Chrześcijaństwo.
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-06-2009 23:14
Cytat:
Edith napisał/a:
Bóg nie chciał naszego cierpienia i nadal nie chce,


Coś mi się wydaje to pokrętne.
Bóg od samego początku zrobił numer i skazał nas na cierpienie i bezsensowną śmierć.

Gdyby chciał zrobić inaczej, to życie człowieka stworzyłby wiecznym,
a my rozmnażalibyśmy się przez podział i pączkowanie jak inne nieśmiertelne zwierzęta.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-06-2009 02:12
Ale to by było nudne urodzić się od razu w raju - musi być dobro i zło, żeby było życie jakieś, a nie trwanie w szczęściu bez sensu.

;-)))
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 10-06-2009 06:58
Edith napisała:
Cytat:
Wolna wola to najcenniejszy skarb jaki otrzymaliśmy od Boga, nie zmarnujmy go.

Według tego, co mówisz wolna wola to przekleństwo, a nie skarb. Ponieważ Bóg dając nam wybór, skazał nas tym samym na cierpienie. Nie wyszło mu to stworzenie, niestety. A już najbardziej z tego wszystkiego nie wyszła mu starość. Tylko nie próbuj mi mówić, że to wina człowieka. I że Bóg jest miłością, bo w tej chwili, czytając wszystkie wypowiedzi, uważam, że to brednie. Bóg jest władcą okrutnym i niesprawiedliwym, jeśli już. I znów powiem, ( a jest to zdanie z Biblii) , że nie przekonuje mnie fakt, że podobno to Szatan jest władcą tego świata. Jeśli to faktycznie Bóg stworzył ten świat, to nieźle sobie z nas zażartował.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-06-2009 07:01
Cytat:
że podobno to Szatan jest władcą tego świata. Jeśli to faktycznie Bóg stworzył ten świat, to nieźle sobie z nas zażartował.
no wiesz to jak z podziałem terytoriów. Król jest władcą powiedzmy Anglii, jakiś książe władcą sswojego księstwa, a hrabia też ma swoje włości, co nie zmienia faktu, że król jest głównymm szefem, to podział administracyjny.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 10-06-2009 07:03
Czyli jakby nie patrzył, to "główny szef" namieszał?
Bingo Tomaszu, mniej więcej taki podział w głowie mi zaświtał:)
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-06-2009 07:08
ale Bóg nie namieszał. Dał nam wolną wole, i co jakiś czas interweniował tylko. Niszcząc Sodomę i Gomorę, zsyłając Potop, mordując Egipcjan, dokonując wygnania ludów ze swoich ziem, aby umieścić tam Izrael, czy też zsyłając na Ziemię swojego syna, który tak naprawdę jest nim.

A tak poza tym, dziwne, że Jezus to Bóg ojciec i Duch święty. Bóg zapłodnił Maryję, oczywiście bez aktu seksualnego, a więc to Jezus jednocześnie jest swoim ojcem?
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 10-06-2009 07:21
Nie namieszał powiadasz? Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Ale cóż, kwestia interpretacji.
Tomasz powiedział:
Cytat:
A tak poza tym, dziwne, że Jezus to Bóg ojciec i Duch święty. Bóg zapłodnił Maryję, oczywiście bez aktu seksualnego, a więc to Jezus jednocześnie jest swoim ojcem?

Akurat ten dogmat nie jest uznawany przez wszystkich. Zresztą jak większość dogmatów katolickich (np Niepokalane poczęcie). Tyle, że Trójca to wymysł NT( Mt 28:19 BT), i pozostaje to w sprzeczności ze ST, który mówi, że Bóg jest tylko jeden ( np Wj 8:6, Iz 43:10). Ale katolicy i tak dorobili sobie własną ideologię. Dyskusja na ten temat zajęła by pewnie następne 20 stron tego tematu, a ja niestety spieszę się do pracy:)
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 10:11
Cytat:
Dobrze napisałem. Adam i Ewa wygnani z raju mieli synów: Kaina i Abla. Ok. A jak dalej się rozmnażali?

Proszę mi wskazać, w którym miejscy Księga Rodzaju pisze, że Adam i Ewa nie mieli córek, albo że nie mieli innych dzieci? Nie mówi. Wot i cała tajemnica.
Cytat:
2) Nie było innych ludzi, a wtedy mamy kazirodztwo.

