Muzyka
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-10-2009 19:27
Sirmicho, Tool jest z USA i jak mi powiesz, że to kiepska kapela, to się więcej do Ciebie nie odezwę.

Tak prywatnie, to ja mam na USA uczulenie, ale muzyka to jedyne co wychodzi amerykańcom.
Do góry
Autor
RE: Muzyka
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 27-10-2009 19:56
Być może jest niezłą kapelą, ale nie trafia w mój gust. Ja nigdy nie mówię, że coś jest kiepskie, bo to zależy zawsze od gustu odbiorcy. A te są różne.

Nie jedyne co im wychodzi. Wychodzi im bardzo wiele rzeczy.
Do góry
Autor
RE: Muzyka
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 27-10-2009 22:25
prawda zgadzam sie z sirmicho, jesli chodzi o to ze amerykancowm wiele rzeczy wychodzi:)



a co do Toola to tylko mozna powiedziec ze to super kapela i oczywiscie A Perfect Circle :) tez:) i nie dlatego ze w obydwu spiewa Maynard ale poprostu jedno i drugie lezy kolo siebie:)
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-10-2009 23:03
Ludzie, przecież Doorsi byli z USA!
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-10-2009 02:22
Kurcze, że za tyle lat ten kawałek mi się nie znudził...

http://www.youtube.com/watch?v=vFlSpM1cnvQ&feature=related

ta wersja też fajna :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=ZZ4S-UiNmzo&feature=fvw

ale ta wersja najlepsza!

http://www.youtube.com/watch?v=10sE5Zn697s&feature=related :yes:

Hem, pomyliłem się i wkleilem nie w tym temacie (co wam w glośnikach leci) sorki ;)
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-10-2009 08:09
Cytat:
evivvalarte napisał/a:
i nie dlatego ze w obydwu spiewa Maynard ale poprostu jedno i drugie lezy kolo siebie:)


W życiu... Przecież to jest całkiem coś innego.
Do góry
Autor
RE: Muzyka
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 28-10-2009 17:01
no to może coś z muzyki poważnej, dwa "smęty", które kiedy usłyszałem pierwszy raz w życiu wstrząsnęły mną bardziej niźli cały pop razem do kupy wzięty.

szymanowski i stabat mater:
http://www.youtube.com/watch?v=2KrOUTp8UUo

i górecki ze sławetną III symfonią pieśni żałosnych, która po 20 latach od prawykonania, gdzie ją wygwizdano, zrobiła furorę na całym świecie konkurując w liczbie sprzedanych płyt na równi z jacksonem i madonną.
http://www.youtube.com/watch?v=miLV0o4AhE4
Do góry
Autor
RE: Muzyka
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 28-10-2009 20:23
Cytat:
bury_wilk napisał:
A ja chyba nie mam upodobań ani takich, ani śmakich (Ameryka/Europa) podobają mi się kawałki i z jednej i z drugiej strony (i jeszcze częściej mi się nie podobają).
Inny rodzaj muzyki, ale Metallica jest moim number one i akurat ona jest hamerykańska


Ja przecież nie twierdzę, że w ogóle nie lubię słuchać tych amerykańskich. Metallica jeszcze ujdzie, choć nieco rzadziej niż niegdyś. O, lubię też np. RHCP (też nie wszystko) i wymienionych tu przez _VV_ Doorsów. Ale mi chodziło o to, że jakoś na Wyspach od lat jest trochę więcej twórców, którzy coś tworzą tzn. coś nowego. Przynajmniej tak ja to widzę.

