Ciężki temat o jedzeniu
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 09-04-2009 11:56
Jak mieszkałam sama, potrafiłam nie jeść trzy dni (to nie żadna poetycka przenośnia). Po prostu... Zapominałam. Miałam tyle zajęć, chciałam zrobić tyle rzeczy, że nie miałam czasu. A potem wchodząc do sklepu patrzyłam na półki pełne jedzenia i zaczynałam liczyć...
Lubię gotować, bawić się w kuchni w coś nowego, ale nie lubię tego robić tylko dla siebie... Jeśli mam dla kogo - mogę spędzić cały dzień przy garnkach.

W tym roku przygotuję swoje pierwsze Święta - zakupy w większości zrobione, przepisy wydrukowane, zobaczymy, jak się to wszystko uda... ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 09-04-2009 12:31
Cytat:
ginger napisał/a:
nie lubię tego robić tylko dla siebie... Jeśli mam dla kogo - mogę spędzić cały dzień przy garnkach.

to też. kiedy bywałam w domu sama, to jadłam same kanapki. owszem, ze swoimi ulubionymi dodatkami, ale gotować mi się nie chciało.
w tym roku w wielkanocny wieczór robię imprezę urodzinową. uwielbiam gotować, piec [mięsa tylko, ciasto odpada... albo raczej opada...], a potem patrzeć, jak zgraja gości je, aż się uszy trzęsą...
a poza tym miałam robić wigilijną wieczerzę, ale jak to będzie w tym roku, to jeszcze nie wiem. chyba pójdę na pasożyta do kogoś, bo nie będę miała czasu...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 09-04-2009 12:54
Ja bardzo lubię dobrze zjeść. :p Żaden wegetarianizm, czy cuś podobnego nie wchodzi w grę w moim przypadku, nawet w piątek trzynastego czy w wigilię. Ortodoksyjnie trzymam się tu Biblii, a przygoda Piotra zdaje mi się jej sednem:

Cytat:
Potem poczuł głód i chciał jeść; gdy zaś oni przyrządzali posiłek, przyszło nań zachwycenie i ujrzał otwarte niebo i zstępujący jakiś przedmiot, jakby wielkie lniane płótno, opuszczane za cztery rogi ku ziemi; były w nim wszelkiego rodzaju czworonogi i płazy ziemi, i ptactwo niebieskie. I odezwał się do niego głos: Wstań, Piotrze, zabijaj i jedz! Piotr zaś rzekł: Przenigdy, Panie, bo jeszcze nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego. A głos znowu po raz wtóry do niego: Co Bóg oczyścił, ty nie miej za skalane. A stało się to po trzykroć, po czym przedmiot został wzięty do nieba.

Dzieje Apost. 10:10-16
:lol:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-04-2009 12:59
soczewica
Cytat:
uwielbiam gotować, piec [mięsa tylko, ciasto odpada... albo raczej opada...], a potem patrzeć


Mogę się oświadczyć ? :bigrazz:
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 09-04-2009 13:00
co do wigilii i wielkanocy, to stawiam na tradycję - wszystko lepiej smakuje, jak się człowiek przegłodzi. i biblia nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia. zresztą - z punktu widzenia kk, to wigilia nigdy nie była postem - postem jest bodajże środa popielcowa, wielki piątek, oraz każdy piątek w tygodniu. z tym, że w tym trzecim wypadku to tylko taki "kwiatuszek do bukietu" podobno.



Cytat:
Zadysta napisał/a:
Mogę się oswiadczyć ? :bigrazz:

możesz oczywiście :p. ale zanim odpowiesz, musiałabym zobaczyć, jak jesz. czy jest w tobie odpowiedni poziom wdzięczności i uroku przy tej czynności.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-04-2009 13:11
Cytat:
musiałabym zobaczyć, jak jesz. czy jest w tobie odpowiedni poziom wdzięczności i uroku przy tej czynności.


Oglądałaś film :
WIELKIE ŻARCIE - Marco Ferreriego z Marcello Mastroianni`m ? :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 09-04-2009 13:35
Cytat:
Zadysta napisał/a:
Cytat:
musiałabym zobaczyć, jak jesz. czy jest w tobie odpowiedni poziom wdzięczności i uroku przy tej czynności.


Oglądałaś film :
WIELKIE ŻARCIE - Marco Ferreriego z Marcello Mastroianni`m ? :smilewinkgrin:

jeszcze nie.
możesz jeść jak świnia. byleby było widać, że czerpiesz z tej czynności przyjemność.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-04-2009 14:00
Cytat:
możesz jeść jak świnia. byleby było widać, że czerpiesz z tej czynności przyjemność.

