Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-02-2009 20:00
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona - film dobry, ale słabszy od "Fight Clubu" i "Siedem" Davida Finchera i w zupełnie odmiennym stylu. Moim zdaniem zbyt długi, przez co momentami nużący.

Droga do szczęścia - niezły, ale oryginalne toto nie jest. Mendes powtarza schematy z American Beauty, przenosząc akcję do lat 50 (chyba?). Kolejny raz o upadku American Dream, co widzielśmy już w wielu innych filmach czy dramatach, trzeba jednak przyznać że jest to całkiem dobrze zrobione i dość przejmujące kino.

Obywatel Milk - przed seansem miałem wątpliwości, uważałem że to będzie jakaś ramota o tolerancji i prześladowaniu gejów. I, mimo dość propagandowej wymowy filmu, muszę przyznać że jest on wyjątkowo dobry! Oglądając go myślałem sobie: Boże, czemu Amerykanie potrafią nakręcić wciągający i niegłupi obraz o byle aktywiście gejowskim, a Polacy nie umieją o Solidarności? Tak więc, prawdopodobnie Milk przebije artystycznie Popiełuszkę. A porównania nie biorą się znikąd, gdyż geje w tym filmie przedstawieni zostali niczym podziemni opozycjoniści walczący o wolność.

Gomorra - dobra jedynie końcówka. Jako całość film za bardzo przypomina dokument i to niezbyt wciągający
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 17-02-2009 21:02
Ja mam zamiar wybrać się do kina na ,,Ciekawy przypadek Benjamina Buttona'' z chęcią bym go obejrzała :D
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 18-02-2009 17:30
Cytat:
Vivaldi napisał/a:
Cytat:

książka jest fantastyczna, film moim zdaniem zawodzi, gra aktorska tej kobiety jest moim zdaniem do niczego ;) i nie oddaje klimatu powieści, uważam w miarę podobnie jak przedmówczyni, Kubrick zepsuł ten motyw ale i tak go wykorzystam w ustnej maturze z polskiego ;)

Kwestia tego, czego sie oczekuje. Jeśli ktos oczekuje wiernej adaptacji po Kubricku, to pomylił adres.
Ksiązkę czytałem, film oglądałem i choc rzeczywiście nie wszystko jest tutaj tak, jak w powieści, to mówienie, że Kubrick zepsuł ten motyw jest wg. mnie grubą przesadą. Owszem, znacząco zmienił wydźwięk powieści, pozmieniał wątki i dokonał masy wiekszych lub mniejszych przeróbek, ale w sumie myślę, że wyszło to na zdrowie. Film urzeka symboliką, plastyką i kreacja Nickolsona.
A ta baba chyba miała właśnie tak grać ;p
powiem tak, film sam w sobie był niezły jak na horror, gdybym nie czytał książki okrzyknąłbym go klasykiem horroru (którym zresztą jest ;) ) jednak jak już się przeczytało to co stworzył King to przy obejrzeniu tego z myślą o książce zawód jest ogromny ;) musiałbym spróbować obejrzeć to jako film, bez myśli o kingowej wersji :)

i wiem że ona miała tak grać, wątpię żeby na serio nie miała żadnego talentu bo tak to wygląda patrząc na jej postać :p Nicholson zagrał dobrze ale i tak najbardziej podobała mi się kreacja Hallorana, nie wiem kto go grał, ten czarny aktor co przyjechał na skuterze śnieżnym to jest :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 19-02-2009 20:10
"American Buffalo" Dastin Hoffman w tym filmie jest po prostu genialny.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Vivaldi Użytkownik
  • Postów: 96
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-02-2009 21:18
Popiół i diament - stare, ale jare. Aktorstwo momentami przeszarżowane i sztuczne, historia momentami niedomaga, ale nadal kawał porządnego kina. Stary Wajda i Cybul to jest jednak to...
imagegen.last.fm/LastfmLiveJournal/recenttracks/5/VivaldiOrunita.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 21:34
Chak De! India
Ci co lubią filmy indyjskie wiedzą o co chodzi
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 20-02-2009 01:11
Ostatnio widziałem świetny film (zdaję się niemiecki ale pewności nie mam)
"Zabójca męskości" o ludziach chorych na raka i choć temat smutny i jest w filmie umieranie i cierpienie to jednak temat ujęty jest lekko i zabawnie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
oil Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: śnięte miasto
Dodane dnia 20-02-2009 08:36
ja tez w telewizorni niemiecki film wypatrzyłem ,,chmura,, o skarzeniu radioaktywnym i miłości.a na widelcu moi synowie katuja notorycznie helikopter w ogniu.
navigare necesse est...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
passi Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 20-02-2009 09:11
"Pianista" Polańskiego... uwielbiam do niego wracać.
moje prywatne czarowanie...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 20-02-2009 11:37
"Slumdog. Milioner z ulicy"
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2009 11:53
"Slumdog. Milioner z ulicy"
bardzo mi się podobał:yes:
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 20-02-2009 12:04
Mnie również. Warto przeczytać też książkę.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2009 12:21
tą Vikasa Swarupa, "Jak wygrać miliard"?
miałem ochotę przeczytać, ale najpierw niechcący obejrzałem film. Teraz nie mam po co czytać skoro wiem jak to się wszystko działo, choć ponoć książka bardzo się różni. :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
annutka Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2009 13:13
"Europejski Alfabet" Gaussa, dobry bardzo i będący dowodem cynizmu pana G. A teraz kończę "Możnilość wyspy" Łelbeka. Trochę męczy, ale zamierzenie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2009 13:22
annutka, to chyba nie ten temat :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-02-2009 14:13
"Dziewiąta kompania" całkiem ładny rosyjski film o przyjaźni. Spodziewałem się czegoś innego. Mile mnie zaskoczył.Polecam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-02-2009 14:37
"Hellboy 2" wczoraj zarzuciłem. Nawet spoko, fajne potworki. I super "wiedźmin" (ten długowłosy elf). Taki powinien być Geralt i tak walczyć, a nie tak jak ten w polskiej produkcji.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-02-2009 15:07
A taki tam filmik o pewnym panu :D
Link jest w shocie, ale stamtąd szybko zniknie, więc tu sie powtórzę:
http://tiny.pl/bhjt
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
przemo Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2009 09:34
Ostatnio oglądałem "Numer 23" , Joela Schumachera , średni film , lekko nudnawy.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Vivaldi Użytkownik
  • Postów: 96
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-02-2009 09:52
Rozmowy z katem - krótki, dość kameralny, ale bardzo fajny. Świetna rola Fronczewskiego jako gen. Stroopa. Warto obejrzeć.
imagegen.last.fm/LastfmLiveJournal/recenttracks/5/VivaldiOrunita.gif
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?