Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-10-2009 17:42
Ja nie wiem, Valdens ale razem filmu z tobą chyba nigdy nie obejrzę. Dystrykt ci się podobał, Antychryst ci się podobał. heh rzecz gustu.

Ja widziałem G.I. Joe. Lipa straszna. Nawet efekty specjalne, wcale nie takie rewelacyjne nie pomagają. Fabuła gorsza niż w Transformers, postacie tak skomplikowane jak w Street Fighter. Tragedia.

Widziałem Ja Robot z Willem "robię nawet z gówna hit" Smithem i o dziwo podobał mi się. Może to nie jakieś wybitne kino. Ale przyjemne, akcja nie nudzi, nawet zaskoczył mnie na koniec. Nie głupi.

Oraz z tym samym Willem Hancoca, inne spojrzenie na superbohaterów. Film familijny ;) Można obejrzeć do piwa, albo obiadu. Fajny.

Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-10-2009 07:55
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Oraz z tym samym Willem Hancoca, inne spojrzenie na superbohaterów. Film familijny ;) Można obejrzeć do piwa, albo obiadu. Fajny.


najfajniejszym spojrzeniem na superbohatera jest, moim zdaniem Hellboy i nie wiem, czy Hancoc go przebije...

Obejrzane:
"Miś"
"Brunet wieczorową porą"
"Nie ma róży bez ognia"
Opisywać chyba nie trzeba...
:)
Szykuję się na "Australię"... Niech mi nikt, nie mówi, że nie warto, bo z jednego powodu, hehe, warto... Z mojego punktu widzenia...

[A poza tym - "Seks w wielkim mieście" i "Brzydula Betty" - wciągam się w seriale. I "Makowa Panienka" - dlaczego dziś takich bajek nie robią? Muszę zgrać płytkę dla Mojej Małej Żaby. Żeby nie musiała się posiłkować tym szitem, który obecnie wymyślają na potrzeby zapracowanych rodziców...]
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2009 08:12
www.pc-tipid.com/item_photos/47620.jpg

Tenjou tenge

Anime o szkole różnych sztuk walki. Mocno zakombinowane, jestem chyba na dwunastym odcinku i już naliczyłam jakieś dziesięć wątków. Szczerze mówiąc, to co najmniej w połowie z nich nie wiem o co biega. Ale warte obejrzenia. Świetni bohaterowie, piękna kreska i dużo humoru :) Mooocno wciąga.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2009 12:43
"Dystrykt 9" - Jeden z najoryginalniejszych filmów sf nie tyle ostatnich lat, a w całej historii. Ciekawie opowiedziana historia, konwencja dokumentu i sprawne wykonanie techniczne.

Cytat:
Oraz z tym samym Willem Hancoca, inne spojrzenie na superbohaterów. Film familijny Można obejrzeć do piwa, albo obiadu. Fajny.


"Hancocka" nie widziałem, ale bardzo ciekawe spojrzenie na suberbohaterów zaprezentowano w "Watchman". A ze wszystkich suberbohaterów najbardziej lubię Batmana, który jest z całej tej grupy najbardziej wiarygodny(na tyle na ile można być w tym temacie) i jego psychologia została najlepiej naszkicowana.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-10-2009 13:13
"9". Spodziewałem się więcej, ale nie było źle. Wizualnie - świetny, fabularnie - mało oryginalny.

7/10



"Oszukać przeznaczenie 4". Powtórka z części trzeciej, która była powtórką części drugiej, która była powtórką części pierwszej - dobrej. Twórcy postanowili nie ruszać scenariusza nawet na milimetr, a tylko wymyślać co raz to bardziej widowiskowe (bardziej brutalne) zgony. Nuda. 3.5/10
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 14-10-2009 16:37
A ja trochę w drugą stronę.