Cytat:
bury_wilk napisał:

nie, chodzi mi o całość na dvd :) (to znaczy te kawałki też tam były... ale w całości można utonąć)
z takich ciekawostek jest tam taki prościutki, ale bardzo zacny bluesik gdzie siedzą na scenie, muzyczka sobie brzdąka, no i mają piesa, takiego harta, który sobie wyje do taktu :D
(mój poprzedni pies też tak lubił :) czasem razem wyliśmy do księżyca :p )



O, znalazłem :p
http://www.youtube.com/watch?v=vX2FhT9Mc9g&feature=related


Niezłe! Widzę, Bury, żeś miał niezły wkład w muzyczne dokonania PF :p :lol:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
Deirdre Użytkownik
  • Postów: 134
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-10-2009 21:11
Ile o muzycznych stronach. Ale dobra muzyka nie ma kontynentu, jest dobra i już (weźmy z punktu widzenia subiektywnego);)

Z US - The Doors (dla mnie #1 rock kapela w historii), Incubus (podoba mi się jak zmieniali się z płyty na płytę), Metallica (zamierzchłe czasy, ale sentyment pozostał), Type O Negative, Nine Inch Nails, Tool, i moja muzyczna ukochana - Tori Amos (wymieniona jako ostatnia, ale ona jest najważniejsza;)), Fiona Apple, The Dresden Dolls i w ogóle działalność Amandy Palmer.

UK i IN - Blur, Radiohead, Kasabian, Oasis, Therapy?, Muse, Goldfrapp, Bat For Lashes, PJ Harvey, Portishead, Lamb, Florence and The Machine, Runrig, Travis, Paloma Faith.

Irlandia - Horslips, Thin Lizzy, Clannad, Altan, Mael Mórdha

Inne - Ladyhawke, Dead Can Dance, Loreena McKennit, Antimatter, Kent, Mando Diao, The Hives, Röyksopp, Björk, Sigur Rós, Týr.

Reszty nie pamiętam;)

Jak widać, kompletnie nie ograniczam się w gatunkach.
'Sé do bheatha, a bhean ba léanmhar,
Do b' é ár gcreach tú bheith i ngéibheann,
Do dhúiche bhreá i seilbh méirleach,
Is tú díolta leis na Gallaibh.
Do góry
Autor
RE: Muzyka
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 28-10-2009 22:56
"W życiu... Przecież to jest całkiem coś innego." - oke _ mani
czy ja wiem, brzmieniowo troszke inaczej ale ogolnei to duzo moim zdaniem sie nie roznia obydwa zespoly choc nie sluchalem wszystkich piosenek



dobra to widze ze lista :D: sie robi:D:D to i ja sie wbije u mnie na pierwszym miesjcu to nie wiem co jest ale wymienie napewno liste zespolow ktore lubie najbardziej: Tool, Nein Inch Neils , Muse, Metalica, ACDC, Black Sabbath, Kombajn Do Zbierania Kur po Wioskach, Scianka, Scorpions, Qeen, Coma, Z tym ze chyba jednak KOmbajn to lezy na pierwszym miejscu :)
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 29-10-2009 17:25
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Tak prywatnie, to ja mam na USA uczulenie, ale muzyka to jedyne co wychodzi amerykańcom.

Mam podobnie. Potwierdza się, że muzyka łagodzi obyczaje.

:)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2009 18:06
Mnie u nich poza muzyką podobają się ich filmy i to, że polityk przyłapany na klamstwie żegna się z karierą - nawet jeśli jest prezydentem. A u nas? Klamstwo na kłamstwie a to wszystko podlane sosem samozadowolenia "jakim to wspaniałym jestem politykiem"

Żeby nie było nie na temat: lubię metal :lol:
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2009 18:15
Cytat:
to, że polityk przyłapany na klamstwie żegna się z karierą - nawet jeśli jest prezydentem.

Tego akurat nie zauważyłem. Za to widziałem jak taki został wybrany na druga kadencję. ;)
Ale fakt, w muzyce rozrywkowej i quasi-rozrywkowej kraje anglosaskie nie mają sobie równych. Choć z drugiej strony to trochę niesympatyczne dzielić muzykę względem krajów.
Do góry
Autor
RE: Muzyka
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-10-2009 18:22
Kurczę Muzyka, Filmy (nie zmuszajcie abym wymieniał, aktorów reżyserów, tytuły), Koszykówka, Hokej, Komiksy, Samochody (nie są najlepsze, ale dobre), więcej w temacie Jankesi. ;)

A dlaczego muzyki tak nie dzielić? Różne tradycje, różne kultury, różna muzyka. Jeśli miałbym powiedzieć kto jest dla mnie muzycznie najlepszy, jaki kraj, to nie powiem, że USA. USA jest 2. Wiecie sami, kto jest najlepszy dla kogoś kto woli gitarowe granie od hh i popu.
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2009 18:36
Jakby krajami to dla mnie Wielka Brytania na pierwszym, drugie Stany, dalej Niemcy, dalej już by się trzeba głębiej zastanowić. Polska też wysoko stoi.