To tak, jakbyś nazwał morderstwem zabicie człowieka w samoobronie. Mieli się rozmnażać, zgadza się? Był inny sposób niż kazirodztwo? Nie było. O co chodzi?
Cytat:
2 i 3 wykluczam, bo to mało chrześcijańskie.

I stąd widać, jak mało wiesz o pojęciach dobra i zła. Adam i Ewa nie mieli wyboru, ich dzieci też nie miały wyboru. Grzech to świadome i dobrowolne przekroczenie przykazania Bożego. W tym wypadku mogli być tylko ze sobą nawzajem, więc to nie jest grzech. Bo nie ma w pełni wolnego wyboru. Liczba opcji jest ograniczona realnie rzecz biorąc do jednej.
Cytat:
Ks. Rodzaju 3:16-18

A teraz chórem:

TO JEST OPIS SYMBOLICZNY!

Dziękuję, dzieci. Wracajcie na miejsca:lol:
Cytat:
Bóg zapłodnił Maryję, oczywiście bez aktu seksualnego, a więc to Jezus jednocześnie jest swoim ojcem?

Nie. Bóg Ojciec jest odrębną osobą boską. Są jednym w tym sensie, że myślą to samo, podejmują takie same decyzje. Bo obaj są doskonali. Dwie doskonałe istoty muszą zawsze wybierać to co najlepsze, czyli zawsze postępują dokładnie tak samo. Stąd skrót myślowy - są jednym Bogiem. Jest sens ich rozgraniczać, skoro nigdy nie działają odrębnie? W tym wypadku Bóg Ojciec wcielił Syna w łono Mariy mocą Ducha Świętego. I zawsze tak jest, że cokolwiek by Bóg nie robił, uczestniczą w tym wszystkie trzy osoby boskie.
Tak ja to rozumiem w każdym razie.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 10-06-2009 10:39
Cytat:
A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania, ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz.

Ks. Rodzaju 2:1-25




Cytat:
Pan stworzył człowieka z ziemi i znów go jej zwróci. Odliczył ludziom dni i wyznaczył czas odpowiedni, oraz dał im władzę nad tym wszystkim, co jest na niej. Przyodział ich w moc podobną do swojej i uczynił ich na swój obraz. Uczynił ich groźnymi dla wszystkiego stworzenia, aby panowali nad zwierzętami i ptactwem. Otrzymali używanie pięciu władz Pana, jako szósty darował im po części umysł, a jako siódmy - rozum tłumaczący użycie władz Jego. Dał im wolną wolę, język i oczy, uszy i serce zdolne do myślenia. Napełnił ich wiedzą i rozumem, o złu i dobru ich pouczył.

Mądrość Syracha (w) 17:1-32, Biblia Tysiąclecia
:lol:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 10:54
gabstone

Cytat:
Tyle, że Trójca to wymysł NT( Mt 28:19 BT), i pozostaje to w sprzeczności ze ST, który mówi, że Bóg jest tylko jeden
- NT nie mówi, że mamy trzech bogów ;) Bóg jest jeden w trzech osobach
Cytat:

Bóg jest władcą okrutnym i niesprawiedliwym.
- tak to odbierają zdaje się protestanci, jak to szło - Grzesznicy w rękach gniewnego Boga (ang. Sinners in the Hands of an Angry God - kazanie napiasane przez Jonathana Edwardsa)
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Edith Użytkownik
  • Postów: 260
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 13:08
gabstone wolna wola pozwala dokonać nam wyboru, Ty decydujesz o sobie , jednak nie jesteś pierwszym człowiekiem i nie żyjesz tu sam, dlatego dotykaja nas konsekwencje wyboru innych ludzi, choć ja kocham przyrode i dbam o nią inni niestety żywcem niszczą Ziemię, robię co w mojej mocy, tyle ile mogę i zdołam żeby ją uchronić, nie wszystko jednak zależy ode mnie samej tak jak i tylko od Ciebie gabstone, Bóg jest miłością, mimo tego, że ograniczają nas inni mozemy być poza swoim duchem, on nie zna granic i to jest piekne, od nas zależy czy jesteśmy wolni, czy damy sie zniewolić
Życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia, potem się go nie docenia, w końcu kojarzy się, ze to nie był prezent a tylko pożyczka i pragnie się na nie zasłużyć.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 10-06-2009 15:00
Cytat:
valdens napisał/a:
Cytat:
Adam i Ewa wygnani z raju mieli synów: Kaina i Abla.


