Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-05-2009 11:46
Cytat:
w Iraku, W Czeczeni czy w Palestynie młodzi potrafią chwycić za broń. W Jugosławii było podobnie, kiedy przyszło do wojny wszyscy walczyli.


Pytanie - czy to w ogóle ma sens? Ja uważam tych ludzi za dzikusów. Szczególnie czytając co robili "Jugole" zastanawiałem się, czemu ludzie żyjący na tak pięknych terenach są takimi zwierzętami.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-05-2009 11:51
nie chodziło o sens. chodziło o pokazanie, że gdyby dziś doszło do wojny, też znalazłoby się pełno mlodych ludzi gotowych do walki za kraj.
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-05-2009 11:57
Cytat:
Pytanie - czy to w ogóle ma sens? Ja uważam tych ludzi za dzikusów. Szczególnie czytając co robili "Jugole" zastanawiałem się, czemu ludzie żyjący na tak pięknych terenach są takimi zwierzętami.
czy ma sens? Jasne ,że nie ma. Nie nauczyli się od Żydów z Europy w czasie II wojny światowej, że najsensowniej jest potulnie ginąć w obozach. Co za dzikusy, że się bronią.
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-05-2009 12:03
Cytat:
czy ma sens? Jasne ,że nie ma. Nie nauczyli się od Żydów z Europy w czasie II wojny światowej, że najsensowniej jest potulnie ginąć w obozach. Co za dzikusy, że się bronią.


Brawa za interpretację tego co napisałem. Dokładnie o to mi chodziło :sourgrapes:
Słuchaj, powiedz mi coś. Czy obcinanie genitaliów wrogom i wysyłanie ich w koszach uważasz za coś cywilizowanego? Radzę sobie poczytać, co oni tam wyprawiali i z jakich powodów, zamiast się wypowiadać, jakoby to była zwykła wojna obronna.

Nikt nie dba o konwencje Genewskie, ostatnio się z nimi zapoznawałem i naprawdę - gdyby tak wyglądały wojny, świat byłby lepszy.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-05-2009 12:11
Cytat:

Słuchaj, powiedz mi coś. Czy obcinanie genitaliów wrogom i wysyłanie ich w koszach uważasz za coś cywilizowanego? Radzę sobie poczytać, co oni tam wyprawiali i z jakich powodów, zamiast się wypowiadać, jakoby to była zwykła wojna obronna.
a ja ich nie popieram. Np Trzymam za Izrael i cieszę się, jak rozwalają Palestyńczyków, co do Czeczeni, to trzymam za Czeczenów. Takie działania nie są cywilizowane. Jednakże, bardziej skuteczne niż bycie, w porządku gdy inni nie są. Kiedy jest się słabszym, trzeba być okrutnym. To nie są tradycyjne wojny. Jak sobie wyobrażasz walkę AlKaidy wg cywilizowanych reguł? USA by ich zmiotło.
To zupełnie inna bajka.

Cytat:
Nikt nie dba o konwencje Genewskie, ostatnio się z nimi zapoznawałem i naprawdę - gdyby tak wyglądały wojny, świat byłby lepszy.
prawda. Ale tak nie ma i p[atrzymy realnie, nie żyjemy w bajce?? Prawda?
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-05-2009 12:18
To już twoje zdanie.

