Czy grozi nam kolejna wojna?
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-05-2009 15:54
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Cytat:
jeśli będzie jakaś wojna to Daleki Wschód ją rozpocznie

Zgadzam się. A Ściślej - rozpoczną ją tam USA.


Jak daleki Wschód z dalekim Zachodem, to daleko od nas. :) Jak wybiorą drogę na skróty, czyli przez Alaskę, to nic mnie te przepychanki nie obchodzą...



Będą się tłukli po drugiej stronie globu, a w Polsce tylko księżyc będzie migotać od odbłysków odbitych, jak w lustrze. Na zdrowie. :)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 07-06-2009 15:11
Chiny z Tybetem się nie pobiją, bo Tybet za słaby. Woli błagać zachód o uwagę.

Europa za wygodna? Jack, sory, ale to idiotyzm. Jak kto inny zacznie wojnę i trzeba będzie wziąć dupę w troki, to myślisz, ze przyzwyczajenie do wygody coś zmieni?

A Ty, valdens, nie bądź taki mądry. W 1914 zaczęło się od Bałkan, a skończyło na oceanach i w Afryce. W 39 zaczęło od Czech, Polski, a skończyło na Atlantyku. To, że zacznie się gdzie indzije, nie znaczy, że do nas nie dojdzie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 07-06-2009 15:29
Cytat:
lina_91 napisał/a:

Europa za wygodna? Jack, sory, ale to idiotyzm. Jak kto inny zacznie wojnę i trzeba będzie wziąć dupę w troki, to myślisz, ze przyzwyczajenie do wygody coś zmieni?


Oczywiście. Teraz w Europie jest znacznie więcej takich Chamberlainów jak w 1938. Tu w Europie nikt wojny nie wywoła. A trudno mi sobie nawet wyobrazić, że nagle jakieś wojska z bliskiego czy dalekiego wschodu rozpoczną na nas marsz. Nawet jak zaczną, to daleko od swojego domu nie zajdą.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 07-06-2009 15:34
korea Płnocna. Jednak tym razem nie w Europie tylko w Azji zacznie się szalenststwo. Może wojna na nasze tereny nie wkroczy, ale wiele państw będzie walczyć.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Ad_Absurdum Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Lubartów
Dodane dnia 14-06-2009 12:58
Polska bezpośrednio nie doświadczy wojny - Ruskie i Cały Zachód znaleźli już na nas sposób. Po cóż kolejne militarne stracie, po cóż dręczyć Polske, teraz się to poprostu nie opłaca B) Aktualnie przecież każdy może wejść do Polski, wykupić ziemie i po problemie. Z racji, iż przynależymy do UE, NATO, ONZ mamy z tego powodu pewne zobowiązania - dlategoteż w nienaszej wojnie, będą gineli nasi chłopcy. Gdzie można się spodziewać początku ? Bliski Wschód, daleka Azja - lecz ja stawiam na Afrykę.
And your last thought is that you have become a noise...
A thin, nameless noise among all the others.
Howling in the empty dark room..
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2009 20:44
Afrykę? To coś nowego :). Możliwe, ale jak dla mnie mało prawdopodobne. Wojny domowe rzadko rozszerzają się na inne kontynenty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 14-06-2009 22:39
Jakkolwiek i gdziekolwiek ta wojna się nie zacznie to tak, czy inaczej my będziemy mieli przegwizdane jak załoga niemieckiego czołgu w kwietniu '45.
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2009 12:25
I tu mniej wiecej sie zgadzam.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
setaneiro Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 16-06-2009 19:16
Cytat:
Sissi napisał/a:
Jakkolwiek i gdziekolwiek ta wojna się nie zacznie to tak, czy inaczej my będziemy mieli przegwizdane jak załoga niemieckiego czołgu w kwietniu '45.

Lol. Bo?

Cytat:
Ad_Absurdum napisał/a:
Polska bezpośrednio nie doświadczy wojny - Ruskie i Cały Zachód znaleźli już na nas sposób. Po cóż kolejne militarne stracie, po cóż dręczyć Polske, teraz się to poprostu nie opłaca B) Aktualnie przecież każdy może wejść do Polski, wykupić ziemie i po problemie. Z racji, iż przynależymy do UE, NATO, ONZ mamy z tego powodu pewne zobowiązania - dlategoteż w nienaszej wojnie, będą gineli nasi chłopcy. Gdzie można się spodziewać początku ? Bliski Wschód, daleka Azja - lecz ja stawiam na Afrykę.

Po pierwsze to o czym piszesz jest bzdurą - ową możliwość mam i my, wiesz? Poza tym obecnie nie ma szans na świadome i głośne przeprowadzenie tej 'wojny ekonomicznej'. A nawet jeśli cuś takiego by się zaczęło dziać, wydarzyłoby się coś podobnego do niedawnej sytuacji polskich imigrantów-pracowników. Mówię o wrzawie jaką podnieśli przygłupie niższe klasy angielskiego społeczeństwa.
Po drugie - zgadzam się z Afryką. Jeno tam co rusz wybucha wojna i kilka nawet jest całkiem ładnie rozkręconych. Na pewno będzie więcej przypadków jak głośn Ludobójstwo w Rwandzie, ale co do jakiejś wojny światowej - nie. Ani nie będzie powodu, ani opłacalności.

Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
korea Płnocna. Jednak tym razem nie w Europie tylko w Azji zacznie się szalenststwo. Może wojna na nasze tereny nie wkroczy, ale wiele państw będzie walczyć.

Nie. Korea nie ma szans w takiej wojnie. Tak naprawdę dzisiejsze działania Korei to... pomyłka Kima. Chciał znów na terror wziąć świat i zgarnąć dla siebie trochę kasiory w zamian za zaprzestanie prac nad wzbogacaniem materiałów rozszczepialnych (historia miałaby się powtórzyć), a tu lipa.. jankesy i ONZ się postawili. I teraz nie ma większego wyboru - albo skulić ogon, albo trwać dalej w wcześniejszym postawieniu. Wybrał drugie. Ciekawe ile pociągnie.

Osobiście stawiałbym albo na rozkręcenie konfliktu na granicy Pakistańsko-Indyjskiej (smaczkiem jest, że oba kraje są mocarstwami atomowymi) lub eskalacja konfliktu Izrael-Iran (może Egipt, Syria raczej nie).
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Ad_Absurdum Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Lubartów
Dodane dnia 17-06-2009 14:35
Możliwość jest i owszem - zaatakować mogą nas tzw. talibowie tudzież inne grupy społeczne które mogą być rozgoryczone polskimi akcjami na rzecz NATO czy ONZ. Innej opcji nie widzę...

Pamiętacie dzień w którym UE otworzyła dla nas swoje granice ?

Wielu się cieszyło, wielu wiązało z tym nadzieje, szanse.

No i tak zostaliśmy województwem Europy - pięknie prezentują się Biedronki, Lidle, Reale, Makra itp. itd. na tle polskich zieleniaków, mlecznych barów, kwiaciarni. Dziwi mi fakt, iż Polacy nie mają w zwyczaju kupna ziemi na zachodzie Europy - nasza ziemia jest rozchytywana jak świeże bułeczki. Po co u nas wojna ? Po co konflikt zbrojny ? Przez 300 lat nie przynosiło to rezultatów, Polaczki to twarde sztuki lecz jak historia pokazała i pokazuje jesteśmy nadal naiwni. Takie jest moje zdanie - zdaje sobie sprawe, iż w Polsce jest wielu euro entuzjastów, fanów dzikiego zachodu i mam nadzieje, że każdy z nich zdaje sobie sprawe, iż ewentualny konflikt zbrojny na naszym teryteriom będzie spowodowany polityką Brukseli lub Waszyngtonu.

Aktualnie niezbędne są i będą surowce naturalne - Afryka jest więc idealnym teretorium sporów. A to co się dzieje w innych zakątkach Świata jest aktualnie ciekawym zjawiskiem które obserwuje z zaciekawieniem - "cicho jest zawsze Tam - gdzie dzieje się najwięcej"
And your last thought is that you have become a noise...
A thin, nameless noise among all the others.
Howling in the empty dark room..
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Edith Użytkownik
  • Postów: 260
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2009 17:26
myślę, że bardzo realna jest 3 wojna światowa, boję się, bo będzie to wojna atomowa, nie trudno przewidzieć skutki takiej wojny, nie rozumiem jak można widzieć w wojnie dobro, myśleć, że po wojnie będzie lepiej :(:(:(:(
Życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia, potem się go nie docenia, w końcu kojarzy się, ze to nie był prezent a tylko pożyczka i pragnie się na nie zasłużyć.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
setaneiro Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2009 18:12
Cytat:
Ad_Absurdum napisał/a:
Możliwość jest i owszem - zaatakować mogą nas tzw. talibowie tudzież inne grupy społeczne które mogą być rozgoryczone polskimi akcjami na rzecz NATO czy ONZ. Innej opcji nie widzę...

Oni nic do nas nie mają. Ci 'talibowie' tak naprawdę to małe, zamknięte grupy fanatyków ze skutecznością rozdmuchaną przez dzisiejsze media. Nigdy nie będą w stanie przeprowadzić wielkiej i skutecznej akcji o ile nie będa opierać się na twardej, stabilnej sytuacji ekonomicznej i co najważniejsze - jakiejkolwiek akceptacji przez inne społeczeństwa. Bez tych dwóch czynników zawsze będą małymi zawszonymi grupami bez wielkich szans na zapisanie się na kartach historii.

Cytat:
Ad_Absurdum napisał/a:
No i tak zostaliśmy województwem Europy - pięknie prezentują się Biedronki, Lidle, Reale, Makra itp. itd. na tle polskich zieleniaków, mlecznych barów, kwiaciarni. Dziwi mi fakt, iż Polacy nie mają w zwyczaju kupna ziemi na zachodzie Europy - nasza ziemia jest rozchytywana jak świeże bułeczki.

Kwestia wieloletniej izolacji i wpychania w umysły skrajnego [s]patriotyzmu[/s] nacjonalizmu. Jak dla mnie oczywiście.
Czytał ktoś "Xavrasa Wyżryna" Jacka Dukaja?

Cytat:
Polaczki to twarde sztuki lecz jak historia pokazała i pokazuje jesteśmy nadal naiwni. Takie jest moje zdanie - zdaje sobie sprawe, iż w Polsce jest wielu euro entuzjastów, fanów dzikiego zachodu i mam nadzieje, że każdy z nich zdaje sobie sprawe, iż ewentualny konflikt zbrojny na naszym teryteriom będzie spowodowany polityką Brukseli lub Waszyngtonu.

I jesteśmy narodem "na zryw". Bo tylko chwilami potrafimy naprawdę solidarnie i porządnie pracować, tak tylko narzekamy i robimy innym na złość.
Polityka Brukseli? Pff. W życiu; nigdy póki żadna akcja nie będzie przynosić czystych zysków z minimalnym ryzykiem porażki. Poczytaj sobie o postawie ONZ podczas ludobójstwa w Rwandzie.

Cytat:
Edith napisał/a:
myślę, że bardzo realna jest 3 wojna światowa, boję się, bo będzie to wojna atomowa, nie trudno przewidzieć skutki takiej wojny, nie rozumiem jak można widzieć w wojnie dobro, myśleć, że po wojnie będzie lepiej

Po pierwsze - nie będzie to wojna atomowa. Nikomu nie zależy na takim rozwiązaniu. Nikomu to nie da korzyści. Pozato atomówki raczej skończyły swoją hegemonię i dziś są już raczej straszakiem, starą zabawką.
Nie dobro, a zysk. ;) Jaki? >> Terytorium, zasoby naturalne (w tym ludzkie), spełnienie ambicji etc.

..choć kurde popatrzyłbym sobie na taki wybuch atomówki. Nawet jeśli byłby to ostatni tak majestatyczny widok w moim życiu. =D
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 18-06-2009 18:26
Cytat:
Ci 'talibowie' tak naprawdę to małe, zamknięte grupy fanatyków ze skutecznością rozdmuchaną przez dzisiejsze media
a WTC?? Może to nie sami talibowie, ale ich ekipa ;) A to tylko najbardziej spektakularny atak. Mamy jeszcze Londyn, Madryt itd... Jak chcą to potrafią.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 19-06-2009 12:06
co do Madrytu to nie Talibowie tylko Baskowie akurat :) i ich walka o jakąś tam niepodległość czy coś takiego, w każdym bądź razie to ETA przyznała się do tamtego zamachu
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2009 12:07
się przyznała, ale odpowiedzialni za atak byli jednak radykalni islamiści. Właśnie dlatego, że Aznar mówił, że to wcale nie talibowie, tylko ETA i zamach nie ma związku z uczestnictwem Hiszpanii w wojnie w Iraku, a było inaczej, przegrał wybory z Zapatero.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-06-2009 12:13
Cytat:
USA szykują obronę Hawajów

Amerykanie wzmacniają ochronę przeciwrakietową Hawajów. Z danych wywiadu wynika bowiem, że w kierunku tych amerykańskich wysp Korea Północna wystrzeli pocisk w kolejnej próbie rakietowej.

http://www.tvn24.pl/12691,1605846,0,1,usa-szykuja-obrone-hawajow,wiadomosc.html
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2009 12:17
Koreańczycy musieliby być powaleni do końca, żeby wypowiadać Stanom wojnę. Raz, że bomba atomowa, bombie nie równa, więc pewnie to, czym teraz dysponują koreańczycy nie jest jakimś Wunderwaffe zdolnym do zmiecenia USA z planety. Dwa, że ich w tej wojnie nawet Chiny nie wesprą. Trzy, że przegraliby ją w trzy dni, albo i krócej. I to nawet nie za sprawą USA, co jakiegoś zamachu stanu - jedna grupa komuchów odsunęłaby inną i zaczęła stopniowo otwierać kraj.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-06-2009 12:27
Możliwe. Ale i tak wkrótce coś wybuchnie. To pewne jak "Kavin sam w domu" na święta, bo jesteśmy tak samo dzicy jak 1000 lat temu, jak sto lat temu i jak w 1939. Ja już nie mam wątpliwości. Jak miałem 13 lat i zwiedzałem Oświęcim na wycieczce ze szkoły, to byłem przekonany, że to już nie może się powtórzyć, że zmądrzeliśmy. Ależ ja byłem wtedy dziecinny.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2009 13:49
Ja miałam 12 lat jak pojechałam do Oświęcimia. Zastanawiałam się, kiedy znowu ludziom odbije. Teraz aż boję się odpowiedzi na to pytanie.



Valdens - czy my właśnie się co do czegoś zgodziliśmy? ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-06-2009 14:05
Tak, chyba trzeba to opić. :p
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?