Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-10-2009 18:50
Skonczylem "Worek Kości" - super.

Zaczynam "Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika" Kinga. Zobaczymy co z tego będzie ;)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 06-10-2009 12:57
Uwielbiam "Worek kości" - To jedna z najlepszych powieści Kinga, a i przy okazji to pierwsza książka Kinga jaką przeczytałem i co się z tym wiąże, mam z nią sporo sentymentów.;)
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 06-10-2009 13:20
A ja opowiadania z konkursu Wakacyjnego :smilewinkgrin:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 07-10-2009 02:58
Torsten Krol - biali bogowie
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-10-2009 03:10
Henryk Samsonowicz - "Północ - Południe"
A. de Saint-Exupery - "List do zakładnika"
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 09-10-2009 20:50
Nikos Kazantzakis "Grek Zorba"
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 09-10-2009 22:34
Ian McEwan - Niewinni
Isabel Allende - Niezgłębiony zamysł
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 10-10-2009 08:52
"Największe zagadki ludzkości"
Odkrycia, badania, hipotezy
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-10-2009 10:00
"Śledztwo" Stanisława Lema. Moja druga książka tego autora. Kiewdyś, dawno czytałem "Szpital przemienienia" nie byłem do końca gotowy, aby poznać się na kunszcie tego pisarza. Teraz jestem pood wrażeniem. Polecam Lema, to jest gość :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 10-10-2009 10:35
"FRIDA. Życie i twórczość Fridy Kahlo" Hayden Herrera
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 10-10-2009 11:28
Tadeusz Konwicki - Mała apokalipsa

Arystoteles - Poetyka
Fryderyk Schiller - Zbójcy
J.W. Goethe - Cierpienia młodego Wertera
Sofokles - Antygona

(4 ostatnie rzecz jasna z przymusu...)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 10-10-2009 14:12
Carlos Ruiz Zafon "Gra Aniola", ale bardziej mi sie podobal "Cien wiatru"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-10-2009 21:38
Immanuel Kant, "Uzasadnienie metafizyki moralności"
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Andar Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Nottingham
Dodane dnia 15-10-2009 11:07
Magdalena Tulli "Skaza",przymierzam się do Prachetta w oryginale,ale to chyba potrwa;)
"Ludzie chcą kłamstw,które pomagają im żyć"
Terry Pratchett.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2009 11:17
A zapomniałem, miałem przyznać rację Jakubowi. "Ręka Mistrza" Kinga jest słabiutka. W sumie to gdyby King to puścił w formie opowiadania to byłoby całkiem niezłe, ale zrobił z tego powieść i czytając miałem wrażenie, że czytam wiele sztucznych stron, dopchanych, żeby książka była grubsza. W efekcie książka nuży.

Teraz czytam opowiadania Pilipiuka "Rzeźnik drzew". To mój pierwszy kontakt z tym pisarzem (oprócz tego co naczytałem się tu na PP).
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
freya Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2009 18:23
Akta tajne Augusta II :(, ale za to na osłodę "Homo bimbrownikus" Pilipiuka :smilewinkgrin:
Ot tak mimochodem coś czegoś staje się powodem...
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 15-10-2009 19:08
Cytat:
sirmicho napisał/a:
A zapomniałem, miałem przyznać rację Jakubowi. "Ręka Mistrza" Kinga jest słabiutka. W sumie to gdyby King to puścił w formie opowiadania to byłoby całkiem niezłe, ale zrobił z tego powieść i czytając miałem wrażenie, że czytam wiele sztucznych stron, dopchanych, żeby książka była grubsza. W efekcie książka nuży.

Teraz czytam opowiadania Pilipiuka "Rzeźnik drzew". To mój pierwszy kontakt z tym pisarzem (oprócz tego co naczytałem się tu na PP).

w końcu ktoś ma podobną opinię na temat tej książki do mnie, myślałem już że ja jestem jakiś dziwny i nie widzę w tym tego co inni ;) jak widać mamy podobne wymagania przy czytaniu książek, przynajmniej w wypadku Kinga :)

a Pilipiuk pisze w miarę ok ale jakoś nie wkręciłem się w jego twórczość, dobra gdy ma się za dużo wolnego czasu moim zdaniem :) ale jak już się przeczyta to się nie żałuje
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2009 19:19
Cytat:
jakub napisał/a:
a Pilipiuk pisze w miarę ok ale jakoś nie wkręciłem się w jego twórczość, dobra gdy ma się za dużo wolnego czasu moim zdaniem :) ale jak już się przeczyta to się nie żałuje


Widzę, że mamy podobny gust. Przeczytałem kilka opowiadań już. Bardzo fajnie się czyta, opowiadania wciągają, ale czegoś w tym brakuje. Puenty są mało zaskakujące i jakieś takie... nijakie. Ale i tak na razie oceniam na plus.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
freya Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2009 22:05
Mnie tam Pilipiuk poprawia humor. Zwłaszcza mnie bawią wątki związane z naszym zawodem, choć w sumie nie wiem czemu :)
Ot tak mimochodem coś czegoś staje się powodem...
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2009 22:10
Powracając do tematu, ja obecnie czytam "Dziennik" Anny Frank, krótko po wakacjach dokończyłem autobiografię Polańskiego, pt. "Roman", a po "Dzienniku" wezmę się za autobiografię Holubka.
Zapraszam na www.teksty1995.blox.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?