I Seta.

seta to w nagrodę dla mnie, bo przebrnęłam przez cały wątek :)

pod względem wolnej woli zgadzam się z gabstone. może nie na tyle, że jest przekleństwem, ale na pewno bywa. wewnętrzne rozdarcia to największy ból ludzkości.

a co do tej starości, to ludzkie życie przedłuża się dzięki rozwojowi medycyny. przedłuża, a nie polepsza. nie umiemy przedłużyć sobie okresu przydatności społecznej, ludzie po wylewach żyją długo, bo ich wyratowano [moja babcia 25 lat - i to jest straszne, jak ona teraz mówi, że wolałaby umrzeć, bo naprawdę - nie ma wiele z życia, zwłaszcza, że i smak i wzrok już całkiem szwankuje, a nienawiść do swojego stanu przemienia się w nienawiść do ludzi, którzy ją otaczają, co oczywiście prowokuje do tego, że ludzie jej unikają]. nie mówię, że ja chciałabym jej śmierci, ale chciałabym, żeby jakiś lekarz potrafił poprawić jej stan na tyle, żeby mogła znowu znaleźć się w obiegu. albo bóg. z tym, że wiara w tego drugiego raczej skłania do myśleniach o różnych "krzyżach" jako próbach, a nie o tym, że to jest niepotrzebne cierpienie.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Dzon Użytkownik
  • Postów: 224
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 13-06-2009 13:12
A jednak.
Grzech pierwszych rodziców polegał, właśnie na tym że chcieli znać dobro i zło jak Bóg. Już o tym pisałem. Bóg tak zna dobro i zło iw ogóle wszystko że stwarza. Logos to słowo, myśl, tak Bóg stwarza świat. Jak mówi dobre, to jest dobre, jak mówi złe, t jest złe. Na Bogiem nie ma już niczego bardziej uniwersalnego, bo wszystkie nasze wartości, jak dobro, prawda, piękno, mają swoje źródło w Nim. Dlatego myślę że obrażanie się na Niego nie ma najmniejszego sensu.

Człowiek w raju był stworzony "bardzo dobrze", jasne, a le był wolny,a istotą wolności jest możliwość sprzeciwu. Tak jak szatan się sprzeciwił, uznając że teraz to on będzie sędzią, tak sprzeciwił się człowiek. Bo niby że jakiś Bóg będzie mi mówił co jest dobre a co złe? Sam sobie będę to wyznaczał. Na tym polega ten grzech, a jak już ktoś powiedział, ciągle go powtarzamy.
Czy gdzieś tam było jabłko, gruszka śliwka i ogród? Nie wiem i mało mnie to interesuje, bo nie to w tej historii jest najważniejsze.

Bóg to władca, król, ale taki który w Jezusie doświadczył tego wszystkiego czego my doświadczamy, a nawet więcej. Nie ma cierpień których Bóg by nie znał. Król umywający nogi. To jest właśnie nasz Bóg.
“A On [Duch Święty], gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie”
A jednocześnie Duch Święty jest nazywany Parakletem. Ta nazwa jest tłumaczona jako „Pocieszyciel” albo „Obrońca, Adwokat”. Oskarżycielem w PŚ jest nazywany szatan.
Jak to w końcu jest, przekona o grzechu, a nie oskarża?
Ja widzę jedno wyjście. Duch Święty nazywany tez Duchem Prawdy, ma przekonać świat o prawdzie,a tą prawda jest grzech i to że Bóg jest ostatecznym sędzią, ale nie po to żeby człowiek tarzał się po ziemi, ale by po prostu zaczął widzieć.
To jest powód do radości, świadomość że jestem słaby i grzeszny, ale Bóg mnie kocha.
Cóż masz czego byś nie otrzymał? To jest uznanie prawdy o sobie. Jeśli mamy moc, to jest ona z Boga.
My nie patrzymy na Boga jako wielkiego Pana któremu trzeba lizać pięty, bo inaczej nas zdmuchnie z powierzchni ziemi. Lęk nie jest tym co daje nam Bóg. św. Paweł pisze, „Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy, miłości i trzeźwego myślenia. My jesteśmy, dziećmi Boga, którzy mają swoją wielką godność, właśnie z tego powodu. Jesteśmy Jego dziedzicami. Cały wic polega na tym że trzeba mieć pierońską odwagę żeby zacząć polegać na Bogu, a nie na sobie.
To są powody do radości.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 16:04
http://www.pardon.pl/artykul/.../seksowna_modelka_rozbieram_sie_dzieki_janowi_pawlowi_ii

