Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 20-11-2010 09:37
"Pozwól mi Wejść" - "Låt den rätte komma in"
ale nie wersję z 2010, która lada chwile wejdzie ( albo już jest w kinach)
Przez przypadek dowiedziałam się, że to remake Szwedzkiego filmu z 2008 roku.
Oryginał jest naprawdę dobry. POLECAM

Mroczna i wzruszająca zarazem opowieść o sile przyjaźni.

http://www.youtube.com/watch?v=sZJUgsZ56vQ
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-11-2010 09:59
A to ten horror. Moi znajomi to widzieli i mówią, że trailler amerykański zdeczka odstrasza, a Szwedzki film był świetny.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 20-11-2010 10:37
Mali aktorzy w szwedzkiej wersji byli niesamowici.
Zapadają w pamięć.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-11-2010 17:29
A oglądał ktoś Essential killing? Mi się to strasznie nie podobało i chętnie poznałbym opinie innych - wszak krytycy się zgodnie tym filmem podniecają ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 21-11-2010 00:06
Nie tak zgodnie z tego co słyszałem. Ja nie byłem. Ale pewnie wcześniej czy później obejrzę.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-11-2010 11:13
dla tych,co lubią szwedzką kinematografię, prosta historia o życiu, być może z nutką moralizatorstwa, ale nie jest ono nachalne,polecam...

http://www.iplex.pl/vod/p1941-jak_w_niebie.html
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 05-12-2010 21:45
Cytat:
The dancing boys of Afghanistan to film, który obejrzałem przed chwilą na TVN 24. Dokument opowiada o tradycji zwanej Bacha Bazi, czyli tańczących chłopców. Zjawisko to związane jest z tym, że w krajach muzułańskich kobiety nie mogą tańczyć publicznie i prostytucja też jest zakazana, ta kobieca. Toteż Pakistańczycy wymyśli, że przeciez można oglądać młodych chłopców, którzy przebierają się za kobiety i tańczą, później chętnie ich bzykają. Afagńczycy przejęli tą "światłą heteroseksualną" tradycję i rozwija się ona w tym krają dynamicznie. Można kupić płyty DVD z chłopcami, jeśli kogoś nie stać na seks z prawdziwymi. Co ciekawe, nie są to jacyś traswestyci, chłopcy nie udają kobiet(tylko w tańcu) i ich opiekunowie też nie udają, że to kobiety. Homoseksualizm, nie nazwany homoskesualzmem, w ten sposób jest czymś naturalnym dla Afgańskich bogaczy, problem w tym, że ci chłopcy nie żyją w kolorowym świecie i są raczej zmuszani do takich praktyk.
Cytuję siebie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
monikaa86 Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 06-12-2010 10:48
"Grunt to rodzinka" - Historia detektywa Jacka Palmera, który na polecenie paryskiego prawnika wyrusza na Korsykę, żeby odnaleźć niejakiego Leoni Angela i poinformować go, iż otrzymał właśnie ogromny spadek. Niestety, z chwilą kiedy nasz bohater przybywa na wyspę sprawy mocno się komplikują...

Dobry, wciągający film, z humorem i doskonałą grą Jeana Reno (i nie tylko zresztą jego:) ).
Monika
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-12-2010 08:00
Wczoraj byłam na najnowszej części Harrego Pottera. Nie ukrywam, że od wielu lat jestem fanką i książek i filmów, ale nie z każdej ekranizacji byłam zadowolona. A ta mnie po prostu wbiła w fotel. Jak dla mnie jest absolutnie perfekcyjna.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 09-12-2010 08:48
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Wczoraj byłam na najnowszej części Harrego Pottera. Nie ukrywam, że od wielu lat jestem fanką i książek i filmów, ale nie z każdej ekranizacji byłam zadowolona. A ta mnie po prostu wbiła w fotel. Jak dla mnie jest absolutnie perfekcyjna.


Też niedawno oglądałam Pottera. Tylko moim zdaniem mogłoby być trochę mniej wstawek "samotnego rozmyślania". Ale poza tym, to bardzo okej i faktycznie, jest to jedna z lepszych części :)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-12-2010 08:52
Fakt, trochę było :) Ciekawa jestem, jak to wypadnie w oczach kogoś, kto nie czytał książki :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 09-12-2010 12:07
Myślę, że ktoś, kto oglądał tylko filmy, a zakładając, że robił to od pierwszej części, to już dawno odpadł xD Chyba, że z ciekawości pójdzie na ostatnią część ;)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-12-2010 14:31
Ja oglądałem wszystkie poza najnowszymi. Dobra rozrywka, może i bez większych wartości, ale co z tego, jeśli jest fajnie. Nie odpadłem. Książkę próbowałem czytać, ale ma ten minus, względem filmu, że zajmuje więcej czasu, to już nie jest tak rozrywkowe.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 09-12-2010 15:38
A ja jednak mimo wszystko wolę książkę :) Nie mówię tu tylko o Potterze - na czytanie zawsze znajdę czas, a na film już ciężko... :)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 09-12-2010 18:05
Nie czytałam książki ale film bardzo mi się podoba;)
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Shortia Użytkownik
  • Postów: 149
  • Skąd: wszędzie
Dodane dnia 09-12-2010 21:56
"Iberia" - Saury. Pewnie wszyscy admiratorzy tańca i muzyki hiszpańskiej widzieli, ale może nie wszyscy, a może i warto raz jeszcze obejrzeć.

