Modernizacja portalu. Pomysły.
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-03-2010 16:31
Dziwne... Ja nie miałem problemów z rejestracją :)
Co do trzeciego to na górze przeglądarki powinno być napisane. Przynajmniej Mozilla i Opera mi wyświetla
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Speak2Me Użytkownik
  • Postów: 100
  • Skąd:
Dodane dnia 09-03-2010 19:57
Rzeczywiście, jest na górze :)

Inna kwestia - chciałem dodać zdjęcie kiedy odkryłem, że jest taka możliwość. Niestety maksymalne wymiary to 1024x768 - średnio rozumiem to ograniczenie, co innego te 500kB z hakiem, tu jest ok. Myślę że ograniczenie co do samego rozmiaru by wystarczyło, a nawet jeżeli się mylę, to przydałaby się opcja 768x1024 bo chciałem dodać pionowy kadr i musiałbym go zbytnio skrócić (aż do 768px wysokości co nie wchodzi w grę bo zdjęcie stanie się nieczytelne).
Taka drobna sugestia :)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-03-2010 20:44
Ja proponuję po prostu zmienić szatę graficzną portalu. Obecna jest w fatalnym stanie. Poza tym panuje tutaj zbyt duży chaos, wszystko jest jakieś nieuporządkowane, nie ma swojego miejsca; trudno jest nawet znaleść miejsce przeznaczone na rejestrację (naprawdę zajęło mi to trochę czasu).
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Alicja Wysocka Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 26-06-2010 16:11
Czy mogłabym zgłosić taki pomysł.
Czy byłaby możliwość jawnej punktacji? Czy Szanowna Administracja rozważa taką możliwość?
Niechby to skutkowało odjęciem np. jakiś tam punktów albo wydłużonym terminem wstawienia kolejnego tekstu. To tylko pomysł, może nietrafiony, a może przeciwnie.



Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 28-06-2010 16:51
Ja tam dalej nie wiem o co chodzi z tymi punktami :)
Czy wszyscy mają koło nicków innych ''wagi'' i wstawiają plusiki albo minusiki? A ''moc'' tych zielonczych i czerwonych zależy od ilości punktów ich samych? Dziwne uczucie - wszyscy o czymś wiedzą i potrafią, a ja nie chociaż wiem że tak nie jest :lol:
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-06-2010 21:27
Cytat:
Alicja Wysocka napisał/a:
Czy mogłabym zgłosić taki pomysł.
Czy byłaby możliwość jawnej punktacji? Czy Szanowna Administracja rozważa taką możliwość?
Niechby to skutkowało odjęciem np. jakiś tam punktów albo wydłużonym terminem wstawienia kolejnego tekstu. To tylko pomysł, może nietrafiony, a może przeciwnie.





Witam,

Punktacja zostanie całkowicie zlikwidowania po wejściu nowej odsłony portalu pisarskiego.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Alicja Wysocka Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 28-06-2010 23:18
Cytat:
Sagitarius napisał/a:
Cytat:
Alicja Wysocka napisał/a:
Czy mogłabym zgłosić taki pomysł.
Czy byłaby możliwość jawnej punktacji? Czy Szanowna Administracja rozważa taką możliwość?
Niechby to skutkowało odjęciem np. jakiś tam punktów albo wydłużonym terminem wstawienia kolejnego tekstu. To tylko pomysł, może nietrafiony, a może przeciwnie.





Witam,

Punktacja zostanie całkowicie zlikwidowania po wejściu nowej odsłony portalu pisarskiego.