Mnie nie cieszy żadna wojna i okrucieństwo.
Mylisz się, jeśli twierdzisz, że partyzantka musi być okrutna. Partyzantka musi być skuteczna.
Po za tym, motywy do walki są różne. Bronić praw człowieka i wolności osobistej powinny organizacje się tym zajmujące. Do tego ma każdy człowiek prawo.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-05-2009 12:40
Cytat:
Bronić praw człowieka i wolności osobistej powinny organizacje się tym zajmujące
zgadzam się.
Cytat:
Nikt nie dba o konwencje Genewskie, ostatnio się z nimi zapoznawałem i naprawdę - gdyby tak wyglądały wojny, świat byłby lepszy.
zgadzam się.
Cytat:
Mnie nie cieszy żadna wojna i okrucieństwo.
mnie też nie cieszy.
Cytat:
Mylisz się, jeśli twierdzisz, że partyzantka musi być okrutna. Partyzantka musi być skuteczna.
prawda.
No, ale jak już przestaniemy się zajmować Andersenem, braćmi Grimm i Buddą to trzeba sobie powiedzieć, że rzeczywistość jest taka, jaka jest. I można udawać od czasu do czasu, że jest inaczej, ale faktów to nie zmieni.
Konwencje są przestrzegane, kiedy się to opłaca.
Organizacje broniące praw człowieka, są do niczego.
Okrucieństwo jest skuteczne, bo zwraca uwagę i straszy. Silni, nie liczą się ze słabymi, Chrystusa załatwili, bo tylko gadał.
No a wojny istniały, istnieją i istnieć będą.
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-05-2009 13:06
Ale ja przecież mówię o faktach.
Uważam, że lepiej jest umrzeć wewnętrznie wolnym i niesplamionym, niż marnie żyć. Liczy się jakość życia, a nie jego długość. Wątpię w jakość życia tych, których nazywasz "silnymi". Ludzie mogą się ze mną nie zgadzać - nie dbam o to, dla mnie temat jest zamknięty.

Wojny będą istnieć, póki nie wyewoluujemy w coś bardziej rozumnego.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 02-05-2009 13:08
ja myśle że kobiety w wojsku jak najbardziej. Jak ja bym chciał wykonywac rozkazy jakieś fajnej dziewczyny:) mrrrrrrr....:D:D:D:D
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-05-2009 13:14
Cytat:
Wojny będą istnieć, póki nie wyewoluujemy w coś bardziej rozumnego.
w chrześcijan :) ale takich prawdziwych :)
Cytat:
Uważam, że lepiej jest umrzeć wewnętrznie wolnym i niesplamionym, niż marnie żyć. Liczy się jakość życia, a nie jego długość.
Dlatego ludzie zamieniają się w żywe bomby. To się zgodziliśmy.
Cytat:
Wątpię w jakość życia tych, których nazywasz "silnymi".
watpienie, jest zaletą. To cecha ludzi inteligentnych. Myślę, że Ci "silni" , też wątpia w jakość Twojego życia. Więc jesteście kwita.

Cytat:
a myśle że kobiety w wojsku jak najbardziej. Jak ja bym chciał wykonywac rozkazy jakieś fajnej dziewczynysmiley mrrrrrrr....smileysmileysmileysmiley


http://www.incitari.sklepna5.pl/pokaz_produkt.php?idprod=61
http://www.incitari.sklepna5.pl/pokaz_produkt.php?idprod=101

kobiety w wojsku --- tak jest :D
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-05-2009 13:16
Cytat:
Dlatego ludzie zamieniają się w żywe bomby. To się zgodziliśmy.


Jeśli uważasz, że żywe bomby są w jakikolwiek sposób wolne, to pozostaje tylko się :) uśmiechnąć.

Cytat:
Myślę, że Ci "silni" , też wątpia w jakość Twojego życia. Więc jesteście kwita.


No widzisz. Bez bicia się! ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-05-2009 13:28
Cytat:

Jeśli uważasz, że żywe bomby są w jakikolwiek sposób wolne, to pozostaje tylko się smiley uśmiechnąć.
czyli czytasz w myślach - zmarłych.
Cytat:
lepiej jest umrzeć wewnętrznie wolnym i niesplamionym, niż marnie żyć. Liczy się jakość życia, a nie jego długość.
ja uważam, że jeśli ktoś wysadza się, 1)aby jego rodzina otrzymała pieniądze,bo nie ma z czego żyć,2) ponieważ wierzy w jakieś tam idee, które są podobnie absurdalne jak moje idee i Twoje idee,3)i nie chce się poddać wrogowi, chce mu wyrządzić największą szkodę, jak to możliwe - to; umiera aby być wewnętrznie wolnym, bo żyjąc jest zniewolony przez wrogów i biedę, i jego życie będzie w jego oczach, lepsze bo zrobił coś co uważa za słuszne, a jednocześnie będzie krótsze niż życie, tych co nic nie robią i znoszą z pokorą swój los.