Czy ktoś z was widział " Bękarty Wojny"? Chcę iść do kina, a opinie są różne.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-10-2009 16:41
Według mnie widać tam początek końca Quentina Tarantino, ale obejrzeć się da.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-10-2009 17:19
Cytat:
najfajniejszym spojrzeniem na superbohatera jest, moim zdaniem Hellboy i nie wiem, czy Hancoc go przebije...
No nie wiem, Hellboy to taka postać. Taka mieszanka Nicka Furry ze Spidermanem. Trochę twardy trochę zabawny. Hancoc, jakby film nie był głupi, mówi o tym, jak ciężko być superbohaterem. Jak ciężko być innym. To jest główny motyw filmu. Inni super herosi jakoś zbyt łątwo sobie z tym radzą. Mówię o filmach, w komiksach już chyba każdy poza upośledzonym Punisherem miał problemy ze swoją innością.

Cytat:
"Hancocka" nie widziałem, ale bardzo ciekawe spojrzenie na suberbohaterów zaprezentowano w "Watchman".
Tak. Całkiem podobnie.Bardziej poważnie. Dalej komiks, ale bez uśmiechu, jakby nie byli kiczowaci bohaterowie Watchmana.

No mnie też Bękarty nie zachwyciły. Dialogi fajne, ale reszta trochę nudzi. KilL Bill znacznie bardziej mi się podobał, obie części. Zresztą Death Proof także.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2009 23:36
"Zboczona historia kina" - czyli p. Sławoj Żiżek (Żiżek!) o filmie i o czymś więcej. Fantastyczny umysł.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-10-2009 21:14
Przed chwilą obejrzałem "Infiltrację". Co powiedzieć? Należała się statuetka Martinowi za ten film, mógł ją dostać wcześniej, ale nie uważam już, że dostał za całokształt. Dostał za całokształt, ale za ten film mógłby dostać gdyby wczęśniej robił tylko szmirę. Co do aktorów. Wow! Świetni niemal wszyscy, nawet gruby Baldwin pokazał, że nadal nie wypadł z obiegu. A Leonardo i Jack poezja. Matt też był wielkim Mattem, on jest niesamowity, potrafi zagrać wszystko. Końcówka mnie zasmuciła, widać, że to remake azjaty, ale cały film warto ... . Nie! Trzeba obejrzeć. Kto nie widział, nie ma na co czekać.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2009 21:44
"Antychryst" ogladalem ostatnio myslalem ze jest przerazajacy a on troche bardzije obrzydliwy jest a poza tym sredni film szczegolnie koncowka byla dosc dobra. Jednak az tak zeby polecac to niezbyt. Jak ktos nie ogladal to moze nie ogladac bo takie sobie. a Co do infiltracji to ja napewno obejrze
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 16-10-2009 09:15
"Transformers". Dziecko mnie zmusiło. Biedne dziecko. Jak można oglądać takie głupoty? Robią dzieciom śmietnik z mózgu.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zielono Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 16-10-2009 11:01
Ostatnio widziałam ,,Ogród Luizy'' film jak dla mnie genialny...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 16-10-2009 11:10
"Ja w środku tańczę"
Strasznie się poryczałam.
http://www.filmweb.pl/f162368/Ja+w+%C5%9Brodku+ta%C5%84cz%C4%99,2004
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Andar Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Nottingham
Dodane dnia 16-10-2009 11:51
Wczoraj ponownie oglądnęłam "Elizabeth-Golden Age",uwielbiam ten film,bo to moja ulubiona epoka historyczna,w dodatku mam teraz z kim pysznie dyskutować na tematy historyczne,więc seans tym bardziej udany.
Na deser obejrzeliśmy sobie "Vinci" pana Machulskiego -ten film zawsze mnie wprawia w dobry nastrój:)
"Ludzie chcą kłamstw,które pomagają im żyć"
Terry Pratchett.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-10-2009 18:19
movieoverdose.files.wordpress.com/2009/04/ninja-scroll-movie-poster.jpg
Ninja Scroll

Klasyka :) Świetna dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z anime. Czysta esencja. Mnie trochę denerwowało, bo miałam wrażenie, że to streszczenie, ale to chyba dlatego, że przyzwyczaiłam się do anime które mają co najmniej po kilkanaście odcinków, a tu cała historia mieści się w 90 min.

