Dlaczego piszesz?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Syn Drwala Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Zielona Góra
Dodane dnia 06-07-2011 21:31
Bo muszę.

Pisarze mają po prostu tą tajemniczą i obsesyjną potrzebę transformowania wszystkiego w słowo. Dlatego piszę. Wszędzie, zawsze. Na kartkach, murach, stołach, w zeszycie, w WordPadzie, znajomym po rękach, w książkach z biblioteki, etc.
Przede wszystkim, jest to moja pasja, którą z namiętnością rozwijam ; )
Znów jest zeń słów niepotraf...
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Ligeia Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Dodane dnia 07-07-2011 19:01
Piszę dlatego, że to kocham. Dzięki temu mogę kreować odmienne światy, pozwalać żyć różnym wyimaginowanym postaciom zrodzonym w mojej głowie. Piszę dlatego, że czuję taką potrzebę. Czasami chcę coś wykrzyczeć światu prosto w twarz, ale jestem zbyt nieśmiała by to zrobić. Nie piszę dla poklasku czy kariery tylko dla samodoskonalenia, poznawania najskrytszych zakamarków mojej duszy. Chciałabym kiedyś iść do księgarni i zobaczyć na półce powieść czy tomik poezji mojego autorstwa, ale chęć spełnienia tego marzenia nie jest powodem, dla którego piszę.
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2011 21:15
ja pisze zaczynalam od wierszy a pisze bo lubie:@
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Sfora Użytkownik
  • Postów: 62
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2011 23:13
Zdarzyło mi się dziękować na głos autorowi, po zamknięciu książki. Chciałabym po sobie zostawić chociaż namiastkę tego, co czułam sama, jako czytelnik, w tych momentach.

To bardzo subtelne momenty, i bardzo subiektywne odbiory.
Dlatego wierzę, że to się może udać.
Lub już się udaje.
Każdemu z nas.

A skoro słowa płyną nieokiełznane, nie do opanowania - niech płyną, prawda? Nie da się nie pisać - skoro jest taka potrzeba organizmu.
A jeśli przyjdą Ateiści... - powiedział Bóg. - Mnie nie ma.
Nieuczeski - targowisko myśli
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Jaruga Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd:
Dodane dnia 16-09-2011 14:57
Piszę bo lubię, czasem jak długo nic nie pisze, leże w łóżku i nie mogąc zasnąć wymyślam historie opisując je sobie jak narrator książki - wiem chore :D PO za tym chciał bym pozostawić po sobie coś więcej niż nagrobek i kredyt :) a po przez pisanie wyrażam swoją duszę :)
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 16-09-2011 19:42
Cytat:
Jaruga napisał/a:
czasem jak długo nic nie pisze, leże w łóżku i nie mogąc zasnąć wymyślam historie opisując je sobie jak narrator książki - wiem chore :D

Oj tam, wcale nie chore, też tak mam :smilewinkgrin:



Nie mam pojęcia, dlaczego piszę. Któregoś dnia zaczęłam i nie mogę przestać. Może to jakiś tik nerwowy?
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Jaruga Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd:
Dodane dnia 16-09-2011 20:29
Ja po prostu czasem muszę, na lekcji odwracam zeszyt i pisze nie raz... potem okazuje się, że taki spontan słabo mi wychodzi pod względem literackim, lepiej gdy coś zaplanuje, ale z drugiej strony nie mogę się wtedy zabrać za pisanie :D
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
szeregowiec_rajan Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 17-09-2011 12:05
Piszę, bo słaby ze mnie mówca.
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-09-2011 12:30
Od jakiegos (albo ktoregos) czasu nie pisze i dzieki temu zauwazylem, ze pisalem, bo mi okolicznosci dyktowaly. Tak jakby rzeczywistosc sie przede mna mizdrzyla, pozowala do zdjecia. Wystarczy na powrot wybauszyc uwage na swiat i napisze sie samo. Albo sie nie napisze.
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Miranda Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd: każda
Dodane dnia 17-09-2011 15:14
Piszę, żeby nie spleśnieć. Pisząc, odrywam się od tu i teraz. To moje antidotum na bylejakość codzienności.;)
Miranda
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
anik122 Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Południe
Dodane dnia 17-09-2011 17:23
Żeby przelać gdzieś swoje myśli, których czasami jest aż za wiele.
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Jack Wolf Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Jelenia Góra
Dodane dnia 24-10-2011 21:36
Żeby się wyróżnić, sprowokować myślenie, uderzyć z grubej rury między oczy czytelnika i być po prostu niesamowitymB)
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 25-10-2011 17:27
wcześniej, przed wpisem, przeglądnąłem wątek:
tak, tak, tak, zbiór prawd, z którymi nie można się nie zgodzić:

dodam (nie wszystkie przejrzałem), zakręcone losy, które piętnem się odciskają w życiorysach:

(rzadko peele, peeki, zdecydowanie częściej my sami)
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Jack Wolf Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Jelenia Góra
Dodane dnia 26-10-2011 09:21
Abi-syn..... a po co twórczość szaremu człowieczkowi? On chce konsumpcji prostej. Zawsze piszą ludzie o zakręconym życiorysie i duszy
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 26-10-2011 17:46
Wilku, witaj w "Klubie" :)
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
gostek26 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 27-10-2011 13:08
Piszę gdy mam na to czas i odpowiedni nastrój. Kiedyś były to "niekontrolowane wybuchy emocjonalne" , a teraz... kto wie... takie troszkę stoickie "wypierdki";)
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-10-2011 14:55
Ciekawy wątek! ;-) Piszę, jak samo przypełznie, po prostu rozsiądzie się w głowie, i nijak wygonić, to się wklika i pójdzie; znowu spokój! Jak dobre pijawki, taki tam upust krwi z duszy, ;) Jak ciastko z kremem na podniebieniu, porządne wino, co zakręca świat. To chyba coś takiego, mało tego, czy ktoś się ze mną nie zgodzi? ;)))
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Kasiutka Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Wola
Dodane dnia 28-10-2011 21:17
Pisanie to potrzeba, jedna z niewielu które mi pozostały
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-11-2011 21:49
dla rozrywki
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Gadget Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: לובלין
Dodane dnia 29-11-2011 16:50
Ja piszę, bo tylko to mi jako tako wychodzi. ;)
Gdy tylko nauczyłam się pisać, stwierdziłam, że będę poetką. Wciąż mam w szufladzie pierwsze dziecięce wiersze, zapisane koślawymi znakami na kartce z Kaczorem Donaldem. Za czasów 'przed smsami' odkryłam, że na pisaniu można nieźle zarobić- głównie dzięki konkursom w gazetach, które wtedy polegały jeszcze na pisaniu (Opisz swoją idealną randkę, napisz o tym czy tamtym). Pisanie pamiętników w okresie 'gimnazjalnego ogłupienia' pomogło mi przejść przez te nieszczęsne trzy lata bez szwanku. W międzyczasie były jeszcze marzenia o dziennikarstwie oraz rezygnacja, gdy okazało sie, że aktualnie media wcale nie są takie bezstronne.
Jednak przede wszystkim pisałam, piszę i mam nadzieję, że będę pisać, bo uważam, że mam do tego talent. Wiem,że nigdy nie dorównam swoim idolom, chociażby ze względu na moje lenistwo, jednak wierzę, że do tego zostałam stworzona. Do pisania właśnie.
I oczywiście nie ma w tym żadnej wydumanej wzniosłości, wiem, że są lepsi i gorsi ode mnie. Wiem, że zarówno moja technika jak i gramatyka czy ortografia wciąż wymaga poprawy, ale dopóki piszę zgodnie z własnym sumieniem i dopóki pojawiają się osoby, które chcą to czytać (nawet jeśli to tylko moja mama;) ) dopóty ja będę pisać. ;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]