Rozumiem, że jako Europejczyk, wychowany w środku kontynentu takie zachowanie uważasz za absurdalne i śmieszne, ale Twój sposób myślenia jest jedynie wypadkową, czynników, które wpłynęły na twoją socjalizację. Podobnie jest ze mną, i z tymi żywymi bombami, ale czasem miło mieć świadomość, że myślenie w inny sposób nie jest głupsze od Twojego sposobu myślenia, jest inne.
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-05-2009 13:38
Nie uważam, że moje myślenie jest lepsze.

Cytat:
i nie chce się poddać wrogowi, chce mu wyrządzić największą szkodę, jak to możliwe - to; umiera aby być wewnętrznie wolnym, bo żyjąc jest zniewolony przez wrogów i biedę, i jego życie będzie w jego oczach, lepsze bo zrobił coś co uważa za słuszne, a jednocześnie będzie krótsze niż życie, tych co nic nie robią i znoszą z pokorą swój los.


Mi nie chodziło o to, aby umrzeć, by być wolnym. Po śmierci nie wiadomo co jest. Nie chodziło o to, że śmierć ma być wyzwoleniem. Chodziło o to, by żyć czując tą wewnętrzną wolność. Niezależnie od warunków zewnętrznych. By mieć wszystko co trzeba i uśmiechnąć się pobłażliwie, gdy ktoś przyjdzie po twoje życie.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-05-2009 13:43
Cytat:
By mieć wszystko co trzeba i uśmiechnąć się pobłażliwie, gdy ktoś przyjdzie po twoje życie.
aha. :( Najgorsze co się stało ludzkości. Najsmutniejsze to narodziny Buddy i Chrystusa. Być może gdyby nie Ci ludzie, nikomu by do głowy nie przyszło, że umieranie z "pobłażliwym uśmiechem" jest w jakiś sposób sensowne. A może to nie wina tych dwóch poronionych ideologi. Nie wiem. Ale marze o tym, aby wszyscy ludzie myśleli w ten sposób. Wtedy zaopatrzyłbym się w porządny młotek i robiłbym co chciał. Np wszedłbym do sklepu i brałbym jedzenie za darmo. Pracownicy w razie protestów umieraliby z pobłażliwym uśmiechem na twarzy. Jutro pomodlę się za to.

Ale wracając do kobiet, w wojsku. Dobre linki wrzuciłem, co nie? :) tam wyżej
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-05-2009 13:50
Całkiem całkiem, choć w normalnym mundurze też im nieźle ;)

Tak, walka z instynktem samozachowawczym jest poroniona :) Zupełnie się zgadzam. I dlatego właśnie mi się podoba!

Smutne jest to, że ludzie ich naśladują, zamiast sami być Chrystusami i Buddami swojego życia. Na naśladownictwie nikt nie zyska. Lepiej poszukać w sobie :)

Zawsze znajdą się ludzie, którym bliżej do zwierząt i tacy, którzy wykraczają poziomem ponad ludzi. Jedni z drugimi zwykle się średnio dogadują; są na innych płaszczyznach - bo jedni lubią latać z młotkiem, a drudzy uśmiechać się pobłażliwie widząc te rozhukane istoty, ich kłopoty i zamiary :) Nie wiem co lepsze, ale ja w domu młotka nie mam... A przydałby się :p
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-05-2009 14:06
eee tam wcale nie jestem głupim neandertalczykiem :no: :smilewinkgrin: dlaczego. Piękny byłby wieczny pokój i przeznaczenie pieniędzy z budżetów wojskowych na naukę. Ale ludzie już tacy są, i za naszego życia się nie zmienią. Nic nie poradzisz, ja też. Więc, lepiej aby tacy jak by - miłośnicy pokoju przeżyli -niż Putin i Kim Dżonk Il. Jak umrzemy z uśmiechami to oni będą wprowadzać swoje złe idee, lepiej im skopać tyłki i wprowadzać cywilizację pokoju :)
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-05-2009 14:12
Ale wtedy wszyscy którzy kopali tyłki będą musieli z uśmiechami umrzeć - bo będą należeli do starego świata a nie cywilizacji pokoju ;)

