Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 13-09-2009 01:19
Właśnie obejrzałam "Antychrysta" Larsa von Triera. Mam mieszane uczucia. Miejscami piękny (prolog), miejscami wieje banałem(latanie po lesie z narzędziami). Kilka scen, które wywołały u mnie mdłości (odcinanie łechtaczki).
Samo założenie, że natura jest kościołem szatana totalnie do mnie nie trafia, a w film w sumie ani tego nie potwierdza ani nie zaprzecza. Moim zdaniem ciut to wszystko mętne, ale coś tam dla siebie wyciągnęłam. Mimo wszystko warto.

Edit:
Widzę, że wcześniej była dyskusja... dołączam się - lepiej późno, niż wcale :)

Edit 2 : Doszłam do wniosku, że jedynym jasnym przesłaniem filmu jest to, że nie wolno leczyć osób bliskich :rol:;)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 13-09-2009 12:36
Resident Evil

:):):)
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2009 22:00
"Rozważna i romantyczna" z 1995r. Cóż, Alan Rickman, Emma Thompson, Kate Winslet, a w tle Hugh Laurie :) + zgrabnie przedstawiona, cudna historia.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-09-2009 00:23
"Enen" Feliksa Falka - bardzo mile mnie ten film zaskoczył. Ciekawa i dająca do myślenia historia + naprawdę dobra aktorska. A to się ostatnio w polskim kinie nie zdarza za często.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-09-2009 09:50
"Noc żywych trupów", klasyk z 1968 roku, George A. Romero
"Ostatni człowiek na ziemi", klasyk z 1964 roku, pierwowzór "Jestem legendą".
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-09-2009 11:40
dixonverse.net/blog/wp-content/uploads/2009/04/movie1.jpg

The Good, The Bad, The Weird
Korea Południowa
Cytat:
Jest rok 1930. Okupowana przez Japończyków Mandżuria. Złodziej Tae-gu w zuchwały sposób napada na japoński pociąg wojskowy, z którego kradnie tajemniczą mapę, na której zaznaczono miejsce ukrycia skarbu z dynastii Qing. Pechowo dla Tae-gu o mapie wie również bandyta Chang-yi, który natychmiast wyrusza w pościg za złodziejem. Do walki o mapę przyłącza się również tajemniczy łowca nagród Do-won.


Strasznie długo miałam ochotę na ten film, a okazało się, że jest całkiem inny, niż sobie wyobrażałam. Przede wszystkim, gdyby nie wiadomości z neta, to w życiu bym nie potrafiła określić, który to rok, bo realia historyczne średnio trzymały się kupy.
Film momentami jest tak głupi, że aż śmieszy. Wśród trzech głównych bohaterów najciekawsza postacią jest "Zły", taki trochę psychopatyczny emo, który wkurza się na każdego, kto mu podskoczy. "Dobry" jest mdły, a "Dziwny" jest dziwny :)
Mimo że fabuła jest mega prosta, to jednak nie obyło się bez zaskoczenia. A tak poza tym, to trup ściele się niczym w Rambo i jest to chyba jedyny film, w którym widać, jak krople krwi ściekają z obiektywu kamery :)
Dwa powody, dla których warto przemęczyć się 135 min: przy filmie nie trzeba myśleć, po prostu się go ogląda. Powód drugi: jest ładny pod względem wizualnym. Czegoś takiego nie znajdziecie ani w filmach europejskich, ani amerykańskich.

A, i jest jeszcze scena, w której Zły występuje w samych majtkach :] Pięęęęęękny widok :D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-09-2009 12:12
"Słoń" - porażka. Można w trakcie filmu czytać gazetę albo gadać z kimś na gadu gadu, bo i tak nic się nie traci.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 14-09-2009 12:51
"Słoń" to akurat najlepszy film Van Santa. Dość oryginalny, intrygujący i pozbawiony charakterystycznego dla niego taniego moralizatorstwa.

Z filmów Van Santa obok "Buntownika z wyboru" najbardziej nadaje się do oglądania. Za to na pewno nie poleciłbym nikomu "Gerry"(można się śmiertelnie wynudzić) i "Psychola"(Z prostego powodu: to niemal klatka w klatkę kopia "Psychozy" Hitchcocka. Bez jej atutów, a jak się nie widziało oryginału to tylko można sobie zepsuć jego przyszły seans.)
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-09-2009 13:19
Cytat:
AmIam napisał/a:
"Słoń" to akurat najlepszy film Van Santa. Dość oryginalny, intrygujący


70 minut kamera jeździ po szkolnych korytarzach, a potem 8 minut strzelają. Dla mnie nuda.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 14-09-2009 13:28
Cytat:
valdens napisał/a:
a potem 8 minut strzelają. Dla mnie nuda.

