nakarmić wiatr - drugi tomik poezji Radomiły Birkenmajer-Walczy

Nakładem krakowskiego Wydawnictwa Miniatura ukazał się drugi tomik poetycki Radomiły Birkenmajer-Walczy (Miladory) pod tytułem – nakarmić wiatr.

Podobnie jak pierwszy – idąc za sobą – zawiera sześćdziesiąt sześć utworów napisanych w konwencji poezji rymowanej, choć nie tylko, a jako ilustracje posłużyły obrazy krakowskiego malarza Iwo Birkenmajera. Tomik można zamówić pod adresem mailowym wydawnictwa – miniatura@autograf.pl – lub też skontaktować się z autorką.

nakarmić wiatr

Wiktor Orzel · 20:56 08.04.2013 · 28 ·
Komentarze
Usunięty dnia 08.04.2013 21:03
Gratulacje!!! :)
Wasinka dnia 08.04.2013 21:32
Pięknie, Milu. Gratuluję :).
Kushi dnia 08.04.2013 21:43
Milu Kochana - gratuluję:):)
al-szamanka dnia 08.04.2013 21:44
To już jednak wiosna, kwiaty kwitną na portalu.
Gratuluję, Miladoro :)
Zola111 dnia 08.04.2013 21:47
Miladoro,

serdecznie gratuluję. Brawo, brawo! Ja chcę, ja chcę! :)
Usunięty dnia 08.04.2013 23:02
Milu, gratuluję serdecznie, będzie czym się karmić - już się na to cieszę :) :) :)
Silvus dnia 08.04.2013 23:27
O. Gratulacje! :)
Miladora dnia 09.04.2013 05:38
Dziękuję serdecznie - Asya, Wasinko, Kushi-Serduszko, Szamanko, Zoleńko, Gwiazdko i Silvusie. :)

Buziaki na dobry dzień :)
Anastazja Sorpiszewska dnia 09.04.2013 10:19
Najserdeczniejsze gratulacje.. :)
Abi-syn dnia 09.04.2013 10:43
powiedz gdzie. stop. z dedykacją. stop.

A-s
Leszek Sobeczko dnia 09.04.2013 11:36
Gratki Mila :) jestem pod wrażeniem :) adres znasz :) wypłacalny jestem :) czekam :)
Miladora dnia 09.04.2013 13:08
Dziękuję, Anastazjo. :)

Abiś - jesteśmy umówieni. :)

Lesiu - znam i zaraz się skontaktuję z Tobą. :)


Serdeczności z podziękowaniem, kochani :)
Usunięty dnia 09.04.2013 18:12
Pięknie. Gratuluję!
kamyczek dnia 09.04.2013 19:43
Miladoro, cieszę się z Tobą i gratuluję. :)
SzalonaJulka dnia 09.04.2013 23:18
Milcia, gratuluję!!!
Muszę mieć! ...i może nawet przeczytam? :D
Miladora dnia 10.04.2013 04:30
Dzięki serdeczne - Slovia i Kamysiu. :)

Szalonka - możesz nawet nie czytać, a i tak dostaniesz, bo ładnie będzie wyglądał na Twojej półce. ;)))

Buziaki, Dziewczyny :)
julanda dnia 10.04.2013 11:55
Tytuł jest cudowny. Gratuluję. :) Miladorko, ale ja jeszcze czekam na zbiór Twoich opowiadań, jeśli można poprosić o Ogrody Miladory...
Miladora dnia 12.04.2013 04:01
Dzięki, Kocia. :)
Co do opowiadań, to pewnie będą, ale ciągle czasu brakuje na ostateczny szlif.
Nie tylko mnie, bo mojemu malarzowi również.
Ale - per aspera ad astra, więc kto wie, kto wie... ;)

Buziaki :)
Darksio dnia 12.04.2013 23:30
Milciu, droga Milciu. Gratuluję z całego serducha. Ale, cholercia, dlaczego porzuciłaś prozę? Dla mnie to niepowetowana strata, bo ja to bardziej prozaiczny jestem i płaczę, kiedy tak świetni prozaicy, jak Ty, odżegnują się od dłuższych form literackich. No cóż, muszę się pogodzić ze stratą. Rozumiem, że poezja bardziej Ci leży. Wspaniałomyślnie więc wybaczam. :smilewinkgrin:
Miladora dnia 13.04.2013 15:50
Dzięki, Darksiu. :)
Nie porzuciłam prozy, tylko czasu nie mam ostatnio. A wiersze, wbrew pozorom, pisze się jednak szybciej, więc przynajmniej robię, co mogę, żeby w ogóle nie wypaść z pisania. ;)

Buziaki :)
zajacanka dnia 13.04.2013 23:05
Gratulacje Mila! Uściski mocne!
Miladora dnia 14.04.2013 03:19
Dziękuję, kochany Zajączku. :)

Też uściski :)
Dragon42 dnia 14.04.2013 18:55
No "baciku" Wielki Plask Smoczym Pyszczydłem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ile to cacko kosztuje? i czy wysyłają do strefy Schengen?:)) Oczywiście proszę z dedykacją!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wielka Smocza łapa i gratulacje jak z Lienen do Krakowa:)
Miladora dnia 14.04.2013 21:32
Dzięki, Smoku. :)
Wszędzie mogę wysłać, jeżeli masz ochotę na moje wierszydła. ;)))
Podaj adres na pw i pójdzie poleconym w najbliższych dniach.