modelka_rozbieram_sie_dzieki_janowi_pawlowi_ii

RELIGIJNOŚĆ w katolickim kraju EWOLUUJE
Co będzie dalej ?
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 13-06-2009 16:07
cóż - po tym zdjęciu, jakie jest na początku, ja sie nie dziwię, że się rozbiera...

wiesz, ideologię można dorobić sobie do wszystkiego. jedni twierdzą, że prowadzą wojny "w imię wiary", inni bez zmrużenia oka dyskryminują nieślubne dzieci, czy ludzi żyjących w niesakramentalnych związkach. w tym momencie pokazanie ciała w playboyu nie wydaje mi się większym odchyłem od religii, niż ogólnie doświadczalna nienawiść...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 03-07-2009 09:26
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Ateizm-jest-choroba-psychiczna,wid,11274934,wiadomosc.html
jestem ciekaw Waszej opinii :)
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 03-07-2009 10:43
Cytat:


Autora tego artykułu (ciekawe kto zacz), powinien w pierwszym rzędzie się przebadać bo nie wygląda mi na osobę całkowicie zdrową psychicznie.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
herbaciarz Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 03-07-2009 10:55
Cytat:
Dzon napisał/a:
A jednak.
Grzech pierwszych rodziców polegał, właśnie na tym że chcieli znać dobro i zło jak Bóg.


Drobne ale istotne, wręcz kluczowe sprostowanie. Grzech polegał na tym, iż pierwsi ludzie chcieli jak Bóg decydować co jest dobre a co złe. Ta różnica zmienia zasadniczo sposób patrzenia na ten temat. Widać to pięknie, jak dziecko wbrew rodzicom stwierdza, że zabawa w błocie jest dobra. Nie widzi konsekwencji, patrzy blisko. Stąd zresztą cała definicja dobra i zła w filozofii. Zło to brak doskonałości w sensie ubytku, braku czegoś, detalu, który posiadany jest przez byt doskonały. Tak więc zło, szpetota jest ubytkiem względem dobra, piękna. Dobro z natury przyciąga. Dlaczego pociąga zło? Bo w części, w której jest podobne do piękna, dobra, również pociąga jak ono. Tak więc grzechem był brak świadomości, niedostrzeżenie tego fragmentu, który jest brakiem, niedostatkiem.
Kiedyś popełniłem taką krótką formę, będę cytował z pamięci, więc niedokładnie:
"Szpetota jest nieobecnością, którą zastały moje oczy, gdy przyszedłszy, spojrzałem."
"Stary diabeł od dawna nie mówi dyszkantem, więc nie łudzi się na tego rodzaju utratę oddechu. Woli snuś alegoryczne obrazy, które udając piękno, zwodzą. Dlatego jest tak skuteczny wśród osób z astygmatyzmem"
No w każdym razie to moje zdanie :)
Wszystko trzeba wymyślić od początku. Zaczynając od koła, przez sztukę, architekturę, filozofię, kuchnię, skończywszy na wierze. Wtedy jestem indywidualistą, nawet jeżeli podobnym do innego.
Ja
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 07-07-2009 20:22
Cytat:
Polski Kościół. Kryzys powołań, kleryków jest coraz mniej

Mimo że co czwarty kleryk w Europie jest Polakiem, nasz Kościół ma powody do zmartwienia, bo powołań systematycznie ubywa - pisze "Gazeta Wyborcza".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6795349,Polski_Kosciol__powolan_ubywa__klerykow_coraz_mniej.html?skad=rss

Co czwarty :O
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 23-07-2009 11:10
Żeby nie dublować tematów, przenoszę dyskusję z zamkniętego topicu "Dekalog" tutaj.

Tematem był ten ARTYKUŁ
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?