Być może za naszego życia nie, ale ja widzę zmiany na lepsze w świecie. Coraz więcej poronionych ludzi :) A nawet jeśli się nie zmienią - to od czegoś/kogoś trzeba zacząć! ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-05-2009 14:19
Cytat:
Ale wtedy wszyscy którzy kopali tyłki będą musieli z uśmiechami umrzeć - bo będą należeli do starego świata a nie cywilizacji pokoju
ktoś się poświęcić. ;) dresy, kibice, kryminaliści i ci co lubią się bić, panie też mogą. np Jaruga Nowacka i Senyszyn. Później wyślemy ich w kosmos by walczyli ze złem, a my będziemy budować pokój.
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-05-2009 15:01
Cytat:
Anub1s napisał/a:
Niby dlaczego? Na jakiej podstawie uważasz, że gdyby doszło do wojny, dzisiejsze pokolenie zachowywałoby się jak tchórze? Jestem w 100% pewien, że gdyby doszło do wojny, także mielibyśmy pełno młodych ludzi gotowych walczyć za ojczyznę. I jestem w 100% pewien, ze też bym chwycił. .


Baczyński nie miał MTV i naszej-klasy. Nikt mu od dziecka nie wmawiał, że żyje w "zjednoczonej Europie" i ma być tolerancyjny :p

Cytat:
Anub1s napisał/a: Mądrze poprowadzona akcja militarna połączona z np. odbudową kraju mogłaby być wybawieniem dla wielu państewek afrykańskich pogrążonych w wojnie domowej.


Nie ma czegoś takiego jak mądrze prowadzona akcja militarna.
Afryka żyła w pokoju, dopóki nie odwiedził jej biały człowiek.

Cytat:
Anub1s napisał/a: A teraz co mamy? Gdyby ktoś spróbował taką interwencję przeprowadzić zaraz zaczętoby protestować. Tak jak w Wietnamie - cała Europa protestowała, ręce precz od Wietnamu, Amerykanie do domu itd. A gdy USA się wycofały, komuniści przejęli władzę w całych Indochinach i dopiero zaczęła się rzeź. No, ale wtedy już pacyfiści nie protestowali.


Amerykańska wojna w Wietnamie to był tylko biznes kilku amerykańskich koncernów. Amerykanie zaczęli tę wojnę dla pieniędzy i z założenia mieli ją przegrać. Podobnie sztuczny konflikt jak Korea czy Irak. Więc nie mów, że Asti jest naiwny, bo narazie to Ty jesteś naiwny :*
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-05-2009 15:09
Cytat:

Afryka żyła w pokoju, dopóki nie odwiedził jej biały człowiek.
Egipt jest w Afryce, a prowadził wojny. Wierzysz,że Czarni są z natury spokojni, tylko biali ich wypaczyli :) Kurczę, nie wirze, że tak myślisz. Po prostu wypowiedziałeś się nieprecyzyjnie, tak myślę.
Cytat:
Podobnie sztuczny konflikt jak Korea czy Irak
no tak, ale Korea to akurat przykład, pokazujący, że imperializm jest dobry. Bo Korea Północna nie poddała się USA i nie chciałbyś tam żyć. Każdy z nas, wolałby żyć w zajętej przez imperialistów Korei Południowej.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Dzon
  • 30/04/2024 22:29
  • Nieczęsto tu bywam, ale przyłączam się do inicjatywy.
  • Kazjuno
  • 30/04/2024 09:33
  • Tak Mike, przykre, ale masz rację.
  • mike17
  • 28/04/2024 20:32
  • Mało nas zostało, komentujących. Masz rację, Kaziu. Ale co począć skoro ludzie nie mają woli uczestniczenia?
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.