Modernizacja portalu. Pomysły.
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 19:46
Cytat:
amoryt napisał/a:

przydałaby się możliwość przeglądania naj, naj tekstów, lub tych najczęściej czytanych.


Przecież ta funkcja już jest. :shy:

A poza tym przyszłam bronić swoich racji: mnie nie chodzi o to, żeby było ty tęczowo, błyszcząco i w ogóle, bo zgadzam się, że to jest niepotrzebne. Ale ta szarość mnie drażni. To moje zdanie.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 11-03-2009 19:47
właśnie.. ulubione teksty i twórcy..., że by można było wracać do jakiś ulubionych utworów :)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 19:49
A mnie się marzy - nieśmiało to powiem - jakaś dobra wyszukiwarka na stronie głównej, bo ta co jest teraz jest jakaś taka nie za bardzo i "głęboko ukryta" :D
Co do szaty to zgadzam się, że jest już rozpoznawalna i że za dużo kolorów tylko utrudnia czytanie i poruszanie się po stronie.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 19:53
Cytat:
eNeMA napisał/a:
A mnie się marzy - nieśmiało to powiem - jakaś dobra wyszukiwarka na stronie głównej, bo ta co jest teraz jest jakaś taka nie za bardzo i "głęboko ukryta" :D


No, to jest naprawdę dobrze ukryta, bo ja nawet nie wiedziałam, że tu takie coś jest... :uhoh: :p
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 20:04
Cytat:
Im mniej kolorków i grafiki, tym łatwiej się poruszać i szybciej sie ładuje!

A dupa prawda. Jak ktoś za diabła nie potrafi grafiki optymalizować albo wcina grafikę gdzie się da, to może i tak. Ale u licha, ja nie mówię o interfejsach we flashu. Nie uwierzylibyście, ile można zwojować gołym CSSem i kilkoma niewielkimi gifami. Też nie wierzyłbym, gdybym nie widział. Walnąć wybajerzony PNG w fotograficznej jakości na całą stronę to byle tłumok potrafi.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 20:42
Lunar ! Q... !

Ja n.p. mam Internet przez komórkę i jakby nie optymalizować,
to zawsze idzie jak krew z nosa,
bo przepustowość jaka jest _ taka jest.

Więc głupot nie opowiadaj.
Na dodatek każdy niepotrzebny MB kosztuje!

A Flash`e i.t.p. to na ch___ ?
Teledyski to w telewizji a nie na portalu pisarskim.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-03-2009 20:50
Tak, to też ważne. Dziś PP jest bardzo lekkie i dzięki temu szybko się ładuje. Dobrze by było, żeby po unowocześnieniu bardzo nie zwolniło.

Nie wiem, czy pamiętacie Storytellers.pl? Było ładne graficznie, ale bardzo ślamazarne. :sourgrapes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 20:51
Cytat:
Ja n.p. mam Internet przez komórkę i jakby nie optymalizować,
to zawsze idzie jak krew z nosa,
bo przepustowość jaka jest _ taka jest.

To od tego jest w przeglądarce taka ładna opcja, która się nazywa "nie wyświetlaj obrazków" :p A CSS jak waży dwa kilobajty, to juz jest potwór a nie arkusz stylów.

A poza tym to fajnie. Teraz rozumiesz, po co są potrzebne alternatywne style? Ja wybieram wybajerzony flashowy - ty superubogi HTML i obaj widzimy tą samą treść, tylko w innym layoucie. Dotarło, czy poprawić młotkiem?
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-03-2009 20:55
Po unowocześnieniu strona będzie się ładować jeszcze szybciej. Fusion, to kobyła ;) W przyszłości możliwa będzie wersja przystosowana tylko do przeglądarek w telefonach komórkowych.

Lunar - obrazków wystarczy tyle ile jest.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 21:05
Cytat:
Lunar - obrazków wystarczy tyle ile jest.