Za wikipedią:
Cytat:
Akcja filmu toczy się w feudalnej Japonii. W jednej z wiosek na ziemiach klanu Mochizuke wybucha tajemnicza zaraza. Wódz klanu - Chamberlain zleca oddziałowi ninja dowodzonemu przez Hanzę zbadanie źródła tajemniczej epidemii. Oddział zostaje wybity niemal do nogi przez nadludzko potężną bestię. Przeżywa jedynie pojmana przez potwora Kagero - kobieta-wojowniczka. Z rąk Bestii ratuje ją Jubee - wędrowny najemnik. Nieco później Jubee spotyka tajemniczego Dakuana, który przedstawia się jako agent wywiadu na usługach rządu. Dakuan informuje go, że potwór z którym walczył to Tessai jeden Demonów Kimonu, które służą Szogunowi Ciemności. Oferuje mu współpracę, zaznaczając, że demony i tak będą go ścigać by pomścić jednego ze swoich i nie uniknie z nimi walki. Oferuje mu zapłatę, ale Jubee odmawia. Wówczas Dakuan rani go zatrutym shurikenem. Obiecuje mu wydać odtrutkę wraz z zapłatą gdy zakończą swoją misję.



Ogólnie: gorąco polecam. Tylko ostrzegam, że jest bardzo brutalne.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 19-10-2009 21:03
Jestem właśnie w trakcie serialu "Мастер и Маргарита" i muszę przyznać, że ma klimat. Jest na youtube, jakby ktoś chciał zerknąć. Po rosyjsku, oczywiście, ale aktorzy mówią bardzo wyraźnie, można wszystko zrozumieć. Na prawdę polecam!
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 20-10-2009 02:09
Cytat:

Czy ktoś z was widział " Bękarty Wojny"? Chcę iść do kina, a opinie są różne.


Film warto zobaczyć chociażby dla świetnej kreacji aktorskiej Christopha Waltza.
Są momenty rzeczywiście poruszające (pierwsza część szczególnie), są zabawne.
Skoro nie nudziłam się (a wręcz przeciwnie) na tak długim filmie - powiedzmy - wojennym, to znaczy, że jest on niezły.
No i muzyka bardzo dobra, jak zawsze w filmach Tarantino.

Cytat:

Według mnie widać tam początek końca Quentina Tarantino


Bo gdyż? ;)

Cytat:
Antychryst" ogladalem ostatnio myslalem ze jest przerazajacy a on troche bardzije obrzydliwy jest a poza tym sredni film szczegolnie koncowka byla dosc dobra. Jednak az tak zeby polecac to niezbyt. Jak ktos nie ogladal to moze nie ogladac bo takie sobie.


Zależy, co kogo przeraża. Rozumiem, że może obrzydzać, że może się nie podobać, ale na pewno nie jest to film taki sobie. Idąc na pewne filmy warto zapoznać się z nazwiskiem reżysera, to może ułatwić zarówno wybranie/ odrzucenie filmu, jak i zrozumienie go.


"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-10-2009 07:58
Cytat:
Hyper napisał/a:
Jestem właśnie w trakcie serialu "Мастер и Маргарита" i muszę przyznać, że ma klimat. Jest na youtube, jakby ktoś chciał zerknąć. Po rosyjsku, oczywiście, ale aktorzy mówią bardzo wyraźnie, można wszystko zrozumieć. Na prawdę polecam!


Hyper, ten serial leciał w tamtym roku na jedynce, więc na pewno jest gdzieś do ściągnięcia. Nawet po polsku :)

Faktycznie, ma klimat, ale przy moich wyobrażeniach i tak wypadł słabo :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 20-10-2009 11:12
"Czerwiec 1941"

Serial wojenny puszczany teraz na kanale "Wojna i Pokój"
Produkcja: Rosja/Białoruś
Grają polscy aktorzy:

Magdalena Górska i Paweł Deląg

Jeśli ktoś lubi wojenne filmy okraszone romansem to polecam gorąco :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?