lekki temat o miłości
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
lekki temat o miłości
risonia Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 03-09-2008 23:00
Jaka była ta wasza pierwsza prawdziwa miłość. Czy świat zadrrzał wam pod nogami, a może nadal na nią czekacie??Moja przyszła cichutko, usiadła na mym sercu jak motyl i jest wciąż tak przy mnie.
Jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2008 00:58
Tak sobie myślę, że miłość to jednak nie jest taki lekki temat. Może tylko w brukowej literaturze, ale na pewno nie dla kogoś, kto przeżywa właśnie to uczucie.
Jesli chodzi o mnie, to pierwszy raz zakochana byłam w wieku sześciu lat. Był przystojnym blondynem, nieco rozrabiaką. Miał opinię najgorszego przedszkolaka w naszej grupie. Pewnego dnia podarował mi piękny bukiet tulipanów ze swojego ogródka. Strasznie romantyczne, nie? Nasza znajmośc kwitła platonicznie przez całą pierwszą klasę podstawówki, ale po wakacjach się skończyła, bo przeprowadziłam się do innego miasta i już nigdy więcej się nie widzieliśmy.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 04-09-2008 02:05
Pierwsza miłość... Eh, dziewczyny, kiedy to było... Rozmarzyłem się...Ale zaraz, przecież, to nie mogło być aż tak dawno, bo przecież trwa do dziś... Była taka lekka powabna, zawsze gdzieś ocieraliśmy się o siebie, myśląc pewnie: To nie może być to... A jednak... Jak to się stało , nie pamiętam już (moja małżonka pewnie też nie, ale mogę się mylić). Tak na poważnie, to było po jej studniówce. Romantyczny spacer przez pół miasta... I tak już zostało Eeehhh... B)
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-09-2008 02:10
Ja właśnie przeszłam do porządku dziennego nad moją ostatnią byłą miłością... Czy jak związek się kończy, to znaczy, że to nie było to, że nie było miłości, czy że za mało dbaliśmy...? A może ona czasem się po prostu wypala, nawet jak staramy się najbardziej na świecie...?
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 04-09-2008 02:24
Kochana, na ten temat, to za wiele nie wiem, bo jestem monogamistą.A może oboje za bardzo chcemy aby trwała? Nie wiem. Nie zawsze jest różowo. Wielkich kryzysów nie było, a z małych wychodzimy, można powiedzieć bez uszczerbku... A może to one nas budują... Czy miłośc się wypala?... Wydaje mi się że nie( albo jestem zbyt wielkim idealistą), tylko trzeba ją pielęgnować jak delikatny kwiat... Ale to nie jest zajęcie dla jednej osoby, tylko dla dwojga... Ale przynudzam...B)
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
risonia Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2008 08:23
Jedno jest pewne w życiu przeżywamy wiele miłostek i miłości ale tylko jedną tą prawdziwą.Kiedy się z kimś roztajemy to nie znaczy , że go nie kochaliśmy tylko , że to nie była ta miłość ostateczna:)Wierze , że każdy ma swoją połówke jabłka(choć to takie banalne)
Jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-09-2008 08:55
No tak. Ja też wierzyłam w dwie połówki banana :D Pewnie nadal gdzieś tam wierzę, choć wiara się w posadach zachwiała. Ale, jak mawia stare przysłowie: "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-09-2008 09:44
Jesteśmy z kimś, aby nauczyć się jak najwięcej i przygotować na kolejny związek, aż będziemy gotowi na wielką miłość. Która później może się okazać kolejną lekcją, po której... itd.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2008 11:18
Nigdy jeszcze nie zaznałam takiego uczucia do faceta. były różne zapatrzenia, marzenia, idealizacja partnera i rozczarowanie nim... to ogromnie bolało, ale szybko przechodziło, więc na pewno nie była to miłość.
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 04-09-2008 11:39
Pierwsza prawdziwa miłość? Hmm, teraz jej ślad noszę na palcu. Przyszła trochę niespodziewanie, trochę po oczekiwaniach, a trochę po rezygnacji z niej... I jak na razie zapowiada się, że trwać będzie wiecznie ;).

W ogóle z miłością trzeba uważać. Nie nazywać pierwszego mocniejszego uczucia "miłością" bo się można przerysować na całe życie :lol:. Ja pamiętam pierwsze silne zauroczenie, które się piętnem odcisnęło i przypominało przy byle okazji dopóki nie pojawiła się pierwsza prawdziwa miłość...
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 04-09-2008 11:40
do miłości trzeba dorosnąć...a My? no właśnie stale dorastamy! :)

...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 04-09-2008 11:43
Cytat:
do miłości trzeba dorosnąć...

O, to jest bardzo mądre. Brawo.
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
risonia Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2008 12:18
więc czy kiedykolwiek będziemy gotowi na miłość??
Jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 04-09-2008 12:20
Cytat:
czy kiedykolwiek będziemy gotowi na miłość??

Tak, gdy ona, ta prawdziwa miłość przyjdzie, będzie to oznaczać, że jesteśmy gotowi.
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
risonia Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2008 12:27
Ja miałam chyba szczęście po niezbyt ciekawym życiu znalazłam miłość . To ona trzyma mnie przy życiu gdy jest naprawde źle, a czasem naprawde jest źle.
Jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2008 13:04
Ano racja, gdy jest "źle", podtrzymują na duchu tylko sprawy relacji międzyludzkiej, jezeli masz kogoś na tyle bliskiego (nie koniecznie musi to być ta miłość), to z tych gorszych momentów wychodzi się zwykle szybciej;)
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 04-09-2008 17:22
moja pierwsza miłość..? również w wieku przedszkolnym do pewnego przedszkolaka. :p utrzymuję z nim jako taki kontakt do dziś. ;)

ale tak na prawdę staram się nie naduztywać tego słowa. moje 'związki' to takie próby dopasowania się do siebie. nie idzie mi najlepiej. to fakt. mam jednak nadzieję, że obecnie emocje, które budzi we mnie jedna taka osoba :p nie przemina. ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2008 18:10
cała młodość to jedno wielkie dopasowywanie, zmienianie kandydatów i poszukiwanie, tak więc wholethruth, nie ma co sie obawiać fiasku, bo jak nie ten facet, to następny;) młoda jesteś i ładna, zatem luzik.
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2008 19:50
Miłość... Chwilowo mam jej dość. Moja pierwsza? Miałam trzynaście lat, ale honorowo z niego zrezygnowałam, bo to był były mojej przyjaciółki. Inna sprawa, że poznanie Pawła zbiegło się w czasie z wyjazdem z Polski, więc pewnie i tak nic by z tego nie wyszło... Ale słodki był, to trzeba mu przyznać :p.

Miłość... To gorzki, żółty kwiat, cierpki w smaku
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 04-09-2008 20:39
W "Misiu" to było najtrafniej oddane: "Miłość to jest jak się kochają. Albo mówią".
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]