Nowa kategoria: Bajki
Z uwagi na dużą ilość bajek napływającą do nas ostatnimi czasy, postanowiliśmy stworzyć dla nich oddzielną kategorię. Teraz zostaną zebrane w jednym miejscu, nie trzeba będzie ich szukać po wszystkich działach.

Wszystkich Autorów, którzy do tej pory nadesłali bajki (poza konkursowymi) prosimy o przeniesienie ich do tego działu.

Dziękujemy i czekamy na Wasze nowe bajkopisanie :)
ginger · 11:47 11.06.2009 · 11 ·
Komentarze
Usunięty dnia 11.06.2009 12:41
A czy wrzucamy tam tylko bajki prozą czy poetyckie też?
Elwira dnia 11.06.2009 12:59
Taka bajka prozą, to się chyba też baśń nazywa :)
ginger dnia 11.06.2009 13:52
Tylko prozą :yes:
Scheina dnia 11.06.2009 16:19
Więc do tej kategorii ładować można także baśnie?
ginger dnia 11.06.2009 16:23
Ano można :yes:

Byłoby to nawet wskazane :D
zapomin dnia 12.06.2009 15:28
bajki to co innego niż baśnie, ale rozumiem ze chodzi o potoczne znaczenie tego słowa
koriat dnia 12.06.2009 20:36
To może by ten dział ejdnak nazwac "baśnie"?
bajka jest króciutka rymowana, ma morał i w ogóle stopy metryczne. B)
Elwira dnia 12.06.2009 21:45
Koriat, ale jest jeszcze coś takiego, jak bajka narracyjna o cechach stricte epickich.
Baśń zakłada eleganty fantastyczne. Co w takim razie zrobić z bajkami prozą, z morałem, ale bez elementów fantasy?
Coby osiągnąć kompromis, kategorię można nazwać"Bajka, baśń, legenda" :D
Scheina dnia 12.06.2009 23:43
To chyba najlepsze rozwiązanie :) Jestem za.
Elwira dnia 13.06.2009 12:20
A w ogóle, to przepraszam, że się tak wymądrzam, jakbym się na tym znała. :)
ginger dnia 15.06.2009 11:29
Hmm... Jak napisałam wyżej - ostatnio pojawiło się sporo bajek, więc uznaliśmy, że przydałaby się dla nich odrębna kategoria. Ponieważ dział pojawił się w prozie, chodzi o bajki nierymowane.
Tak Zapomin, wiem, że bajka to co innego niż baśń - ale chodzi ogólnie o wszystkie bajko- i baśniopodobne stwory, którymi chcecie się dzielić :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
ivonna
25/07/2024 01:40
Hej Jagiello, Podoba mi się, ciekawie napisane - te Twoje… »
Wiktor Orzel
23/07/2024 11:23
tutaj poprawnie będzie niczego niewarte Ten… »
mike17
20/07/2024 17:15
Jarku, dobra mineta nie jest zła i warto ją uskuteczniać :)»
Jaaga
20/07/2024 09:12
Cóż, egzystencja jesiennej muchy nie do pozazdroszczenia.… »
Jaaga
20/07/2024 09:07
Berele, twój komentarz jest sam w sobie czymś pięknym dla… »
Berele
20/07/2024 08:30
Muszę się przyznać do tego, że z wielką przyjemnością… »
Berele
20/07/2024 08:13
Bardzo ładne "Czy pewnego razu nie wystygnie,"… »
Berele
20/07/2024 07:54
Jest to wiersz z pomysłem i ma bardzo klarowny, mądry wyraz.… »
Yaro
19/07/2024 21:39
Jesteś wybitnie stary doskonały:) Sztuka minety jak sztuka… »
Dar
18/07/2024 19:50
Kiedy pojawia się strach dobrze mieć wsparcie ze strony… »
mike17
18/07/2024 19:44
Sztuka robienia dobrej minety to już wyżyny. Oralny Bill… »
mike17
18/07/2024 19:35
Skroplami, lubię wzruszać i spełniam się w tym. co więcej,… »
Dar
18/07/2024 18:58
Jeśli erotyka jest powiązana z językiem miłości to wywołuje… »
Jaaga
18/07/2024 17:56
Dla mnie jest to wiersz erotyczny i podoba mi się.… »
Jaaga
18/07/2024 17:26
Dla mnie świetne. Perspektywy, rozwój, potem upadek. Co… »
ShoutBox
  • Gramofon
  • 19/07/2024 19:56
  • Dziękuję bardzo Jago, a jakby ktoś nie chciał oglądać na facebooku to jest też już na youtube [link]
  • Jaaga
  • 19/07/2024 14:37
  • Powiem, Gramofon, że poeta jesteś pełną gębą i zaczynasz, jak nie przymierzając, Charles Bukowski, on też był listonoszem. Zrobił na mnie wrażenie zwłaszcza wiersz o dociskaniu. Pozdrawiam
  • Gramofon
  • 18/07/2024 17:51
  • Poproszę o feedback bo znajomi to wiadomo, poklepują po plecach :)
  • Jaaga
  • 18/07/2024 17:32
  • Gramofon, właśnie słucham jak czytasz.
  • Gramofon
  • 18/07/2024 16:44
  • siemanderrro. Jakby ktoś chciał posłuchać jak czytam wiersze i to przedpremierowo przy akompaniamencie gitary to zapraszam [link]
  • Jaaga
  • 18/07/2024 16:38
  • Zapraszam też do siebie, przygotowałam kilka nowych rzeczy, mam nadzieję, że się spodobają i porządnie je skomentujecie. Kształtuję się pod waszym okiem.
  • Jaaga
  • 18/07/2024 16:34
  • Po długiej nieobecności witam Wszystkich. Zaraz kogoś skomentuję. Już dawno nie miałam czasu, żeby tak sobie usiąść i poczytać.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:22
  • a komentarzy ni chu, chu. "Czego oczy nie widzą, sercu nie żal"... Niby tak, lecz ja komentarze sobie cenię. Nierzadko lepiej niż kawa rano podnoszą ciśnienie.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:19
  • "Ostatnio widzianych" spory tłum,
  • Zbigniew Szczypek