1. Jedzenie
2. Picie
3. SEX

Właściwie:
1. Jedzenie
2. Jedzenie
3. Jedzenie

Poszukaj w Googlach recenzji o filmie, to wszystko Ci się wyjaśni co chciałem powiedzieć :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 09-04-2009 14:05
Cytat:
Zadysta napisał/a:
Poszukaj w Googlach recenzji o filmie, to wszystko Ci się wyjaśni co chciałem powiedzieć :smilewinkgrin:

uwierz, mam maniaka filmowego w domu, nie ma chyba filmu, na jakim byś mnie mógł zaskoczyć co do treści :) oczywiście nie wszystko ogladam, ale tytuły mi wiele mówią :)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Edith Użytkownik
  • Postów: 260
  • Skąd:
Dodane dnia 22-04-2009 11:39
Valdens, w Biblii są też takie słowa "I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem". Mięso stało się pokarmem dla Kaina, kiedy splamiona krwią ziemia nie chciała wydać mu plonu, osobiście nie jem mięsa, wolę ten fragment z Biblii niż z Dziejów Apostolskich, mój jest z Księgi Rodzaju :)<
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-04-2009 12:30
A otóż to... tak, tak, Edith... pobożni chrześcijanie, którzy zaklinają się, że przestrzegają wszystkich przykazań, wcinają w większości mięso i tłuką owady, jak tylko jakiegoś zobaczą na parapecie... B)
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-06-2009 14:20
nie wiem, czy już tu wspominałem o kawie. Ale to niesamowicie ważna dla mnie rzecz. Uwielbiam kawę. Różne rodzaje. Nie pijam tylko zwykłaje czarnej z cukrem. Z mlekiem i cukrem, też tak średnio. Ale poza tym, kocham kawę. Mam młynek do kawy i kupuję sobie kawę ziarnistą. Zapach świerzo zmielionej kawy, to coś niesamowitego, zwłaszcza rano. No i mam też czajniczek do robienia moki, często mylony z espresso.

Cytat:
"Jak tylko kawa ląduje w twoim żołądku zaczyna się ogólne poruszenie. Idee ożywają, pojawiają się uśmiechy, zapełnia się papier. Kawa to twój sprzymierzeniec w batalii pisarskiej."
Honoriusz Balzac




http://www.wildbeancafe.com/wildbean/sectiongenericarticle.do?categoryId=9025797&contentId=7047614



rewelacyjne cytayty :)
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 13-06-2009 14:20
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Zapach świerzo zmielionej kawy, to coś niesamowitego, zwłaszcza rano.

zapach, to owszem, ale smak?
nigdy jeszcze nie piłam takiej, która by mi smakowała, a próbowałam gdzie się dało...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-06-2009 14:23
Cytat:
"Bez mojej porannej kawy byłbym jedynie wysuszonym kawałkiem pieczonego kozła."
Jan Sebastian Bach


Cytat:
nigdy jeszcze nie piłam takiej, która by mi smakowała, a próbowałam gdzie się dało..
a kawa po irlandzku??



Cytat:
Na dno wysokiej szklanki na nóżce nalewa się przygotowaną gorącą czarną kawę. Następnie dodaje się miarkę irlandzkiej whiskey. Do tego wsypuje się niewielką ilość cukru. Śmietanę najpierw ubija się lekko, najlepiej przez wstrząśnięcie w zamkniętym pojemniku, a potem dodaje na samą górę tworząc specyficzny "kożuszek", przez który pije się kawę. Największą sztuką jest niedopuszczenie do zmieszania się warstw. Tak przygotowany napój przypomina z wyglądu piwa typu stout.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 13-06-2009 14:25
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
nigdy jeszcze nie piłam takiej, która by mi smakowała, a próbowałam gdzie się dało..
a kawa po irlandzku??

nie lubię smaku alkoholu w kawie :/ nie mówiąc już o tym, że whiskey w ogóle nie lubię...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-06-2009 14:28
Cytat:
Frappe - Iced Greek Coffee (1porcja)
1 1/2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej np: Prima Finezja
1/2 szklanki zimnej wody
cukier do smaku
mleko
lód
shaker
Wymieszaj w shakerze: wodę, 2-3 kostki lodu, kawę i cukier. Mieszaj wszystkie składniki przez 30 sekund (w mikserze zajmie Ci to ok. 10 minut!). Gdy powstanie już pianka, zawartość wlej do szklanki wypełnionej do połowy lodem. Dodaj następnie pozostałą wodę i mleko do smaku.
I gotowe!
może to ??
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 13-06-2009 14:29
też nie. tzn: i tak najbardziej "lubię" słabą kawę z lodem i dużą ilością mleka, ale tylko wtedy, gdy nie ma nic innego do picia...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-06-2009 14:33
mhm :) zdarzają się wyjątki
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 13-06-2009 14:40
kawa rozpuszczalna bez mleka.. z proporcjami kawy i cukru 1:1

lub Carmel de Macchiato <rozpływa się>
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-06-2009 14:53
Machiato tak, taqk lubimy ;) mniam
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]