Czy można bić dzieci?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 22-04-2009 16:07
Cytat:
Ajza napisał/a:
Bić tak aby było bezpiecznie


Każdy pies to umie, bić tak, żeby śladów nie było.

Cytat:
lub stosować kary nie mające nic wspólnego z przemocą.


O to chodzi - po co lać, jak można znaleźć inne rozwiązanie?
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-04-2009 17:01
Nie wiem, jak dla mnie to bicie dzieci jest tylko odzwierciedleniem frustracji rodziców i pójściem na łatwiznę. Według mnie ktoś kto wymierza kary cielesne nie jest przygotowany do roli ojca czy matki, bo nie umie sobie poradzić z wychowaniem dziecka. Sprać po dupie każdy umie...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Asliae Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd: Radziejowice
Dodane dnia 22-04-2009 20:06
Dzieci bić nie wolno! Koniec i kropka. Bicie nie prowadzi do tego, że dziecko zrozumie, co źle zrobiło, a tylko zacznie unikać sytuacji, za które może oberwać. A przynajmniej będzie je ukrywać przed osobą bijącą. Niby wychodzi na to samo - rodzic nie widzi sytuacji, która mu się nie podoba, ale jak to wpływa na psychikę dziecka! Powinniśmy uczyć dziecko, co jest dobre, a co złe tak, żeby potrafiło uznać to za prawdę i tym się kierować w życiu, a nie robić tak, jak komuś się uwidzi póki to ma dla niego sens.
I zgadzam się ze stwierdzeniem, że bicie to tylko wyładowanie frustracji rodzica z braku lepszych i szybszych sposobów na walkę z 'psotnością'.
Mój tata ma taki charakter, że jak go zezłościliśmy, to nas bił. Czasem mocno... Ale przy najmłodszej siostzre go oduczyliśmy tego na szczęście. Ja przez długo czas się go bałam! Teraz jest już w miarę w porządku, bo faktycznie poglądy mu się zmieniły :) Tyle że naśladując znany sobie wzorzec sama potrafiłam czasem dać siostzre klapsa (jest dużo młodsza). Ani efekt nie był jak spodziewany, ani ja się z tym dobrze nie czułam, bo w sumie na bicie dzieci nie zasługują. Nijak jest to adekwatne do ich win.
Lepiej uczyć moralności, a nie wbijać ją przez tylną część ciała.
"Uśmiechaj się, bądź uprzejmy, gdy twój przeciwnik się z tobą kłóci. Tak nam nakazuje Ewangelia, to dopiero doprowadzi faceta do szału." - Janina Ipohorska
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 22-04-2009 20:41
Cytat:
Edith napisał/a:
jeśli nie chcesz by dziecko krzyczało, zwyczajnie nie krzycz, by nie biło, nie bij itd.

idę do psychologa. bo ja bez krzyczenia nie czuję, że żyję.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Ajza Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-04-2009 11:21
Mnie ojciec bił i to bił mocno, później z matką się rozwiódł. Wychowywałam się z nią i ona jako słaba kobieta nigdy mnie nie biła, ba nawet klapsa nie dostałam. Jednak to ojca zawsze szanowałam, a matkę miałam za nic. Miałam wyrzut, że nigdy nie powiedziała mi co jest złe itd, za to u ojca miałam bardzo wyraźną wręcz przejrzystą sytuację.
Nie miałam żadnych wyrzutów co do bicia, bo dzieciaki się wtedy biło i nie było to nic nadzwyczajnego. Nie było żadnych z tym problemów w szkole, za to teraz są. Jednocześnie dramatycznie wzrasta przestępczość u małoletnich, nikt nie widzi jasnych zakazów,a poprawczak to rzecz nierealna, więc można zrobić wszystko- takie jest moje zdanie.
Mówiąc nawet najmądrzejsze prawdy nigdy nie przekrzyczę tłumu!
Śmierć przychodzi szybko bez ówczesnych zaproszeń!
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 23-04-2009 11:24
ale czy brak szacunku do matki wynikał z tego, że nie biła, czy że była słaba?
wbrew pozorom to, że podnoszę rękę na słabszego uważam za przejaw mojej słabości.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Ajza Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-04-2009 11:28
Matka była słaba, bo nie pokazała mi nigdy, że jest rodzicem, zamiast tego chciała być moją przyjaciółką.
Mówiąc nawet najmądrzejsze prawdy nigdy nie przekrzyczę tłumu!
Śmierć przychodzi szybko bez ówczesnych zaproszeń!
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 23-04-2009 11:42
no, fakt. rodzic powinien być rodzicem. dużo ludzi popełnia błąd, chcąc się zbliżyć do dzieci, stara się być "przyjaciółmi". owszem, moja mama jest moją przyjaciółką, ale jest nią dopiero od kilku lat, kiedy już proces mojego wychowywania stał się mniej intensywny...

