II Festiwal Literacki PRETEKSTY zakończony.
Zakończył sie ogólnopolski konkurs poetycki "Preteksty". Jury nagrody im. Andrzeja Krzyckiego I Ogólnopolskiego Konkursu na Debiut Poetycki w składzie: Krzysztof Kuczkowski (redaktor naczelny "Toposu") - przewodniczący, Krzysztof Szymoniak (UAM), Dariusz Dziurzyński (UW), Marcin Orliński i Dawid Jung po burzliwych obradach zdecydowało się sposród dziesieciu finalistów wyłonić zwyciezcę, którym okazała się Agnieszka Gałązka z Biaałegostoku.

Zwyciężczyni była tak zaskoczona i wzruszona werdyktem, że z trudem przychodziło jej wypowiedzenie kilku słów.Laureatka ma 26 lat i pochodzi z Białegostoku. Jest absolwentką Uniewersytyetu w swoim rodzinnym mieście.

Zwycięzki tomik poezji zostanie opublikowany przez wydawnictwo "Gaudentinum", oraz rozesłany do krytyków literackich i wydawnictw.

Festiwal zoorganizowali Urząd Miejski w Gnieźnie, Miejski Ośrodek Kultury, Prymasowskie Wydawnictwo "Gaudentinum" oraz "Zeszyty Poetyckie". Dyrektorem kokursu był jednen z jego pomysłodawców - Piotr Wiśniewski.
Preteksty 2010
Esy Floresy · 14:59 04.12.2010 · 23 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 04.12.2010 15:06
Agnieszko, w pełni zasłużone zwycięstwo, dawno żaden werdykt konkursu poetyckiego nie sprawił mi tak wielkiej radości - serdecznie gratuluję!

Wzruszyłam się niemal jak Ty.
alleluja con dnia 04.12.2010 16:39
Eska, dzięki serdeczne za newsa, sama nie potrafię się chwalić ;)
To pierwszy i jak na razie jedyny konkurs, na który odważyłam się wysłać swoje wiersze. Muszę przyznać, że to niesamowite uczucie, dlatego z całego serca radzę wszystkim, by nie bali się próbować. Opinie na temat konkursów są różne, cały ten "światek poetycki" bywa dość mroczny ;) ale są też wspaniali ludzie - poeci, pasjonaci, którzy chcą dać szansę. Ja na takich trafiłam.
Usunięty dnia 04.12.2010 17:01
Gratuluję :) chylę czoła. Fajnie było Ciebie usłyszeć i zobaczyć. Chętnie bym stała się posiadaczką tego tomiku! :)
julanda dnia 04.12.2010 17:41
Gratuluję, myślę, jestem pewna, absolutnie pewna, że zasłużyłaś na nagrodę i zauważenie przez cały ten "światek poetycki" Życzę dalszych sukcesów, ba, trzymam kciuki! :)
kwiat_kalafiora dnia 04.12.2010 17:55
Również gratuluję, poznałam na zdjęciach ;) ten tomik, kiedy już się pojawi, natychmiast znajdzie się na mojej szafce :lol: trzymam kciuki i kłaniam się serdecznie;)
Miladora dnia 04.12.2010 18:03
Serdecznie gratuluję, Allelujko. :D

Czy będzie promocja tomiku na portalu? ;)
Izolda dnia 04.12.2010 21:39
Alleluja! Alleluja! Alleluja, Alleluja, Alleeeelujaaa!
i wyżej teraz:
Alleluja! Alleluja! Alleluja, Alleluja, Alleeeeeeeeelujaaa!

(stosowną melodię proszę w głowie usłyszeć).

