami, kasy bym na nich nie postawił, i chyba przegram 1/2 Finlandii co się z kumplami założyłem. W 1/4 trafią na Hiszpanię, albo na Portugalię co będzie ciężkie do wygrania, a w 1/2 na Niemcy ;( No, a finał wiadomo z kim. Cienko to widzę, ale im kibicuję.



No ;) i popatrzcie na finał LM. Nazwiska nie grają. Grają drużyny. Gwiazdy nie będą świecić, prawie nigdy nie świecą. Tzn świecą gdy jest dobra drużyna. Przygotujcie się na rozgrywki szachowe w wielkim stylu.



Ja widzę to tak. Grupa A - Francja Meksyk
B - Argentyna Grecja
C - Anglia USA
D - Niemcy Serbia
E - Holandia Kamerun
F - Włochy Paragwaj
G - Brazylia Portugalia
H - Hiszpania Szwajcaria



Rozpiska
1/8
A1 vs 2B
1C vs 2D
1E vs 2F
1G vs 2H
1B vs 2A
1D vs 2C
1F vs 2E
1H vs 2G

1/4
(1AX2B) vs (1Cx2D) a
(1Ex2F) vs (1Gx2H) b

(1Bx2A) vs (1Dx2C) c
(1Fx2E) vs (1Hvs2G) d

1/2
a vs b
c vs d

No i wiadomo :)

http://www.futbol.pl/artykul/70198.html
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 29-05-2010 18:19
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Ale strasznie mnie zdziwił Jakub pisząc, że Włosi mają słabą kadrę. Tzn. nie byłoby to wcale takie dziwne, gdyby wcześniej nie dał na 3. miejsce USA. :D

Atutem Włochów jest p.Marceli Lippi.

ale tak właśnie myślę że USA wyjdzie z grupy na 1 miejscu, Puchar Konfederacji pokazał że są w stanie awansowac do strefy medalowej, ba, zdobyć miejsce na podium :) bo z reguły po przegranym półfinale takim drużynom jak Hiszpania (którą dałem na 4 miejscu) nie chce się już grac bo cel i tak nie został osiągnięty ;) poza tym w spotkaniu USA - Francja jak na moje faworyt jest jeden i nie są to Trójkolorowi ;) także widzę te mistrzostwa troszkę inaczej niż choćby Tomasz :) bo Francuzi nie poradzą sobie z Anglią za żadne skarby więc tak czy tak w cwiercfinale najpóźniej wylecą ;) a odważyłbym się powiedzieć że nie wyjdą z grupy bo Meksyk jest lepszy a RPA to gospodarz

tak, wydaje mi się że to będą mistrzostwa niespodzianek :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-05-2010 19:19
No OK, Amerykańce mogą sprawić niespodziankę. Uderzyło mnie tylko, że skreślasz Włochów, bo mają rzekomo za słabą kadrę, podczas gdy tamci mają w rzeczywistości kadrę od nich słabszą w każdym elemencie (słabsi bramkarze, obrona, pomoc, atak, ławka trenerska). Może mają większą wolę walki i głód sukcesów, ale jednak Mundial to nie jest Puhar Konfederacji, tu ogromną wagę odegra doświadczenie zespołu.




Dobra, moje typy na wyjście z grupy:
A - Francja, RPA
B - Argentyna, Nigeria
C - Anglia, USA
D - Niemcy, Ghana
E - Holandia, Dania
F - Italia, Paragwaj
G - Brazylia, Wybrzeże Kości Słoniowej
H - Hiszpania, Chile

Pogrubiłem zespoły, o których wyjście mógłby się założyć o więcej niż litr. Nie jest ich za dużo, bo też sądzę, że to może być Mundial niespodzianek.

Swoją drogą, jak zawsze, brakuje kilku ważnych zespołów z Europy, które mogłyby namieszać (np. Rosja, Szwecja, Turcja). Stary Kontynent od dawna powinien mieć więcej miejsc, bo tam gra 70% szerokiej czołówki. Miało być podzielone dla sprawiedliwości, tymczasem jest niesprawiedliwie.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 29-05-2010 19:30
Jestem ciekaw jak będą wyglądały w obronie Argentyna i Holandia - większe szanse na dobrą defensywę ma chyba ta druga drużyna. A biorąc pod uwagę jaką petardę mają Holendrzy w ataku jednak bym ich bardziej doceniał :-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 30-05-2010 08:39
John Heitinga 15.11.1983 Everton
Khalid Boulahrouz 28.12.1981 VfB Stuttgart
Joris Mathijsen 05.04.1980 Hamburger SV
Andre Ooijer 11.07.1974 PSV Eindhoven
Gregory van der Wiel 03.02.1988 Ajax Amsterdam
Giovanni van Bronckhorst 05.02.1975 Feyenoord Rotterdam
Edson Braafheid 08.04.1983 Celtic Glasgow



Obrońcy pomarańczowych. Oczywiście mają cały dobry skład. Ale koniec eliminacji, cyrk się kończy, każdy mecz jest meczem o wszystko, będzie walka w klinczu. Holendrzy mogą się pokazać, jakby nie mieli szans na wyjście z grupy. Pomarańczowi mają zawsze świetny skład, może przez tą legalną marihuane, ale jakoś zawsze im idzie jak widać.

