Alkohol
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Alkohol
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2010 12:27
He he, też tak myślałam, jak miałam naście lat :D A potem poszłam na studia :]
Do góry
Autor
RE: Alkohol
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 07-03-2010 12:42
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
He he, też tak myślałam, jak miałam naście lat :D A potem poszłam na studia :]


Ja nie sądzę, żeby u mnie coś się pod tym względem zmieniło na studiach ;). Nie ciągnie mnie do alkoholu w dużych ilościach i imprez bez samokontroli ;) (TU TEŻ NIE MAM ZAMIARU NIKOGO OBRAZIĆ TOMASZU ;p)
Chociaż większość moich znajomych pali, chodzi na imprezy, pije alkohol itd, ja nie mam zamiaru się zmieniać. Jeśli mnie do czegoś nie ciągnie, nie będę się zmuszać ani na siłę zmieniać.
Zawsze myślałam "Boże, pójdę do szkoły średniej i wtedy, jak moje koleżanki i siostry, zacznę chodzić na imprezy i zacznie się życie!" a tu dupa ;p nadal mnie nie ciągnie ;p

Wiem, wiem... jestem sztywna, zacofana, nudna itd ;)
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2010 14:02
Cytat:
hostessa napisał/a:
Wiem, wiem... jestem sztywna, zacofana, nudna itd ;)


Wprost przeciwnie, bardzo mądra z Ciebie dziewczyna. Na wszystko przychodzi czas. Po prostu kiedyś przekonasz się, że alkohol to nie tylko wódka i piwo, i nie zawsze musi się skończyć urwaniem filmu.

Alkohol to w sumie bardzo rozległe zagadnienie. Są takie, którymi się po prostu upijasz, a i są takie, którymi się delektujesz, jak jakimś deserem, a są takie, które robią dobrze na zdrowie. Serio :) Tylko trzeba do tego zagadnienia podchodzić z głową.
Do góry
Autor
RE: Alkohol
Klatek Kluczowy Użytkownik
  • Postów: 374
  • Skąd: Tomaszów
Dodane dnia 08-03-2010 01:16
Ah! Ale temat na czasie dla mnie...
Podpada pod moje nowe opętanie- gogol bordello "alcohol" warto przynajmniej przeczytać sobie tekst.
Alkohol jest dobry... rozwiązuje języki, pozwala traktować nowych znajomych jak starych kumpli, życie staje się pięknieje, a i tańczy się lepiej.
Przyjemny wynalazek.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-03-2010 18:13
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
He he, też tak myślałam, jak miałam naście lat :D A potem poszłam na studia :]

poszedłem na studia, racja, ilość alkoholu wypijana zwiększyła się, ale jak sobie powiem że danego dnia nie pije to w 90% przypadków udaje mi się tego autoprzyrzeczenia dotrzymać :) po prostu pic należy wtedy kiedy ma się na to ochotę a nie dlatego że inni piją to ja też muszę, nawet na studiach się to u mnie nie zmieni :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-03-2010 19:24
Dziwne, bo u mnie raczej studia są czasem odwyku (z każdym rokiem piję mniej). Ale ja wszystko co złe jakoś tak wcześnie zaczynałem i wcześnie (mam nadzieję) kończę,
Do góry
Autor
RE: Alkohol
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-03-2010 19:52
No widzisz, a u mnie dokładnie na odwrót. Do dziewiętnastego roku życia miałam dokładnie takie poglądy jak Hostessa. Mimo wszystko wydaje mi się, że tak było lepiej, bo przez całe studia udawało mi się dosyć racjonalnie podchodzić do picia i pierwszy raz totalne urwanie filmu zaliczyłam dopiero w dniu dwudziestych piątych urodzin, już pół roku po obronie.

Cytat:
jakub napisał/a:
po prostu pic należy wtedy kiedy ma się na to ochotę


Heh, no niestety u nas w mieszkaniu jest tak, że jak tylko ktoś postawi na stole alkohol, to wszyscy maja na niego ochotę ;)
Do góry
Autor
RE: Alkohol
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 10-03-2010 08:59
a ja na szczęście tak nie mam, jest alkohol to pijcie, jak nie będę chciał to go nie ruszę :p czasem mnie przekonają żebym jednak wypił ale to kończy się wtedy na symbolicznej ilości :) i mam nadzieję że to się nie zmieni :yes:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
Speak2Me Użytkownik
  • Postów: 100
  • Skąd:
Dodane dnia 10-03-2010 12:01
Ja nie piję - kwestia poglądów.
Do góry
Autor
RE: Alkohol
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 10-03-2010 16:20
25 stron... Nie dam rady prześledzić, ale swoje powiem...
Wszystko jest dla ludzi, ale... nie wszyscy ludzie potrafią z tego zrobić należyty użytek... Masło maślane - wiem. Ponieważ jestście oczytani pewnie wiecie, żę każdy organizm ( a przynajmniej człowieka ) sam wytwarza pewną ilość alkoholu. To są znikome ilości i pewnie dlatego nie traktuje go jako trucizny, tyle tylko, że należy wiedzieć gdzie leżą granice, a o tym, to pewnie nie wie nawet jeden procent pijących... Niestety, ja też nie, zależy to bowiem od wielu czynników np samopoczucia, wydolności, nawet pogody itp. Tak więc najlepiej, tak jak Speak napisał , najlepiej nie pić, ale nie wiem, czy w naszym społeczeństwie na dłuższą metę da sie to przeprpwadzić (serdecznie życzę ).
Nie powiem, że jestem niepijący, bo skłamałbym, ale wytyczyłwm sobie twarde granice do których się stosuję i jak dotąd zawsze mi się udaje... Może mam na tyle silnej woli... I tego wszystkim, którzy jej nie mają życzę...:D
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Alkohol
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-03-2010 16:24
Jeżeli nazwywanie kogoś burakiem jest dla ciebie coś tego to ciężko nam będzie się dogadać w jakiejkolwiek sprawie.
Cytat:
a co? nie umiesz się bawić bez alkoholu?
Teoretycznie umiem, ale nie lubię. Bo przy piwie bawię się lepiej.





Ja dodam tylko jedno. W kwestii czy można czy nie można, czy się powinno czy nie powinno i jak lepiej. Zajmujmy się przede wszystkim własnym życiem, a później życiem innych. I starajmy się nikogo nie obrażać.
Powiem, wam że mi się zdarza kogoś obrazić. Ale potrafię przeprosić, nawet jak uważam, że kogoś nie obraziłem. Dzieję, się tak dlatego, że wiem jak różnie ludzie postrzegają różne sprawy.
Żyjmy i dajmy żyć innym.
Do góry
Autor
RE: Alkohol
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-03-2010 17:10
Cytat:
należy wiedzieć gdzie leżą granice, a o tym, to pewnie nie wie nawet jeden procent pijących...

Ja mam zupełnie inny problem. Doskonale znam swoje granice. I dlatego bardzo lubię je przekraczać.
Do góry
Autor
RE: Alkohol
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-03-2010 17:19
Cytat:
należy wiedzieć gdzie leżą granice, a o tym, to pewnie nie wie nawet jeden procent pijących...
Heh myślę, że bardzo wielu wie. Ja przynajmniej niewielu znam, nie znających granicy. Tylko strasznie łatwo ją przekroczyć, ale też w tym jest urok picia. Jest tak nieprzewidywalnie. Masz wrócić o 23.00 wracasz o 5.00 nad ranem. Trudno, że po tem zgon.
Frajerze! Gdzieś tu musi być jakiś bar?!
Prawdziwy bar! Prawdziwy bar!
Nie pytaj co chcemy w takim barze pić -
Tylko whisky łyk daje jakoś żyć!
W przeciwnym razie - grób!
W przeciwnym razie - grób!
Pragnienia,
Pragnienia
Nie czuje tylko trup!

Kazik śpiewa Brechta.
Do góry
Autor
RE: Alkohol
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 10-03-2010 20:15
Meczy nie oglądam, ale nie potrafię sobie odmówić puszki, czy dwóch piwa przy oglądaniu dobrej walki.:smilewinkgrin: A poza tym, jeśli alkohol to tylko w dobrym towarzystwie, inaczej nie smakuje.
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-03-2010 20:40
A znacie jakieś fajne piosenki o picu? Alkoholu itd? http://www.youtube.com/watch?v=-5qG48X3Uc4 Sidney Polak - Chorwat



http://www.youtube.com/watch?v=iXVu3_1-53E wersja Maleńczuk & Waglewski - Komu dzwonią świetna wersja.



http://www.youtube.com/watch?v=yyCkDleaYmM Kult - Wódka a to coś z wódką w tle :)



http://www.youtube.com/watch?v=Y3MUhgENCwg Wódko Ma :lol: To jest coś!!! Klasyka weslno-potupajska.
Do góry
Autor
RE: Alkohol
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 10-03-2010 20:40
ja se moge wymyslec:) bo nie raz tak bywalo podczas libacji:) a ten ja musze powiedziec cos od siebie :) wiec : jak mawia :D: moj kumpel kto nie pije nie zyje:) <-- heh zart ale np ja to lubie wypic w fajnym towarzystwie jest wtedy dobrze:) a jak nie wypic wcale to jest zle:)
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
Death_has_no_face Użytkownik
  • Postów: 57
  • Skąd:
Dodane dnia 10-03-2010 20:41
ja wol, ja wol, ich leibe alkohol
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 10-03-2010 20:43
a to zalezy kiedy i jaki:) bo wodki to chyba nie kocham :D ale piwo to pewnie :)
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-03-2010 20:46
http://www.youtube.com/watch?v=HtHCUEiE2vA Elektryczne Gitary - Nie pij Piotrek antyalkoholowa :D



Kukiz i Piersi-Pójdziemy piwo pić
http://www.youtube.com/watch?v=EHohNRWgybQ mam i coś dla piwoszy, ale ja wolę czystą.
Do góry
Autor
RE: Alkohol
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 10-03-2010 20:49
nie pij piotrek jest dobre :) slyszalem to :) a czysta ok jest ale z piwa fajnieszy smak plynie i jest fajniej
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?