GRATULACJE!
Leszek Sobeczko dnia 05.12.2010 01:59
Ściskam dłoń i oby było teraz z górki, a jak nie, tym większa motywacja. Czekam na publikację
Gratuluję
Jakint dnia 06.12.2010 04:08
Kolejna kniga na mojej Wish List. Gratulacje.
SzalonaJulka dnia 06.12.2010 16:57
Gratuluję Alleluja i bardzo się cieszę :D
A tomik chętnie nabędę.
Usunięty dnia 06.12.2010 21:55
Świetna informacja, to znaczy że są ludzie, którzy mają podobne gusta literackie do mojego :D Gratulacje!
alleluja con dnia 07.12.2010 10:16
dzięki kochani :)
Samuel Niemirowski dnia 07.12.2010 20:55
Łooooooo :) Nasi górą! :D
Usunięty dnia 07.12.2010 21:46
Ja też gratuluję z całego serca, Agnieszko :) i bardzo się cieszę.
kresowiak dnia 08.12.2010 22:30
Gratuluję i jestem dumny :)
Wasinka dnia 09.12.2010 10:24
I ja dołączę do gratulacji. Szczerze się cieszę :)
bosski_diabel dnia 10.12.2010 22:53
Aga i ode mnie najserdeczniejsze :)
alleluja con dnia 11.12.2010 08:51
I Wam, dobre dusze portalowe, dziękuję serdecznie. Miło, że nie zapomnieliście o mnie :)
Tomek i Agatka dnia 12.12.2010 07:09
Allelujko:) choć jestem tutaj krótko, i ja pragnę Ci z całego serca pogratulować i życzę kolejnych wspaniałych nagród i sukcesów. Powodzenia!:)
green dnia 14.12.2010 19:12
Gratulacje! Daj znać jak będzie można go nabyć.
msh dnia 14.12.2010 20:44
gratulacje! dobre wiersze zasługują na takie wyróżnienia. pozdrawiam serdecznie. msh
Nalka31 dnia 21.12.2010 11:51
Późnawo, ale dołączam do powyższych i dalszych sukcesów z serducha życzę. :smilewinkgrin:
teresa481014 dnia 27.12.2010 07:49
Też bardzo serdecznie gratuluję.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
wodniczka
18/10/2021 19:55
Dziekuję ślicznie Kamyczku. Tak. Pozostaje tylko wiara.… »
aniat.
18/10/2021 19:54
mozets: Jestem pod wrażeniem. Normalnie prawie jak poradnik… »
ApisTaur
18/10/2021 19:51
aniat. Chyba by się nie obraziła. Sama o sobie mówi… »
aniat.
18/10/2021 19:42
ApisTaur: Zabrakło mi argumentów na paniá Wellman. ;) »
Zbigniew Szczypek
18/10/2021 18:17
Witaj Apisie A ja jakoś przegapiłem ten wiersz, mimo… »
mozets
18/10/2021 16:44
Aniat wie co mówi. Jej wiersz zdradza kobiecość w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:34
gaga26111 w ogniu miłości się spopielamy żarem co w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:15
Zbigniew Szczypek Zwabił mnie tytuł. Bowiem przypadkiem, w… »
ApisTaur
18/10/2021 15:45
KatarzynaKoziorowska jakże jest złudne piękno świata… »
Marek Adam Grabowski
18/10/2021 13:55
Dzięki za uwagę. Storo poprzednie bardziej ci się podobały.… »
ApisTaur
18/10/2021 11:05
Czy np. taka pani Wellman, też należy do łabędzioszyich? He… »
aniat.
18/10/2021 10:19
Kobieta ma delikatną , łabędzią szyję , hihi »
ApisTaur
18/10/2021 09:54
aniat. Oj, co do palta, bym polemizował, palto nie jest… »
Marian
18/10/2021 09:41
Dzięki Mozets, może skorzystam. »
aniat.
18/10/2021 09:24
mozets - dziekuję za komentarz. Jest o wiele piękniejszy niż… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 12/10/2021 19:26
  • Krytyka lenistwa w komentowaniu na PP, chyba coś daje. Dzisiaj było super, za co Wam wszystkim bardzo dziękuję, ciesząc się dawnym gwarem. Oby tak dalej ;-}
  • mike17
  • 05/10/2021 13:27
  • Zapraszam serdecznie do MUZO WEN 10, konkursu dla prozaików, gdzie piszemy miniaturę pod piosenkę : [link]
  • Zbigniew Szczypek
  • 04/10/2021 21:36
  • Jaka noc Iwoniko, tu dzień nie umiera nigdy - słońce odbija się od księżyca i nadal świeci, szczególnie dzisiaj dla Ciebie. Witaj serdecznie na PP
  • iwonika
  • 04/10/2021 20:45
  • Bylo ciemno, była noc
  • mike17
  • 28/09/2021 13:12
  • Przypominam o trwającym konkursie w prozie MUZO WENY 10, gdzie każdy może wykazać się umiejętnością napisania miniatury na 5000 znaków ze spacjami. To naprawdę nic trudnego. Zapraszam :)
  • Niczyja
  • 27/09/2021 21:52
  • Dobry wieczór dawnym znajomym i nowym nieznajomym. Witam po półtorarocznej przerwie. Miło tu znów być. Naprawdę. Czuję się jak w domu...:)
Ostatnio widziani
Gości online:40
Najnowszy:Padziejowa
Wspierają nas