Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 21-05-2010 18:02
Cytat:
Nie widziałem żadnej części "Gwiezdnych wojen" i jakoś mnie dalej nie ciągnie.

:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O

A słyszałeś kiedyś o Jezusie? Koperniku? Potterze? Czytałeś Krzyżaków? Lalkę? Potop?

Nową trylogię można sobie odpuścić, ale stara to klasyka, nie widzieć żadnej części starych części GW... to jak... nigdy nie być w McDonaldzie, a łazić do jakichś obleśnych budek przy dworcach. (tzn. oglądać inne filmy).

Normalnie nie pozwoliłbym sobie na taki offtop, ale to sytuacja wyjątkowa jak widać.

W ten wtorek(TVP1) leci część czwarta, za tydzień piąta, a za dwa tygodnie szósta. Masz szansę na rozgrzeszenie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2010 02:22
Zawsze wolałem obleśne budki na dworcach od Maca. Taki już jestem. :D
"Krzyżaków" i pierwszy tom "Potopu" czytałem. I w dodatku nawet "Quo vadis". :p
Ale nie wierzę, że są rzeczy, które absolutnie TRZEBA przeczytać, albo obejrzeć. I tak wszystkiego poznać nie zdążymy, bo tego jest za dużo, więc rozsądniej jest wybierać wedle preferencji, niż poszukiwać kanonów.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Alabama9 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2010 12:19
Cudowne dziecko” (August Rush) reż.: Kirsten Sheridan i „Ucieczka w milczenie”(Speak) reż: Jessica Sharzer. Świetne i przejmujące filmy, polecam:)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2010 12:35
Cytat:
Ale nie wierzę, że są rzeczy, które absolutnie TRZEBA przeczytać, albo obejrzeć. I tak wszystkiego poznać nie zdążymy, bo tego jest za dużo, więc rozsądniej jest wybierać wedle preferencji, niż poszukiwać kanonów.

Nie trzeba, ale:
1. Jednak troszkę wstyd.
2. Często nie zrozumiesz dowcipu chociażby z sitcomu.
3. Można obejrzeć wsz. klasyki - takich filmów jest może ze sto, jeśli poświęcimy na to trzy lata to wychodzi mniej niż jeden film na tydzień - czyli oglądasz raz na tydzień (np. co piątek) jakiś klasyk i po trzech latach znasz te najważniejsze - (i to nawet przy założeniu że wcześniej byłeś pustelnikiem).
4. Tak, dobrze jest kierować się własnymi preferencjami, lecz bardzo rzadko zdarza się aby kultowym został film słaby.

Ja kieruję się swoimi preferencjami - zamierzam obejrzeć wsz. sensowne sf jakie powstały, i raczej dużo mi nie zabrakło, ale jednocześnie zamierzam być na bieżąco z filmami kultowymi - tu słabiej, ale w ciągu jednego wolnego weekendu można i cztery zobaczyć.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Klatek Kluczowy Użytkownik
  • Postów: 374
  • Skąd: Tomaszów
Dodane dnia 22-05-2010 12:42
"Joe Strummer. Niepisana przyszłość" - raczej dla fanów clashów. Ja zostałam pozytywnie zaskoczona i cóż przypomniałam sobie jak bardzo mi przykro, że go brakuje. Niesamowita dawka informacji, emocji i jeśli ktoś się interesuje muzyką to pozycja obowiązkowa.

P.S. Co do "Gwiezdnych wojen IV-VI" to jednak trochę wstyd nie zobaczyć, ale cóż... nie wiesz co tracisz :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2010 12:53
Jeszcze a pro po braku możliwości obejrzenia wsz. - gdybym nie oglądał niektórych filmów po kilka(naście) razy, a brał się za następne to bym z pewnością wsz. kultowe produkcje znał.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2010 13:19
W Bombaju powstaje rocznie 300-400 filmów, a to tylko jedno miasto.
Nie wiadomo, czy nie ma w tej liczbie jakiegoś choćby jednego lepszego niż te klasyki. Ale naprawdę wierzę, że można zamiast "Gwiezdnych wojen" obejrzeć w tym czasie lepszy film, tak jak i zamiast "Harrego Pottera" można przeczytać coś mniej znanego, a ciekawszego - wszystko jest kwestią wyboru, na ogół wyboru w ciemno, bo za nim po coś nie sięgniemy nie wiemy czym to jest. Nie mam jakiejś awersji do "GW", nie wykluczam, że kiedyś, jak nie będzie co robić to obejrzę. Póki co żyję z tym i nie uważam by to był wstyd, tj. nie wstydzę się wcale - czego dowodzi, że się otwarcie przyznaję, tak jak się przyznaję do nieznajomości "Lalki", "Chłopów", "Władcy pierścieni" czy "Zmierzchu" (książek, bo ekranizacje akurat widziałem).

Poza tym za często się w życiu zawiodłem, na filmach uznanych za kultowe, a których oglądanie było dla mnie nieomal stratą czasu - "Pink flamingos", "Pulp fiction", "Mulholland Drive", etc.
Z książkami nieco inaczej, bo jak mi się nie podoba, to przestaję czytać.
Aha, no i kiedyś obejrzałem ze 2 odcinki "Szymon Majewski show", bo ktoś mi powiedział, że trzeba to znać.:rol:

Cytat:
2. Często nie zrozumiesz dowcipu chociażby z sitcomu.