Co do USA, mogą zaskoczyć, ale myślę, że brak im doświadczenia. Co innego wygrać eliminacje w grupie gdzie jest dobry tylko Meksyk, a co innego sparować z Europejczykami. Z poza Europy tylko Brazylia i Argentyna coś może pokazać. Oczywiście to moje skromne zdanie, ale co cztery lata jest podobnie, poza kosmiczną Koreą gdzie sędziowali ludzie z Abudabi.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-05-2010 12:27
Obrona Argentyny miażdży Holenderską. Jest przede wszystkim bardzo doświadczony p.Walter Samuel, w tym sezonie chyba najlepszy stoper na świecie, jest całkiem niezły p. Mikołaj Burdisso, jest sprawdzony p. Gabriel Heinze i jeszcze kilku.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Wasyl Użytkownik
  • Postów: 452
  • Skąd: Wieluń
Dodane dnia 30-05-2010 14:24
Argentyna ma niewątpliwie najlepszą kadrę, jednak mając na czele takiego oszołoma jak Maradona, nie wróżę nic dobrego. Jedyna nadzieja na ich dobrą grę to doświadczenie piłkarzy, którzy będą wiedzieć, w jaką grę się bawią. Ja osobiście kibicuję Włochom. A najbardziej obawiam się reprezentacji Hiszpanii, która po mistrzostwie Europy uwierzyła, że jest w stanie zdobyć każde trofeum.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-05-2010 15:04
Dlaczego twierdzisz, że p. Maradona to "oszołom"? Po prostu brakuje mu trenerskiego doświadczenia, ale czasami i bez tego odnosi się sukcesy (jak np. p. Józef Guardiola), kiedy, jak pisałem, niewiele ekip ma naprawdę wielkich trenerów.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 30-05-2010 16:17
nie no, Demichelis i Samuel w ofensywnie grającej drużynie na obronie to jest tykająca bomba zegarowa... Nie wspominając już o tym, że taki rzeźnik jak Samuel będzie musiał zaraz za kartki odpoczywać ;-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Wasyl Użytkownik
  • Postów: 452
  • Skąd: Wieluń
Dodane dnia 30-05-2010 17:22
Napisałem o Maradonie "oszołom", ponieważ jego psyche takie troche niestabilne jest. Facet sobie nie radzi prywatnie. To bardzo może zaszkodzić drużynie. Jako piłkarz był ok.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-05-2010 23:12
W życie prywatne mu nie chcę wchodzić. :)
Trener-oszołom w Argentynie to był p.Daniel Passarella, podobno też zresztą dobry piłkarz wcześniej (choć nie tak jak Maradona oczywiście) - do niego póki co, mogą tam mieć większe pretensje, niż do Maradony. :) A tego to oceńmy po mundialu, bo już nieraz tak było, że po fatalnych eliminacjach, jakaś drużyna o włos się przeciskała do głównego turnieju, a później robiła furorę wtedy, kiedy było trzeba.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 31-05-2010 16:43
Moje widzi-mi-się kto wyjdzie z grupy (w kolejności z pierwszego i drugiego)

A. Meksyk i Francja
B. Argentyna i Korea Płd
C. USA i Anglia
D. Niemcy i Australia
E. Holandia i Dania
F. Włochy i Paragwaj
G. Brazylia i WKS
H. Hiszpania i Chile.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-06-2010 15:31
Cytat:
bury_wilk napisał/a:
Tak na szybko, bez oglądania drabinki:

1. Argentyna
2. Hiszpania
3. Niemcy
4. Holandia

Jak mi się zachce drabinkę przeanalizować do 9.06 to może zweryfikuję :)



Przejrzałem i weryfikuję :)

Wychodzi mi że Argentyna z Niemcami zagrają w 1/4 a zwycięzca tego meczu w 1/2 z Hiszpanią, więc skład i kolejność, jakie zapodałem się nie zgadzają.
Prognozuję więc tak:
A
1. RPA
2. Urugwaj
B
1. Argentyna
2. Grecja
C
1. Anglia
2. Słowenia
D
1. Niemcy
2. Serbia
E
1. Holandia
2. Dania
F
1. Włochy
2. Paragwaj
G
1. Brazylia
2. Portugalia
H
1. Hiszpania
2. Chile

i dalej 1/8
RPA - Grecja 1
Anglia - Serbia 1
Niemcy - Słowenia 1
Argentyna - Urugwaj 1
Holandia - Paragwaj 1
Brazylia - Chile 1
Włochy - Dania 2
Hiszpania - Portugalia 1

1/4
Holandia - Brazylia 1
RPA - Anglia 2
Argentyna - Niemcy 1
Dania - Hiszpania 2

1/2
Anglia - Holandia 1
Argentyna - Hiszpania 1

o 3 miejsce
Holandia - Hiszpania 2

finał
Anglia - Argentyna 2

w sumie nie wydaje mi się, żeby Anglicy mieli drużynę na finał, ale według mojej drabinki przemęczą Serbów, z RPA gospodarzom skończy się szczęście, Holandia się nabiega i nic im z tego nie wyjdzie
czarnego konia upatruję w Duńczykach, że złoją makaroniarzy i pechowo odpadną z Hiszpanią
Francuzi dadzą du... i zajmą ostatnie miejsce w grupie
obstawiłem, że wygra Argentyna, ale cholera wie, z Maradoną może być śmiesznie...
oczywiście moze być zupełnie inaczej, na przykład, że wygra Korea Północna, ale... :)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-06-2010 16:54
Cytat:
oczywiście moze być zupełnie inaczej, na przykład, że wygra Korea Północna, ale...
tak Korea Północna, Niemcy, Brazylia czy Hiszpania, ale ... Argentyna jest tak świetna, że ani Niemcy, ani Brazylia (która zdaje się zajeła pierwsze miejsce w eliminacjach), czy Włochy nie są wstanie im zagrozić. U mnie Argentyna jest na trzecim miejscu pod względem sympati po Włochach i Brazyli, ale oni zawsze mają świetnych piłkarzy i zawsze ładnie odpadają. Ale zobaczymy.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?