No i super!
Bardzo dobra wiadomość, dziękuję :)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 15-09-2010 18:05
Pamiętając o uwadze Darksia pod moim "Dniem przed rewolucją", zastanawiałem się, do której szufladki wrzucić pewien dłuższy fragment prozy. I wtedy ujrzałem sam siebie, wybierającego kolejny tekst do przeczytania. Wybieram je przecież nie z zakładki "Nasza twórczość", ale z listy nowości. I podejrzewam, że wielu użytkowników forum robi tak samo, bo to najwygodniejszy sposób.
Kiedy na ekranie ukazuje się wywołany kawałek prozy, widzę w nagłówku tytuł i nick autora, nie wiedząc, do której kategorii zakwalifikował swoje dzieło twórca. Oczywiście, mógłbym to sprawdzić, pracowicie przekopując się przez poszczególne szuflady forumowej biblioteki, ale jestem na to zbyt leniwy i, jak podejrzewam, w swoim lenistwie bynajmniej nie osamotniony. Jeśli styl autora zaciekawi mnie, przechodzę jednym klikiem do dowolnego z tytułów wylistowanych pod utworem, znów nie musząc przekopywać się przez półki i szuflady.
Kwalifikacja tekstu ma zatem znaczenie przede wszystkim archiwalne. Przyszli archeolodzy kultury XXI wieku znajdą rzecz całą ładnie posegregowaną i skatalogowaną.
Zastanawiam się, czy brak tej kwalifikacji pomaga mi, czy przeszkadza w odbiorze treści. Krótka informacja, że tekst jest np. humoreską sprawiłaby, że czytałbym z określonym nastawieniem, choć z pewnością nie wystarcza, by automatycznie uruchomić w myślach salwy śmiechu z playbacku.
Możliwe, że brak wspomnianej notki zmusza mnie do większej otwartości w odbiorze, ale czasem dręczy mnie uczucie niepewności, czy autor puszcza do mnie oko, czy też całkiem poważnie, choć nie koniecznie zamierzenie, znalazł się między ustami a brzegiem pucharu.
Co myślicie o dodatkowej informacji na pasku tytułowym?
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-09-2010 18:12
Krzysztof, przecież na pasku okna wyświetla się "szufladka" :)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-09-2010 18:19
Cytat:
Krzysztof Suchomski napisał/a:
Zastanawiam się, czy brak tej kwalifikacji pomaga mi, czy przeszkadza w odbiorze treści. Krótka informacja, że tekst jest np. humoreską sprawiłaby, że czytałbym z określonym nastawieniem, choć z pewnością nie wystarcza, by automatycznie uruchomić w myślach salwy śmiechu z playbacku.
Możliwe, że brak wspomnianej notki zmusza mnie do większej otwartości w odbiorze, ale czasem dręczy mnie uczucie niepewności, czy autor puszcza do mnie oko, czy też całkiem poważnie, choć nie koniecznie zamierzenie, znalazł się między ustami a brzegiem pucharu.
Co myślicie o dodatkowej informacji na pasku tytułowym?


No mi się wydaje, że Krzysztof nie wie, że wystarczy spojrzeć w lewy górny róg :)



Znaczy na pasek okna po otwarciu tekstu. U mnie akurat lewy górny róg :]
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 15-09-2010 18:33
Coś ze mną jest nie tak, czy z moim ekranem?
Bo ja po wybraniu pierwszego od góry tytułu z nowych tekstów na szarym pasku widzę tylko to:
Samotność wśród traw - margitka
a nad tym widzę tylko prostokącik z napisem "<<wstecz".
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-09-2010 18:41
A jaką masz przeglądarkę?
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-09-2010 18:41
Wyzej :) nie na stronie :) nad miejscem gdzie wpisujesz adres strony. Na samej górze.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-09-2010 18:43
Aż sama zwątpiłam :D
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 15-09-2010 18:55
Dzięki bardzo. Teraz to zauważyłem, ale u mnie to się pokazuje obok zakładki z napisem ulubione i z powodu braku mniejsca widać tylko fragment tytułu. Nie przyszło mi do glowy, żeby tego tam szukać. :)
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 15-09-2010 19:09
Krzysztofie, na pasku tytułowym przeglądarki.
Właśnie sprawdziłem - jest na każdej: IE, Opera, FF, Chrome

nie wiem czy obrazki nie są zakazane, najwyżej dostanę po uszach ;)
(na samej górze, na niebieskim pasku - ::Bazujące na faktach - Ku chwale...
img844.imageshack.us/img844/3180/pasektytlowy.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 15-09-2010 19:26
No super. Dla mnie te wszystkie paski u góry są jak bałagan w pokoju syna - po prostu ich nie zauważam. :)
Nie lepiej dać taką informację na środku ekranu, żeby mój wzrok się o nią potykał? Wtedy na pewno nie przeoczę. :D
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Aspidistra Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd:
Dodane dnia 30-09-2010 10:47
Czy by się dało zrobić, że teksty da się ściągnąć na komórkę i czytać sobie offline, coby mi za połączenie GPRS kasy nie żarło? Takie coś ma publixo.com.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-09-2010 12:38
Cytat:
Aspidistra napisał/a:
Czy by się dało zrobić, że teksty da się ściągnąć na komórkę i czytać sobie offline, coby mi za połączenie GPRS kasy nie żarło? Takie coś ma publixo.com.


Będzie możliwość ściągnięcia tekstu w pdfie, pomyślimy nad lżejszym rozwiązaniem dla użytkowników telefonów komórkowych.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 22-12-2010 22:04
Ostatnia uwaga bardzo na czasie. Jeszcze szatę tylko unowocześnić idać duże okno na nowe utwory... Ot takie marzenie.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?