Ale ilość wersji kolorystycznych jest mikra. Przy takim wzorze layoutu przerobienie go nie jest problemem. Wystarczy edytować kilka plików graficznych i zmienić kolory w CSS.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 21:17
Cytat:
Internet przez komórkę
Ale jakieś ikonki to ułatwiają jednak i poprawiają przejrzystość strony. Wyłączanie grafiki jest bez sensu.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-03-2009 21:17
Kolory to z całą pewnością nie problem.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 21:26
Cytat:
Ale jakieś ikonki to ułatwiają jednak i poprawiają przejrzystość strony. Wyłączanie grafiki jest bez sensu.

Kiedy ja korzystałem z Netu z komórki, nigdy nie wchodziłem na fora inaczej niż z wyłączonymi obrazkami. Włączałem je tylko po to, by edytować posta bo przycisk edycji mi znikał.



Miło by było, gdyby użytkownik sam mógł sobie ustawiać pozycję poszczególnych paneli bocznych i wyłączać te, które jego zdaniem nie są mu potrzebne :)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 11-03-2009 21:27
ważne by ładowało się tak ślicznie, jak to robi teraz. laptok dziewczyny ma blue connecta i pp śmiga aż miło.
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 21:55
Amoryt, szybkość ładowania strony wiąze się głównie z ilością grafiki na niej plus z szybkością silnika generującego stronę. Problem grafiki można wyeliminować zmienianymi layoutami - kto chce, ustawi sobie najprostszy i cześć.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-03-2009 22:00
Cytat:
laptok dziewczyny ma blue connecta i pp śmiga aż miło.


najszybciej śmiga w przeglądarce Google Chrome. sprawdzone na moim iPlus, radzę spróbować :yes: ta przeglądarka zapisuje obrazki z często odwiedzanych stron na dysku i ładuje z nich później same teksty. rakieta. :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 22:09
Cytat:
szybkosac ładowania strony to nie tylko grafika!

Grafika, Flash, Java + szybkość engine'u strony i serwera. CSS, HTML i tego typu pierdoły mają marginalne znaczenie. No, chyba, że system jest potworem w całości niemal opartym o AJAX, wtedy szybkość JS też ma niebagatelne znaczenie. Ale zazwyczaj nie gra ona wielkiej roli.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 23:26
Postuluję w mechanizmy portalu wbudować na stałe kolejkę oczekiwań. Taką, aby raz na zawsze wyświetlić sprawy, związane z oczekiwaniem tekstu na publikację. Taką, by wyciągnięcie tekstu i zaakceptowanie pomijając kolejność było technicznie niewykonalne, aby blokowały to skrypty w sposób niemożliwy do obejścia.

Doszły mnie i nie tylko mnie słuchy, że pewien użytkownik i jego teksty są traktowane przez administrację portalu ulgowo. A stwierdzenie padło z ust Rzepusi, która jest forumowiczką poważną i jak do tej pory miała solidne podstawy do wszystkiego, co mówiła. Jeżeli to ma być poważny portal, tak ważne rzeczy jak kolejka oczekiwań muszą być w pełni jawne. Nie może być tak, że ktoś czyjś tekst akceptuje poza kolejnością, bo takie ma widzimisię. Mam nadzieję, że się jasno wyraziłem.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-03-2009 23:44
Skarżypyta :bigrazz: Ale to prawda. Odcinki "Ryby" wślizgiwały się bokiem na skutek przyzwyczajenia po precedensie. Nie mogą się takie akcje powtarzać i proszę nigdy więcej mnie ani ginger (lina91 i tak chyba na wczasach) nie molestować na PW w sprawie przyspieszeń. Powoli ale sprawiedliwie do przodu.

P.S.
Choć może dla takich wieloodcinkowych seriali przydałaby osobna tabelka? Już dawno proponowałem takie rozwiązanie.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 23:57
Na pewno przydałaby się możliwość kojarzenia ze sobą tekstów w jakiś sposób powiązanych - na przykład jeśłi są częściami tego samego utworu albo częściami cyklu. A ustalenie na sztywno że się nie da proponuję dla wygody adminów. Nie da się, koniec dyskusji. Brak sensu molestować w PMkach. Użyszkodnicy mają większe poczucie sprawiedliwości, a admini większy spokój od nagabywaczy.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]