Myślisz, że skoro nie miałem czasu na obejrzenie "Gwiezdnych wojen", to mogę go tracić na oglądanie sitcomów? :D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2010 14:30
Obejrzałem niedawno Proroka, nagrodzonego w zeszłym roku w Cannes. Akcja toczy się głównie w więzieniu, film ma tę zaletę, że manipuluje widzem i trzeba dużego wysiłku by samodzielnie ocenić bohatera, bo nie wiadomo dlaczego chcielibyśmy go lubić... Dobry kawałek kina, warto obejrzeć, choćby ze względu na dobrą rolę aktora, który wciela się w postać młodego więźnia.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Vyvern Użytkownik
  • Postów: 171
  • Skąd: Gdzieś niedaleko Bydgoszczy...
Dodane dnia 22-05-2010 14:32
1. Planet Hulk.
2. Stalker
3. Ruchomy zamek Hauru
4. Spirited away: w krainie bogów.
www.vatokilogodzin.fbl.pl
http://www.lastfm.pl/user/Vatokilogodzin
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
stoookrotka Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd: koszalin
Dodane dnia 31-05-2010 17:20
Jestem w trakcie oglądania filmu "Babi jar" (niestety po rosyjsku).
W głowie został mi ostatnio oglądany film - Evita, jak dla mnie jeszcze lepsze niż "Upiór w operze". Madonna śpiewa tu cudownie, takie moje odczucia ;)
Jeśli zapomnę o Nich, Ty, Panie na niebie, zapomnij o mnie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
margitka Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 31-05-2010 20:22
Kolej transsyberyjska. Film zrobił na mnie wrażenie. Nie wiem tylko czy pozytywne, czy nie. Bardzo, bardzo dziwny i budzący niepokój.
Nie chcę spać, nie chcę umierać, tylko wędrować po pastwiskach nieba...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Shortia Użytkownik
  • Postów: 149
  • Skąd: wszędzie
Dodane dnia 01-06-2010 16:55
jeszcze raz Zelig :)

ale mi się skojarzyło, przy próbie terapeutyzowania Woodiego przez Miię,

siedzi dwóch poetów, jeden dobry ale udaje, a drugi niedobry, ale prawdziwy. który lepszy? :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2010 17:45
My, Dzieci z Dworca ZOO

Film mocny, autentyczny. Dziecięca narkomania z Berlina sprzed 30 lat wciąż nie pozwala przejść obojętnie. Nie jest to film z gatunku "prawdziwe historie", choć prawdziwą historię opowiada. Nie wiem którędy, ale wychodzi poza ten schemat. Może czyni to właśnie dzięki bezpruderyjności?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2010 19:57
Swoją drogą zdecydowanie bardziej sugestywny film, niż to oklepane i przereklamowane "Requiem dla snu".
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2010 20:59
Cytat:
kabanos napisał/a:
My, Dzieci z Dworca ZOO

Film mocny, autentyczny. Dziecięca narkomania z Berlina sprzed 30 lat wciąż nie pozwala przejść obojętnie. Nie jest to film z gatunku "prawdziwe historie", choć prawdziwą historię opowiada. Nie wiem którędy, ale wychodzi poza ten schemat. Może czyni to właśnie dzięki bezpruderyjności?


Czytałam książkę, dawno już temu, nawet nie byłam świadoma, że jest film. - Ależ ze mnie ignorantka.:rip:
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2010 22:55
"SEX w wielkim mieście 2"

Nie będzie to obiektywna opinia, ale bardzo mi się podobał! Byłam w kinie dziś z przyjaciółkami które kocham, można było się pośmiać i łezkę uronić - 100% rozrywki :D
polecam - a co mi tam ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Klatek Kluczowy Użytkownik
  • Postów: 374
  • Skąd: Tomaszów
Dodane dnia 01-06-2010 23:01
a czy "Sex w wielkimm 2" jest lepszy od jedynki? Bardzo ważne pytanie, bo nie wiem czy się wybrać z moimi (wyjątkowo wredne z nich stworzenia i jedynkę wyśmiały ) psiapsiółami jesteśmy rządne seksu :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2010 23:42
moim zdaniem tak ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Klatek Kluczowy Użytkownik
  • Postów: 374
  • Skąd: Tomaszów
Dodane dnia 07-06-2010 00:39
O to bardzo dobrze! Zabiorę te kreatury z popcornem i colą i obaczymy.
A ja widziałam
"Single mana" i bardzo mi się podobał, cała konwencja, pięknie nakręcony i naturalnie zagrany, cacuszko. Troszkę naiwny... jak każdy film o życiu, ale niebanalny
i "I love you Phillip Morris" ale tutaj już bez zachwytów, raczej tania komedyjka, można obejrzeć, uśmiechnąć się parę razy półgębkiem, ale po co kiedy można w tym czasie przeczytać coś wartościowego?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Vyvern Użytkownik
  • Postów: 171
  • Skąd: Gdzieś niedaleko Bydgoszczy...
Dodane dnia 07-06-2010 08:44
Final Fantasy VII
www.vatokilogodzin.fbl.pl
http://www.lastfm.pl/user/Vatokilogodzin
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?