Podsumowanie Falkonu
Minęły już ponad dwa tygodnie od zakończenia jubileuszowej edycji Falkonu. Przez ten okres można było odpocząć po konwencie i dojść do siebie, bowiem wielu uczestników podczas imprezy złapały paskudne i złośliwe choróbska, które położyły ich w łóżku z wysoką gorączką. Dwa tygodnie to chyba też wystarczający czas na opadnięcie emocji i zdystansowaną ocenę Falkonu. To także moment, by dokonać odpowiednich podliczeń.

Na tegoroczny Fantastyczny Atak Lublina łącznie przybyło około 1900 osób! To absolutny rekord fantastycznych konwentów w Lublinie. Wśród nich 36% stanowiło kobiety a 64% mężczyzn. Należy zwrócić uwagę, że na tak duży udział płci pięknej w konwencie – to bardzo pozytywne zjawisko, sprzyjające łagodzeniu obyczajów. Uczestnicy tegorocznego Falkonu pochodzili w 43% z Lublina, w 20% z Województwa Lubelskiego (nie licząc Lublina) i w 37% z innych województw; na konwencie pojawiło się także kilka osób z zagranicy. Jak pamiętacie, wprowadziliśmy wysoką zniżkę dla osób, które w październiku oddadzą krew. Skorzystało z niej 35 osób, co z jednej strony wydaje się liczbą znaczną, ale w skali całego Falkonu jednak niewielką. Mamy nadzieję, że w przyszłości więcej osób weźmie udział w tej akcji.

W trakcie całego Falkonu odbyło się około 360 punktów programu w ramach 20 bloków programowych. Gdyby chcieć wziąć udział we wszystkich atrakcjach, trzeba byłoby przeznaczyć na ten cel około 500 godzin, tyle bowiem trwały łącznie poszczególne atrakcje.

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim sponsorom Falkonu 2009 za udzielone wsparcie. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zorganizować tak dużą i tak udaną imprezę. Pragnę również podziękować wszystkim patronom medialnym: prasie, radiu, telewizji, jak również mediom internetowym za rzetelne i pełne informowanie o Falkonie (portal pisarski również objął patronatem Falkon. - przyp. red.), które sprawiło, że tak wiele osób przybyło na jubileuszową edycję. Dziękuję również wszystkim uczestnikom, którzy przybyli na tegoroczny Nightmare. To Wy tworzycie niepowtarzalną atmosferę każdego Falkonu, uczęszczacie na przygotowane punkty programu, nadajecie sens naszej pracy nad konwentem. Dziękuję również wszystkim organizatorom, obsłudze i ochronie za wielki wkład włożony w tegoroczną edycję. Dzięki Waszej ciężkiej pracy, poświęceniu i zaangażowaniu możliwe było zorganizowanie tak dużej imprezy kulturalnej. Liczę, że jeszcze nie raz uda nam się wspólnie stworzyć coś fajnego.

Falkon 2009 oczywiście nie był idealny. Zdarzały nam się potknięcia, które sami dostrzegaliśmy, a które później pojawiły się w komentarzach po konwencie. Błędy były niezamierzone - staraliśmy się ich uniknąć, ale jesteśmy tylko ludźmi. Na każdym konwencie zdarzają się niedociągnięcia, a przy tak dużym przedsięwzięciu ryzyko ich wystąpienia rośnie znacząco. To oczywiście usprawiedliwia nas tylko trochę. Za wszystkie nasze błędy przepraszamy i obiecujemy, że w kolejnych edycjach postaramy się je wyeliminować. Musicie nam tylko zawierzyć, że wynikły one nie z lekceważenia, ale przyczyn niezależnych lub niezamierzonych ludzkich błędów. Wierzymy, że w przyszłości uda nam się ich uniknąć.

