Nowy edytor
Autor
RE: Nowy edytor
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 22-12-2013 11:04
Mam podobny problem na chromie. Nieładnie ta dodatkowa interlinia wygląda.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nowy edytor
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 22-12-2013 11:12
Andre,

U mnie jest tak, że te myślniki zamieniają się w kropki grube tak gdzieś w 80 - 90 proc. wstawianego tekstu. Reszta jest ok - tj myślnik jest myślnikiem we wstawianym tekście na PP
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 11:14
Podobnie ma się sprawa z wklejaniem na IE, tak jak w załączonym przykładzie.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 12:20
Zlokalizowałem w czym problem:
wiktororzel.portal-pisarski.pl/internety/Modyfikowanie_stylu.png

w ustawienaich Worda trzeba przestawić odstępy między wierszami na podówjne. Ustawienie pojedynczych powoduje, że będzie w edytorze dodatkowa interlinia. Sprawdzałem, działa.

1. Na karcie Narzędzia główne w grupie Style kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Normalny, a następnie kliknij polecenie Modyfikuj.
2. W obszarze Formatowanie kliknij przycisk Odstęp podwójny.
3. Dla wygody zaznaczamy 'W nowych dokumentach na podstawie tego szablonu'.

Gotowe.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 12:48
Mam jakąś starą wersję Worda, chyba sprzed 7 lat i w ogóle nie ma tego, o czym piszesz.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 22-12-2013 12:55
Mhm, zgodnie z tym co napisałeś, Sagit, zmodyfikowałam szablon normalny. Spowodowało to, że w wordzie mam rozjechany tekst z podwójną interlinią i rzeczywiście 1:1 wkleja się w edytora. Niemniej, mi zależy na pojedynczej interlinii, tego efektu w prosty sposób, nadal nie mogę osiągnąć.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 13:02
Jest jeden uniwersalny sposób na poprawne odstępy, oprócz tego, który opisałem wyżej. Miękki enter, czyli shift+enter. Jeśli tak będziecie tworzyć nowe akapity w Wordzie, Openoffice itd, to nigdy nie będzie problemu z wklejaniem tekstu do jakiegokolwiek edytora.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 22-12-2013 13:18
Dobra, miękki enter działa mi w strofkach, ale pomiędzy potrzebuję odstępu i tu już muszę użyć normalnego entera, który po wklejeniu w edytora znowu rozjeżdża się w podwójną interlinię.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 14:10
Czyli trzeba zaznaczyć text, skopiować i potem wcisnąć ten miękki enter?
Czy kiedy, bo się na tym nie znam?
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 14:23
Esy Floresy napisała:
Dobra, miękki enter działa mi w strofkach, ale pomiędzy potrzebuję odstępu i tu już muszę użyć normalnego entera, który po wklejeniu w edytora znowu rozjeżdża się w podwójną interlinię.


Co za problem odstęp zrobić kilkoma miękkimi enterami?

mike17 napisał:
Czyli trzeba zaznaczyć text, skopiować i potem wcisnąć ten miękki enter?
Czy kiedy, bo się na tym nie znam?


chodzi o stosowanie shift+enter jako standard robienia odstępów podczas pisania tekstów w wordzie.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 14:31
Nic nie rozumiem.
Robię różne symulacje, a text wygląda tak, jak na zamieszczonym przeze mnie przykładzie.
To tak przecież nie może zostać, bo raz są te nieszczęsne interlinie, a raz wszystko jest ok.
To, co wkleiłeś jako rada, u mnie nie zadziała, bo mam jakąś inną wersję Worda, nie mam tych opcji po prostu.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 22-12-2013 14:31
Sagitarius napisał:
Esy Floresy napisała:
Dobra, miękki enter działa mi w strofkach, ale pomiędzy potrzebuję odstępu i tu już muszę użyć normalnego entera, który po wklejeniu w edytora znowu rozjeżdża się w podwójną interlinię.


Co za problem odstęp zrobić kilkoma miękkimi enterami?


W sumie żaden, dzięki! Działa! :) Muszę teraz tylko nabrać nawyku (z tym może być gorzej) ;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 14:44
mike17 napisał:
Nic nie rozumiem.
Robię różne symulacje, a text wygląda tak, jak na zamieszczonym przeze mnie przykładzie.
To tak przecież nie może zostać, bo raz są te nieszczęsne interlinie, a raz wszystko jest ok.
To, co wkleiłeś jako rada, u mnie nie zadziała, bo mam jakąś inną wersję Worda, nie mam tych opcji po prostu.


Po pierwsze - nie chce Ci się nawet sprawdzić wersji worda. Po drugie - czytaj ze zrozumieniem. Pisząc tekst, jeśli robisz odstęp, to nie używasz przycisku ENTER tylko SHIFT + ENTER. I wszystko będzie okej.

Esy Floresy napisała:

W sumie żaden, dzięki! Działa! :) Muszę teraz tylko nabrać nawyku (z tym może być gorzej) ;)


Ja w ten sposób piszę już od kilku lat. Da się ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 14:47
Pisząc coś jak dotąd robiłem to tylko enterem, tylko powtarzam, i to u mnie działa, bez shifta.
Więc chcę wiedzieć, jak polikwidować te interlinie, bo kiedy próbuję je cofnąć do góry backspacem, to zdanie wskakuje natychmiast po kropce po ostatnim, a nie w miejsce tej interlinii, o to mi idzie.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 14:49
Backspace i potem robisz Shift+enter.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 14:54
Teraz zadziałało, ale czy nie dałoby się zrobić tak, by przy utworach aż tak mozolnie nie rzeźbić, żeby było jak dotąd, wyłączało się edytor, i było git.
Jak kawałek jest długi, to wiesz, ile to dłubaniny?
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 22-12-2013 17:52
U mnie nie było wcale git, mike. Zawsze musiałem siedzieć nad tekstem i jeszcze raz ręcznie wstawiać prawie wszystkie myślniki. W poprzedniej wersji edytora, tej pierwszej, tego nie było. A teraz zawsze mam kupę roboty dodatkowej.

Ciekawe, czy na Macu zadziała ten miękki shift. Ale który to klawisz na klawiaturze makowej ten shift jest?
http://pro-comp.pl/galerie/.../klawiatura-apple-mb110y_18278.jpg
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 17:58
ten pod enterem.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 22-12-2013 18:38
Skąd Ty to wszystko wiesz?

Dziękuję!
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 18:39
Wbrew pozorom macowska klawiatura nie jest diametralnie różna od windowsowej ;) Pracujemy nad funkcją w edytorze, która pozwoli na wklejanie tekstu bez akapitów (w rozumieniu programistycznym).
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]