Warto!
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
peggy Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2010 09:09
ostatnio to byl "Machete" i jak wszelkie filmy typu Tarantino/Rodriguez, byl to super wypasiony seans minispodniczek strzelajacych z karabinow, turlajacych sie glow, niemilosiernych zakonnic, telefonow ukrytych w pochwie, sprawiedliwych mordercow, etc. Taka moja dewjacja - uwielbiam to kino!
peggy blue
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 10-12-2010 09:21
parę dni temu o 3 w nocy, gdy miałem atak bezsenności, leciał Ingmara Bergmana "Tam gdzie rosną poziomki" i polecam bo ciekawe, ciepłe i nostalgiczne kino na wysokim poziomie. a i Ingrid Tulin to była piękna kobieta uff:rol:

Profesor Isak Borg jedzie ze Sztokholmu do Lundu, aby odebrać doktorat honoris causa. Podróż trwa tylko jeden dzień, podczas którego stary profesor wspomina swoje życie. Film rozpoczyna się snem profesora, który widzi swoje zwłoki, wiezione karawanem przez opustoszałe miasto. W podróży towarzyszy mu Marianne, jego synowa. Po drodze dosiadają się inni podróżni. Rolę profesora Bergman powierzył twórcy m.in. "Furmana śmierci" słynnemu reżyserowi Victorowi Sjöström.
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 18-12-2010 00:33
Cytat:
ostatnio to byl "Machete" i jak wszelkie filmy typu Tarantino/Rodriguez, byl to super wypasiony seans minispodniczek strzelajacych z karabinow, turlajacych sie glow, niemilosiernych zakonnic, telefonow ukrytych w pochwie, sprawiedliwych mordercow, etc. Taka moja dewjacja - uwielbiam to kino!
Jeszcze nie widziałem, ale obejrzę :D moja dewiacja też.

http://www.filmweb.pl/film/sniadanie+do+lozka-2010-583507
Śniadanie do łóżka
Cóż polska komedia romantyczna, z wielkimi polskimi gwiazdami :rol: Film zabawny, nie wymagający myślenia, momentami bardzo śmieszny(ale mało tych momentów).Fabuła żanda, zagrane nijak. Główne atrakcje to szpara między zębami Karolaka, i mmmm seksowny tyłek Małgosi Sochy, poza tym nachalne reklamy różnych produktów, głównie przypraw i sztućców. Film jest o kucharzu.
Oczywiście grzeszę, bo powinienem wspomnieć o Adamczyku. A, że film jest o gotowaniu, to porównanie, że Adamczyk był truflą w zupce chińskiej będzie adekwatne.
Ja lubię zupki chińskie, czasem.



http://www.filmweb.pl/Film.O.Pszczolach
Film o pszczołach/Bee Movie
Komuputerowa animacja DreamWorks , czy coś jeszcze trzeba dodawać? Wiadomo już co za film. Ale coś powiem. Główny pszczół "zagrany" przez Jerrego Seinfelda, nie wiem kto to, ale jego animowane alter ego było zabawne. Postać kobieca to Renée Zellweger, i też zabawna, szkoda, że Polacy uważają, że dubbing jest fajny. Ubzdurali sobie, że jak osioł ze Shreka jest śmieszny, to trzeba wszystko psuć. Nie chcę się rozwodzić nad Madagaskarem, ale jak ktoś widział wersję z napisami, to wie czym się to różni i co jest śmieszne, a co jest wielką, starą, kupą. Wracając do Pszczół - animowany dramat sądowy, czyli coś fajnego. Nie będę wchodził w szczegóły, dodam tylko, że "zagrali" w nim Ray Liotta jako Ray Liotta, i Sting, jako Sting, oczywiście mamy dubbing, więc efekt znika.
Jak ktoś lubi DreamWorksa, to polecam, a jak ktoś nie lubi, to niech nie ogląda.



http://www.filmweb.pl/film/Autor+Widmo-2010-463952
Autor Widmo / Ghost Writer

Na podstawie powieści, dość krótkiej, Roberta Harrisa, Roman Polański nakręcił dobry film. Dużo zdjęć robił podczas haniebnego aresztu w Szwajcarii, haniebnego dla Szwajcarii. Dał radę, film się udał. Książka jest świetna, więc miałem obawy, ale Roman dał radę. Może film nie jest tak rewelacyjny jak pierwowzór literacki, ale warto zobaczyć. Brosnan, w jakiejś normalnej roli, świetny E. McGregor, ogólnie nie ma się do czego czepić. Solidny, aktualny, dobra muzyka, klimatyczne zdjęcia, fabuła też na poziomie, brak mi jakiegoś pazura, tego czegoś, ale możliwe, że to wina książki ;) Może gdybym nie znał fabuły, to film zrobiłby na mnie lepsze wrażenie. Polecam i film i knigę.



Jaja w tropikach/Tropic Thunder
http://www.filmweb.pl/film/Jaja+w+tropikach-2008-206047

1) Dlaczego takie tłumaczenie tytułu?
2) Tom Cruise - Wow - ale koleś zagrał. Dajcie mu rolę, a on znów pokaże co potrafi.

Co do reszty jestem pod wrażeniem. Jutro coś dodam. W każdym razie, jak ktoś nie lubi USA cinema, niech nie ogląda, niech zapomni, że taki film powstał. ehhh ;) udany film



http://www.filmweb.pl/film/.../awards
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 18-12-2010 10:04
"Beats of freedom - Zew wolności" - fantastyczny dokument o znaczeniu muzyki rockowej w czasach PRL-u, kto nie widział to naprawdę polecam, dobra muzyka, dużo ciekawych wypowiedzi muzyków na temat tego ciężkiego okresu w dziejach naszego państwa :yes:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?