Już teraz myślimy nad kolejną edycją Falkonu. Jeśli dojdzie ona do skutku, będzie to jedenasty epizod, a więc nowe otwarcie, ponieważ napoczniemy drugą dziesiątkę. Już teraz rozważamy nową konwencję, zastanawiamy się też, czy nie wydłużyć Falkonu do czterech dni. Pod koniec marca lub w kwietniu powinniśmy Was poinformować o naszych ustaleniach.

Mimo pewnych błędów mam nadzieję, że bawiliście się bardzo dobrze na jubileuszowej edycji Falkonu. Staraliśmy się ze wszystkich sił, by tak było. Do zobaczenia na kolejnych konwentach, do zobaczenia na kolejnych Falkonach.

Oby Nightmare był zawsze z Wami :)

Koordynator Falkonu
Krzysztof „Krzyś-Miś” Księski
Wiktor Orzel · 21:08 03.12.2009 · 0 ·
Komentarze

Ten news nie został jeszcze skomentowany. Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany.

Proza: Górna Półka
Proza: Dolna Półka
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
ClakierCat
15/12/2025 12:49
Tak Ajw, Mila powiedziała: po za tym Mila upomina za… »
ClakierCat
15/12/2025 11:31
Pozwól na moje uwagi: 1. Ładny Twój styl i passage - jak… »
ClakierCat
15/12/2025 01:28
Ten wiersz ma wyjątkowy przekaz, uniwersalność również… »
ClakierCat
14/12/2025 23:22
"niczym"* more? także szuja czy popielnik czy… »
stanlee
13/12/2025 10:40
Dzięki za tak ciekawy komentarz. Potrafisz dostrzec coś… »
Janusz Rosek
09/12/2025 10:33
Madawydar Dziękuję bardzo za Twój komentarz i najwyższą… »
ClakierCat
08/12/2025 22:48
Podoba mi się Twój wiersz, dodałem od siebie: biała… »
Madawydar
08/12/2025 12:16
To jest właśnie magia Świąt. Czyni cuda. Pierwszym cudem… »
Madawydar
08/12/2025 11:43
Samotność, bezmiar wód i dokuczliwa bezczynność. I ta wiara,… »
Zdzislaw
07/12/2025 11:41
Pocienglu-Grainie, mój wierny trolliku - tego typu… »
pociengiel
06/12/2025 22:41
Pornografomanie, pytasz mając najlepsze źródła. »
Zdzislaw
06/12/2025 21:51
O, jest i pociengiel, znany z innych portali jako Grain. Mój… »
Madawydar
06/12/2025 09:12
Mie jestem zwolennikiem aluzji politycznych na PP. To nie to… »
pociengiel
06/12/2025 07:20
Publiczne znieważenie Prezydenta RP jest przestępstwem, za… »
Madawydar
05/12/2025 06:47
Nie wszystkie ścieżki historii są nam znane. Są przy tym… »
ShoutBox
  • Redakcja
  • 04/12/2025 11:42
  • Powodzenia wszystkim, kategoria konkursowa została już utworzona, można zgłaszać do niej teksty!
  • Darcon
  • 04/12/2025 11:25
  • Stało się, skład uczestników konkursu Malowanie Słowem zamknięty. Teraz czekamy na pierwsze konkursowe opowiadania. :)
  • Darcon
  • 29/11/2025 14:37
  • Uwaga! Zostało ostatnie miejsce w konkursie Malowanie Słowem! Nie zwlekaj, żeby nie żałować. :)
  • Kushi
  • 26/11/2025 21:13
  • Pada śnieg, pada śnieg... ;)
  • Miladora
  • 25/11/2025 21:06
  • Przyjdą następne, tylko nie wiadomo, czy jeszcze tej zimy. :) Ale oby. :)
  • Wiktor Orzel
  • 25/11/2025 14:19
  • Po zaspach w Krakowie już niestety nic nie zostało...
  • Darcon
  • 24/11/2025 07:29
  • Hej, Drodzy Użytkownicy. W konkursie "Malowanie Słowem" zostały już tylko trzy wolne miejsca. Nie zwlekajcie! Pozdrawiam. :)
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty