Modernizacja portalu. Pomysły.
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 28-03-2009 13:47
Tekstów napływa coraz więcej (przy dodawaniu 7 dziennie i tak trzeba czekać 7 dni) mam następującą sugestię (choc pojęcia nie mam jak to sie da w praktyce)
Teksty, po zatwierdzeniu przez moda, zostają dodane do tych kategorii, do których sobie autor życzy. Ale nie wszystkie sa widoczne na stronie głównej - tak sie pojawiają automatycznie (po 5-6 dziennie) według daty dodania do poszczególnych kategorii (cykl dodawania 24-godzinny - na przyklad codziennie o 17 pojawiaja się nowe teksty na stronie głownej).

Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 28-03-2009 14:38
Bardzo słusznie! Gdyby to tak funkcjonowało to zwolennik horrorów trafiałby od razu na horrory, milośniczka fantastyki na fantastyke itd. A teraz w nowo dodanych od razu nie widać, co to za gatunek.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2009 14:52
Proponowałbym dodać w profilu ulubione gatunki. I wyświetlać tylko teksty z tych gatunków :) Możnaby przy tym zntegrować obie kontrolki wyświetlające nowe utwory i wyświetlać w jednej kontrolce nowości tylko z tych kategorii, które użytkownik zaznaczył. Klasyczny widok możnaby zarezerwować dla niezarejestrowanych.

Chodzi mi o jeden prosty fakt. Nie czytuję poezji - a marnuje mi się kawał miejsca na poezję. Po jakiego mi to? Jak zechcę jakiś wiersz przeczytać, najpewniej znajdę go w profilu autora. A w takim wypadku widok byłby mniej więcej taki:

Cytat:
= Proza =
- Fantastyka -
*tytuł1 - autor1
*tytuł2 - autor2
*tytuł3 - autor3
-Horror-
*tytuł4 - autor4
= Poezja =
- Poematy -
*tytuł5 - auotr5


Myślę też, że przy okazji możnaby odświeżyć nieco emotki :) jestem w stanie znaleźć nieco atrakcyjnejsze zamienniki - choćby z tego, co chomkuję na twardych dyskach.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2009 15:10
proponuję pokombinować nad tymi eRami, co lubią wyskakiwać w tekstach. poprawianie ich przy wierszach to nic, ale przy prozie to już tragedia.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 28-03-2009 15:17
Popieram rękami i nogami. To największa wada tego portalu.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2009 15:28
najwłaściwiej byłoby zmienić erki na kody znaków HTML. Z tego co zauważyłem największy problem jest z sześcioma znakami:

niełamliwa spacja => nbsp ( )
lewy i prawy cudzysłów => rdquote i bdquote („” )
długi myślnik => mdash ( — )
lewy i prawy angelski cudzysłów => laquo i raquo (« » )

Co ciekawe nieco inaczej wygląda sprawa w artykułach, a inaczej na forum. Jak widać wyżej - forum łyka angielskie cudzysłowy i niełamliwą spację, w artykułach z tego co pamiętam takie znaki nie przechodzą.



Swoją drogą dzwię się, skąd się taki problem bierze. Używam Joomli na jednej strony, MediaWiki dla drugiej, phpBB by Przemo dla forum - nie miałem podobnego problemu w żadnym przypadku.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-03-2009 22:18
Problem tak stary, jak ten portal. Mimo to nie udało się tego usunąć. Problemy z formatowaniem na pewno znikną po przeprowadzce portalu na nowy silnik.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2009 22:23
Będę chyba tęsknił za "erkami" :D
Nie wiem czy ktoś wspominał, ale przydałoby się jakieś większe okienko do przeglądania tekstów w poczekalni (i może też większa czcionka), niektórzy mają kilka dioptrii i potem dziobią nosem po monitorze żeby przyuważyć czy kropka to czy przecinek... ;)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-03-2009 14:40
Z niedzielnych zmian:

- został wprowadzony automatyczny limit zgłaszania prac (24h)
- Formularz zgłaszania został powiększony, tak samo czcionka.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-03-2009 16:15
super z tym automatycznym limitem :)
niektórzy użytkownicy tak uważnie czytają regulamin, że przysyłają 20 tekstów dziennie (refleksja po dzisiejszym porannym zajrzeniu do poczekalni) :)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-03-2009 17:52
Cytat:
Sagitarius napisał/a:
Z niedzielnych zmian:

- został wprowadzony automatyczny limit zgłaszania prac (24h)
- Formularz zgłaszania został powiększony, tak samo czcionka.


genialnie :)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-03-2009 22:24
właśnie wypróbowałam zgłaszanie tekstu jak działa i powiem tak:

Sagit, jesteś wielki

rewelacja :)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-03-2009 22:57
Większość pomysłów to wasza zasługa ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-04-2009 21:56
Nie wiem, czy ktoś o tym mówił, ale:
*czy po zmianach w profilu koniecznie portal musi wylogowywać? To upierdliwe jak diabli.

*czy nie można dodać opcji zmiany jednego avka na inny tylko koniecznie musimy zmieniać avek w czterech krokach? (usunięcie avka, zalogowanie, wgranie nowego, zalogowanie)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 01-04-2009 22:01
Lunar, u mnie (w Google Chrome) nigdy nie wylogowuje. Właściwie nie muszę nawet pamiętać swojego loginu ani hasła.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-04-2009 22:10
Valdens, wybij sobie z głowy że zmienię przeglądarkę. Prędzej zmienię portal. Jeżeli inne portale mogą, wy też możecie, więc proszę mi tu nie zwalać nieudolności programistów na Firefoxa.
Cytat:
zmieniałam avatar wielokrotnie czy to na IE czy na Firefoxie odkąd tu jestem i nigdy przy zmianach nie musiałam się wylogowywać... dziwne

Ja też na żądnym innym portalu nie mam takiego problemu. Tylko tu mnie wylogowuje jak coś zmienię w profilu.

System: Ubuntu 8.04 Hardy Heron
Przeglądarka: Firefox 3.0.8 + AdBlock Plus 1.0.1 + NoScript 1.9.1.4 (z ustawionym wyjątkiem na skrypty z domeny portal-pisarski.pl)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-04-2009 22:10
Cytat:

*czy nie można dodać opcji zmiany jednego avka na inny tylko koniecznie musimy zmieniać avek w czterech krokach? (usunięcie avka, zalogowanie, wgranie nowego, zalogowanie)


zmieniałam avatar wielokrotnie czy to na IE czy na Firefoxie odkąd tu jestem i nigdy przy zmianach nie musiałam się wylogowywać... dziwne
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 01-04-2009 22:15
Lunar, przecież wiem, że nie zmienisz przeglądarki na Chrome. Musiałbyś się przesiąść z Linuxa na Windows... Jakoś musisz żyć z tym i utrudnieniami do czasu, gdy Chrome na Linuxa zbudują. Podobno juz budują.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-04-2009 22:23
To ja potwierdzę, ja mam Windowsa a i tak mnie wylogowuje.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 01-04-2009 22:25
Moment, przesiądę się na FireFoxa i sprawdzę to.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?