Chrześcijaństwo.
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-11-2010 08:53
Tomasz, Twoja akcja publicznych czytań ma już kontynuatorów :D

http://www.youtube.com/watch?v=2tXd_KZk_sA
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 25-11-2010 10:03
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Tomasz, Twoja akcja publicznych czytań ma już kontynuatorów :D

http://www.youtube.com/watch?v=2tXd_KZk_sA


Wolę czytania w wersji i wykonaniu PP
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-11-2010 18:26
Oke, tą panią trzeba zaprosić :D to będzie finałowy popis!! Polsko obudź się!! :D :lol:
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2010 16:44
Czytam ten wątek i czytam i jest on dla mnie szalenie ciekawy. Aż nie wiem od czego zacząć moja wypowiedź...

Jestem całkiem świerzy w tym portalu literackim. A że jestem osoba wierząc, zawsze ciągnie mnie do tematów związanych z wiarą. Tyle że jestem protestantem z kościoła baptystycznego. Wiecie to tacy szaleńcy co słuchają żonatych pastorów i chodza na nabożeństwa gdzie wszyscy krzyczą, klaszczą i głośno spiewają.

Podstawową zasadą we wspólnotach protestanckich jest to, że rezygnujemy z religijności. Całkiem! jedyne protestankie rytuały to wieczerza pańska, chrzest (w wieku świadomym/dorosłym) i ewentualnie ślub. Ale zrozumienie ich w kościele protestanckim jest inne i nie można ich nawet do końca nazwać rytuałami. Modlitwy są spontaniczne, jak rozmowa z Wami. A chrześcijaninem się jest na codzień, nie tylko w czasie niedzielnego nabożeństwa. Bardzo ciepło zabrzmiało zdanie SzUW "Boga ma się w sercu a nie na obrazach". To jedna z protestanckich (a wierzę że powinna być jedną z ogólnochrześcijańskich) zasad.

Postaram się śledzić ten wątek aby dorzucać trzy grosze od siebie.

Pozdrawiam.

PS. Tak, w kościołach protestanckich można używać gumek... tabletek też.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Agamemnon Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2010 02:55
Chrześcijaństwo nie jest ideologią ani doktryną. Jest realizacją testamentu Chrystusa na ziemi.

Agamemnon
____________
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 10-01-2011 15:57
Cytat:
Cytat:
Religia Jedi w spisie powszechnym ludności

Zapewne słyszeliście o tym, że w takich w krajach jak Wielka Brytania czy Australia tysiące fanów umówiło się, by powszechnym spisie ludności podać religię Jedi jako swoje wyznanie i uczynić wiarę w Moc czymś oficjalnym. Kiedyś nawet pisaliśmy o tym, że lider pierwszego kościała Jedi poskarżył się światu, że spotkał się z dyskryminacja w Tesco.

http://sw-extreme.com/article,2811,religia-jedi-w-spisie-powszechnym-ludnosci.html

Coś dla Tomka ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-01-2011 16:34
Jak dla mnie i tak jedynym prawdziwym i niepodzielnie panującym bóstwem jest Latający Potwór Spaghetti.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-01-2011 19:05
Ciekawe ile wg spisu wyjdzie ludzi, dla których idea Boga, jest jedną z wielu i niekoniecznie najbardziej pewnych. Jeszcze Bóg jako zegarmistrz, który zaplanował wszechświat wydaje mi się jakoś tam logiczny, aczkolwiek, przy założeniu, że taka świadoma siła istnieje, pojawiają się setki innych pytań, o genezę tej istoty. Ale jeden z setek Bogów tradycyjnych, typu Jahwe, Kriszna, czy Zeus, jest tak abstrakcyjną teorią, że nie wyobrażam sobie, abym kiedykolwiek mógł uznać taką idee. Myślę, że to kwestia rozwoju cywilizacyjnego, większość wierzących naukowców wierzy i tak tylko w Boga Zegarmistrza i są deistami, z czasem zostanie już tylko deizm i ateizm - a wszelkie religie będą historią, przcież ludzkość się rozwija.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 10-01-2011 22:16
Cytat:
wszelkie religie będą historią, przcież ludzkość się rozwija.


to Twój punkt widzenia, Tomasz - ok, masz prawo
ale dla tych, którzy wierzą: ludzkość się rozwija, a Bóg trwa
nawet jeśli kiedyś nie umiano nazwać ateizmu i deizmu w postawach ludzkich
to byli ludzie którzy zachowywali się tak, jakby Boga nie było
i ci, którzy zachowywali się tak, jakby nic nie robił
oraz wierzący w Jego działanie
to naturalne od x lat

wiem co studiowałeś, ale ja też mam tu kogoś po takich studiach:shy:
z diametralnie odmiennymi od Twoich spostrzeżeniami :rol:
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 10-01-2011 22:23
Cytat:
wszelkie religie będą historią, przcież ludzkość się rozwija.