Cmok smok :)
Zola111 dnia 17.04.2013 00:25
Mam, czytam, oglądam, wącham... jest piękny. Calutki w srebrze, jakby posypany poświatą księżyca. Przepięknie ilustrowany. Cacko! Zawartość - przepiękna liryka refleksyjna, pośrednie i bezpośrednie wyznanie epikurejskiej filozofii, witalizmu i refleksji o nieuchronnym: przemijanie jest wpisane w ludzki los. I cóż z tego?

...gdyby nauczono mnie modlitwy
byłaby to prośba o jeszcze dłuższe
noce

i tak nie zdążę do
canossy
*

*(z pewnością - otwierający tom)

A kto ciekawy, niech wsadzi nos do kawy. Warto.
Miladora dnia 18.04.2013 00:24
Ależ mi to pięknie napisałaś, Zoleńko. :)
Dziękuję serdecznie, zdejmując kapelusz.

Buziaki z wdzięcznością za taką wspaniałą reklamę. :)
mariamagdalena dnia 20.04.2013 23:07
Gratulacje! :)
Miladora dnia 20.04.2013 23:43
Jak miło Cię zobaczyć, MM. :)))

Dziękuję i liczę na to, że niebawem też będę mogła gratulować.

Serdeczności :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Janusz Rosek
12/07/2024 08:57
Kazjuno Bardzo dziękuję za Twój komentarz i słuszne… »
Kazjuno
12/07/2024 08:07
Przeczytałem Januszu z zainteresowaniem. Wewnętrzne rozterki… »
valeria
10/07/2024 13:53
Podoba mi się. Łagodne lato :) »
valeria
10/07/2024 13:51
Dziękuję, opis poprawiony już:) zachęcam :) od soboty jestem… »
Berele
10/07/2024 13:37
Pointa mogłaby okazać się jakaś lżejsza, ale udała się ta… »
Jacek Londyn
10/07/2024 13:08
Valerio, cieszę się, że się wydało, że ktoś z nas (a… »
Berele
10/07/2024 10:59
Nawet fajne neolęgi. Spodobał mi się wiersz ubogi w… »
Berele
10/07/2024 10:37
Dużo ładnych figur w wierszu. Na minus poetyckość eteru i… »
Dar
09/07/2024 21:49
złotym strumieniem spłyniesz po mej wyjątkowej kreacji… »
valeria
09/07/2024 21:38
Pięknie, rozpływam się :) »
Dar
09/07/2024 18:29
Ciepłym deszczem rozpoczniesz lato gdy tak zmysłowo… »
Dar
08/07/2024 11:31
Ludzie z chorobami psychicznymi otrzymują stopień… »
Kazjuno
08/07/2024 00:29
Przyznam się Kasiu, że początkowo czytało mi się tekst… »
Dar
06/07/2024 19:35
valeria Myślę, że kobiety czerpią najwięcej energii z… »
Miyo
06/07/2024 19:23
witam uważam na podstawie obserwacji, że stresu nie można… »
ShoutBox
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:22
  • a komentarzy ni chu, chu. "Czego oczy nie widzą, sercu nie żal"... Niby tak, lecz ja komentarze sobie cenię. Nierzadko lepiej niż kawa rano podnoszą ciśnienie.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:19
  • "Ostatnio widzianych" spory tłum,
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 21:10
  • "Po co tu jesteśmy, skoro ciągle się boimy?"- to taka "terapia", dla duszy i ciała, ekshibicjonizm w innym wymiarze. Skoro już tu jesteś, zrzuć ostatni listek! Bądź wreszcie wolny
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 19:34
  • Gramofonie - dołącz do nas z komentarzami, a na pewno będzie się działo więcej i lepiej, bo kto, jak nie Ty, swoją siłą głosu dotrze do najdalszych zakątków "galaktyk" ;-}
  • Wiktor Orzel
  • 31/05/2024 10:32
  • Dzieje się to, co zwykle. Ktoś wrzuca tekst, inni go komentują i tak się toczy tutaj życie ;)
  • Gramofon
  • 30/05/2024 11:13
  • dzieje się tu coś?
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30