Z drugiej strony, gdyby robić ranking gdzie się robi najwięcej najgorszej muzyki, najbardziej dennych filmów, komiksów itd., to USA by "wygrywały" bezapelacyjnie. A to dlatego, że tam się w ogóle tworzy najwięcej.
Do góry
Autor
RE: Muzyka
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2009 19:00
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Kurczę Muzyka, Filmy (nie zmuszajcie abym wymieniał, aktorów reżyserów, tytuły), Koszykówka, Hokej, Komiksy, Samochody (nie są najlepsze, ale dobre), więcej w temacie Jankesi. ;)


No to do off-topu jeszcze: Amerykanie mają świetnie zorganizowany sport u siebie. Ligi są przedsiębiorstwami, które obracają potężnymi pieniędzmi. Drużyny to franczyzy, z lig nie ma spadków ani awansów, nie ma korupcji. Ich sport oparty jest na zawodniku, nie na drużynie - zawodnik to niemal heros, bohater. Koszykówka, hokej, baseball, football - wszystko najwyższej klasy. Świetna organizacja zarówno na poziomie zawodowym, jak również uniwersyteckim, gdzie cała zabawa się zaczyna. Łożone są ogromne pieniądze na szkolenie zawodników od najmłodszych lat (studenci poza stypendium sportowym nie dostają żadnego wynagrodzenia za swoją grę).

Co by nie mówić na Amerykanów, że idioci, debile itp. itd. ale prawda jest taka, że to właśnie oni potrafią się świetnie zorganizować i bez kompleksów robią swoje. Nie wiem jak Wy, ale ja ten naród podziwiam.

Koniec off-topa.
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2009 19:17
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Cytat:
to, że polityk przyłapany na klamstwie żegna się z karierą - nawet jeśli jest prezydentem.

Tego akurat nie zauważyłem. Za to widziałem jak taki został wybrany na druga kadencję. ;)


Z tego co mi wiadomo Clinton za kłamstwo "w sprawie loda" stracił prawo do wykonywania zawodu jako prawnik

żeby nie było offtopu genialny kawałek:
http://www.youtube.com/watch?v=-2TWhA1UFcI
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2009 19:29
Może to działa tylko jeśli są to drobne kłamstwa i nie giną przez nie tysiące ludzi. :D

A jak już na Amerykę zeszło... jest taka Ameryka:
http://www.youtube.com/watch?v=yku4O_GxLKc

I taka:
http://www.youtube.com/watch?v=4w9EksAo5hY
Do góry
Autor
RE: Muzyka
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-10-2009 20:26
Cytat:
Jakby krajami to dla mnie Wielka Brytania na pierwszym, drugie Stany, dalej Niemcy, dalej już by się trzeba głębiej zastanowić. Polska też wysoko stoi.

Z drugiej strony, gdyby robić ranking gdzie się robi najwięcej najgorszej muzyki, najbardziej dennych filmów, komiksów itd., to USA by "wygrywały" bezapelacyjnie. A to dlatego, że tam się w ogóle tworzy najwięcej.
heh dziś się zgadzamy chyba we wszystkich tematach :) Myślę dokładnie tak samo. Tak GB 1 miejsce.



USA to też proszę http://www.youtube.com/watch?v=lZD4ezDbbu4



i to jeszcze http://www.youtube.com/watch?v=gB7-oS0SDxY
Do góry
Autor
RE: Muzyka
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2009 22:27
A co sądzicie o nowej Chylińskiej? Ja może jednak się nie wypowiem, bo ponoć należy się tu wyrażać kulturalnie, a czymś takim to nie umiem :@.
republika.pl/blog_yf_4875761/7517968/tr/helga_wyeth_2.jpg
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?