Obawiam się niestety, że jeśli ludzkość wejdzie w taki stopień rozwoju, że religie przestaną istnieć, i tak ludzie znajdą sobie jakąś inną pierdołę, którą będzie można tłumaczyć wszystko i w jej imię prowadzić święte wojny... :(
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-01-2011 22:51
Cytat:
to byli ludzie którzy zachowywali się tak, jakby Boga nie było
Ludzie wierzący potrafią się też zachowywać, jakby Boga nie było, to żaden argument. Wiara nie ma wpływu na to czy ktoś jest człowiekiem, czy bydlęciem, a jeśli ktoś potrzebuje Boga, by być człowiekiem, to strasznie smutne :(
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 10-01-2011 23:07
Masz rację. Często rozmawiając z wierzącymi, słyszę, że bez Boga ich zycie pozbawione byłoby głębszego sensu. To także jest przykre.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 10-01-2011 23:23
Cytat:
Vanillivi napisał/a:

Obawiam się niestety, że jeśli ludzkość wejdzie w taki stopień rozwoju, że religie przestaną istnieć, i tak ludzie znajdą sobie jakąś inną pierdołę, którą będzie można tłumaczyć wszystko i w jej imię prowadzić święte wojny... :(


Kiedyś czytałem opowiadanie, o tytule (prawdopodobnie) Megastore
Opowiadało właśnie, że religią stały się zakupy w hipermarketach, rytuał wyprzedaży i tym podobne...

Może ktoś czytał i pamięta autora?
Mimo przerycia całego swojego księgozbioru nie znalazłem tej pozycji :(
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-01-2011 23:31
Świat się rozwija, a człowiek zwija. To widać gołym okiem. Zagadnienie "wiary" wykładane przez Kierkegaarda, albo Whiteheada dzisiaj mało komu mieści się w głowie. Nie wiem czy istnieje ktoś żyjący, kto ogarnia tego drugiego (nie żartuję).

Zapoznajcie się najpierw z gabarytem problemu, bo te proroctwa Wasze można by wywołać u bezkręgowców.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 10-01-2011 23:56
Cytat:
Ludzie wierzący potrafią się też zachowywać, jakby Boga nie było, to żaden argument.


człowiek jest człowiekiem nawet robiąc rzeczy nieludzkie
a to jak się zachowują ludzie wierzący i niewierzący nie ma nic wspólnego z wiarą
pytanie wtedy jest gdzie przebiega granica miedzy żywą wiarą a "martwą" deklaracją wiary
bo to dwie różne rzeczy :)
przynajmniej chrześcijaństwo nie jest oparte na rygoryzmie moralnym
w swojej głębszej warstwie
(bo w powierzchniowej dla wielu tak)
to akurat mają niektore sekty para-chrześcijańskie np. Świadkowie Jehowy
którzy do chrześcijaństwa nie nalezą
czyli do tematu Chrześcijaństwo nie mam zamiaru ich osobno bronić
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 11-01-2011 00:05
http://www.youtub...tXd_KZk_sA - o boże!! Ciekawe czy ta pani uważa że wszystko z nią w porządku.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 11-01-2011 00:19
Cytat:
wierszokleta napisał/a:
http://www.youtub...tXd_KZk_sA - o boże!! Ciekawe czy ta pani uważa że wszystko z nią w porządku.


Coś z tym linkiem nie tak...
Jak wstawisz link, to ogranicz go URLem - o tak: [ url]tutaj_właściwy_link[ /url]
- oczywiście, bez spacji za "["
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-01-2011 18:38
Cytat:
Zapoznajcie się najpierw z gabarytem problemu, bo te proroctwa Wasze można by wywołać u bezkręgowców.
Bo Ty tak mówisz? No tak, twoje widzimisię, jest prawem obowiązującym (w twoim pokoiku i dla ciebie).

Cytat:
Świadkowie Jehowy
którzy do chrześcijaństwa nie nalezą
O! A to dlaczego. Są wyznawcami Chrystusa przecież? Ciągle mówią o Jezusie itd, więc dlaczego nie są?

Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 11-01-2011 19:08
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Świadkowie Jehowy
którzy do chrześcijaństwa nie nalezą
O! A to dlaczego. Są wyznawcami Chrystusa przecież? Ciągle mówią o Jezusie itd, więc dlaczego nie są?



Wprawdzie noszą nazwę: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy,
ale odrzucają wiele dogmatów chrześcijaństwa, chciażby tróję, boskość Jezusa



Mimo tego, są jednak uznawani jako religia chrześcijańska.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-01-2011 19:15
Cytat:
ale odrzucają wiele dogmatów chrześcijaństwa, chciażby tróję, boskość Jezusa
Ale to nie ma nic wspólnego z Ewangeliami przecież, to wymysł Katolików, nie tylko świadkowie Jehowy nie uznają tego dogmatu.
Cytat:
Według antytrynitaryzmu (arianie, Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, unitarianie, bracia polscy, Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego) Trójca Święta nie istnieje, między innymi dlatego, że nie ma o niej informacji w Biblii.
Podobnie jest z boskością Mari matki Jezusa.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • mike17
  • 28/04/2024 20:32
  • Mało nas zostało, komentujących. Masz rację, Kaziu. Ale co począć skoro ludzie nie mają woli uczestniczenia?
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?