Rzeczywiście. Stanowczo za długo strzelają. Przez te osiem minut zdążyłem 3 razy zasnąć ;-)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 14-09-2009 13:36
Akurat mnie się podobał sposób prowadzenia kamery i narracji filmu. No, ale to czy kogoś film nudzi, czy nie, to całkowicie subiektywna kwestia.:)
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-09-2009 14:53
sirmicho, może za mną jest coś nie tak, bo często nudzą mnie strzelaniny :) Myślę, że niełatwo jest zrobić nienudna strzelaninę w XXI wieku, bo widz zdążył obejrzeć setki strzelanek i wszystkie mniej więcej podobne.

No, w tym filmie akurat sterzelnka była dość dobra, w sumie. Trochę się różniła.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 14-09-2009 15:01
Cytat:
valdens napisał/a:widz zdążył obejrzeć setki strzelanek i wszystkie mniej więcej podobne.


Masz rację. Większość opiera się o ten sam schemat: ktoś strzela - ktoś ginie. Czasem co odważniejsi reżyserowie urozmaicają schemat i ktoś strzela - ktoś obrywa a potem wykrwawia się na śmierć. Istnieje jeszcze odłam ekstremalny: mięśniak wypluwa serię - ginie cała armia wybiegająca rządkiem zza budynku - eksploduje samochód tudzież domek - mięśniak przeżywa.

Dobra, starczy, bo chyba popsułem Wam dyskusję.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-09-2009 17:40
Sirmicho, a widziałeś kiedyś, jak jeden strzelec wykańcza cały oddział Japończyków? To się nazywa jatka :D

http://www.youtube.com/watch?v=_bVJEncQfN4



I jeszcze każdy do każdego w trójkącie :) Zaczyna się tak mniej więcej w ósmej minucie.

http://www.youtube.com/watch?v=jK47DjT8F4U&feature=related

Ja nigdzie wcześniej takich strzelanin nie widziałam :D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-09-2009 17:43
Aha, prawie bym zapomniał... Jednak podoba mi się "Antychryst" :) Do połowy jest nudno i trudno dopatrzeć się sensu, ale druga połowa wynagradza początek. Tak, dopatrzyłem się sensu, znalazłem interpretację itd. :yes: Zachowam ją jednak dla siebie, bo dość osobista jest.

7/10
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 14-09-2009 17:45
Ja też oglądałem ostatnio "American Gangster'a" z Russel'em w roli głównej. Kilka dni temu obejrzałem też "Jackie Brown", ciekawy film, polecam!
Zapraszam na www.teksty1995.blox.pl
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 14-09-2009 18:17
O rany Oke. Co za apogeum durnoty:)

Chociaż nie... Turecki Rambo i tak jest lepszy. Chociaż akurat tu nie ma za dużo strzelania.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-09-2009 18:21
Jakiej durnoty? Ta scena jest fascynująca :D

"Tureckiego rambo" też już mi ktoś pokazywał :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 15-09-2009 12:55
"Rashomon" reż. Akira Kurosawa

Jeden z moich trzech ulubionych filmów. Ten film jest po prostu genialny. Opowieść w nim przedstawiona nie należy do jakiś skomplikowanych, ale jest niesamowicie wciągająca, intrygująca i opowiedziana z różnych punktów widzenia nie pozostawia widza obojętnym. Fantastyczne aktorstwo, reżyseria, scenariusz, muzyka...
Trudno się nachwalić. Ten film to po prostu legenda!



Cytat:
sirmicho napisał/a:
Większość opiera się o ten sam schemat: ktoś strzela - ktoś ginie. Czasem co odważniejsi reżyserowie urozmaicają schemat i ktoś strzela - ktoś obrywa a potem wykrwawia się na śmierć. Istnieje jeszcze odłam ekstremalny: mięśniak wypluwa serię - ginie cała armia wybiegająca rządkiem zza budynku - eksploduje samochód tudzież domek - mięśniak przeżywa.


Dzisiaj wszyscy chcą kopiować "Matrixa", bądź "Rambo". I tworzą strzelaniny coraz szybsze, efektowniejsze i przy okazji głupsze. Do tego dodają coraz więcej fajerwerków. Jako, że film musi mieć kategorię PG13 to wychodzą nam różne dziwactwa.:) Mnie też to nudzi. To filmy, które można oglądać dla zabicia czasu, jak nie ma się nic lepszego do roboty.

Moja ulubiona strzelanina pochodzi z "Dzikiej Bandy" Sama Peckinpaha, gdzie przemoc została poetycko przedstawiona. Kilka innych, ciekawych też by się znalazło.:D
Świetne są też sceny pojedynków z filmów Sergio Leone, które również urastają do rangi poezji.:yes:
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 15-09-2009 13:15
Mi najbardziej podobają się strzelaniny u Quentina Tarantino :) Dialogi, które tym akcjom towarzyszom, też :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?