jaki jest idealny rodzic?
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2009 12:45
Cytat:
Ajza napisał/a:
Nie było żadnych z tym problemów w szkole, za to teraz są. Jednocześnie dramatycznie wzrasta przestępczość u małoletnich, nikt nie widzi jasnych zakazów,a poprawczak to rzecz nierealna, więc można zrobić wszystko- takie jest moje zdanie.


czyli trzeba bić żeby przestępczości nie było?
Stawiam że 9/10 dzieciaków zamieszanych w brudną robotę pochodzi z rodzin patologicznych - przemoc fizyczna, psychiczna, alkoholizm czy zwykłe nie interesowanie się sprawami dziecka i nie okazywanie pozytywnych uczuć.
Wychodzi na to, jak to ktoś kiedyś powiedział, że dzieci rodzą się coraz gorsze, a rodzice są coraz lepsi.
W filmie "Zło" Hafstroma nauczyciel zwraca się do zbuntowanego wychowanka "Powinieneś dostać niezłe lanie", paradoksalnie - chłopak codziennie dostaje wciry od ojczyma za to, że np. upuści łyżkę podczas obiadu.
Wrr

Charakter dziecka najbardziej kształtuje się do 3 roku życia, później ten proces się spowalnia. W związku z powyższym największą uwagę do wychowania dziecka powinno się przykładać właśnie wtedy, pracować nad pociechą. A nie, że wspaniały rodzic budzi się jak dziecko jest o wiele starsze i nagle stwierdza, że synuś albo córunia robi coś na przekór bądź wymusza.

Edith - dziękuję za miłe słowa, nie spodziewałam się :O Cóż, zobaczymy co będzie w przyszłości, bo czekać mnie duużo pracy żeby wyrobić w sobie instynkt do "dobrego" wychowywania.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Ajza Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-04-2009 13:04
jaki jest idealny rodzic?
wg mnie to surowy nauczyciel, który mimo to potrafi nagrodzić za ciężką pracę albo choćby starania dziecka, no i oczywiście potrafi obdarzyć uczuciem...
Mówiąc nawet najmądrzejsze prawdy nigdy nie przekrzyczę tłumu!
Śmierć przychodzi szybko bez ówczesnych zaproszeń!
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-04-2009 13:13
No dobra.
Czyli uważacie, że model Angielski lub Szwedzki jest fajny, bo jak dziecko doniesie do komisji socjalnej, że zostało zbite, to się je odbiera rodzicom? :p
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 23-04-2009 13:19
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
No dobra.
Czyli uważacie, że model Angielski lub Szwedzki jest fajny, bo jak dziecko doniesie do komisji socjalnej, że zostało zbite, to się je odbiera rodzicom? :p


To jest znowu głupie w drugą stronę, bo może prowadzić do nadużyć - dziecko, nie do końca może świadome tego co może zrobic, dostaje do ręki piekną broń przeciw rodzicom - szantaż.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2009 13:23
Lepiej dać w pysk smarkaczowi żeby się zamknął, a później niech zastraszony opowiada kolegom, że spadł z roweru?

A dlaczego rodzice uderzą takie dziecko? Bo już im się argumenty kończą, bo przegrywają z kimś, kto im podlega i nie mogą znieść porażki.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 23-04-2009 13:35
Ja nie śledzę tematu, więc nie wiem, do jakich wniosków on zmierza, ale jeśli ostatecznie ustalicie, że można bić, to ja już teraz zapytuję - kiedy należy przestać? W jakim wieku? Czy wówczas, gdy dziecko ma już więcej w łapie niż stary i mogłoby przypierdolić?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-04-2009 13:38
BIć trzeba rodziców, bo są gorzej jebnięci od dzieci!!!!!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 23-04-2009 13:41
Trzeba by założyć nowy temat - "Czy trzeba bić rodziców?" :lol:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2009 13:42
(i to niby te dzieci mają bić rodziców?)



:lol:
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-04-2009 13:43
Ja bym zasunęła osobiscie co niektórym:smilewinkgrin:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2009 13:45
Tylko jeśli nie jesteś dzieckiem to wychodzi na to, że dorosły bije dorosłego. A gdzie dzieci?

Zakrawa na off-top co najmniej
emoty.blox.pl/resource/wysmiewa.gif
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2009 13:53
Cytat:
Czyli uważacie, że model Angielski lub Szwedzki jest fajny, bo jak dziecko doniesie do komisji socjalnej, że zostało zbite, to się je odbiera rodzicom? smiley

Jeżeli dziecko woli być zabrane z rodziny przez obcych - to raczej nie jest to rodzina zdrowo funkcjonująca. :) Co nie?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • mike17
  • 28/04/2024 20:32
  • Mało nas zostało, komentujących. Masz rację, Kaziu. Ale co począć skoro ludzie nie mają woli uczestniczenia?
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?