Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
sylviiart Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-03-2011 10:23
Paulo Coelho — Alchemik
Jeśli szczęście się do nas uśmiecha, trzeba z tego korzystać i starać się mu dopomóc, tak jak ono pomaga nam.

Szczęście jest postrzegane przez każdego z nas inaczej... ja widzę je kiedy jestem z bliskimi, kiedy mogę się uśmiechać do małego dziecka, kiedy bawię się z psem, kiedy maluję świat oczyma swojej wyobraźni, kiedy jestem zdrowa.....
A TY?
sylviiart
Każdy z nas nosi w sobie piękno - cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 24-03-2011 11:22
Desiderata

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj, jaki pokój może być w ciszy.

Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi.

Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchając też tego, co mówią inni: nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą opowieść.

Jeżeli porównujesz się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami, jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakkolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu.

Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty; wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie jest pełne heroizmu.

Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć; nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa.

Przyjmuj pogodnie to, co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości.

Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

Obok zdrowej dyscypliny bądź łagodny dla siebie. Jesteś dzieckiem wszechświata: nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne, czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki, jaki być powinien.

Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz o Jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz, i jakiekolwiek są twe pragnienia; w zgiełku ulicznym, zamęcie życia zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny...

Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

Napisane przez Maksa Ehrmanna w 1927 roku.

A do każdego szczęścia potrzebna jest człowiekowi miłość...bez niej szczęście nie istnieje. Więc jestem szczęśliwy.
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 24-03-2011 12:32
Bo przeżyłam, chociaż chwilami wydawało mi się, że umarłam i trafiłam do piekła. Jestem szczęśliwa i dumna z siebie dlatego, że się nie poddałam.

Jestem szczęśliwa, bo mam rodzinę, która mnie wspiera, której nie muszę unikać, nawet jeśli wiem, że nie do końca im się podoba to, co robię.

Jestem szczęśliwa, kiedy patrzę na moje zdrowe, wesołe i silne dziecko. Kiedy mam wenę też jestem szczęśliwa.
I jestem szczęśliwa, bo codziennie znajduję małe powody do radości.
I kiedy mogę walczyć z przeciwnościami losu też jestem szczęśliwa.

I jestem szczęśliwa, mimo iż brakuje mi jednej lampki do pełnego kompletu na choince. Jednak okazało się, że nikt jej nie wykręcił, tylko zgasił, więc cała reszta świeci.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2011 13:10
Największym darem dla mnie od pana Diabła jest samotność, proszę ja Was. O gołej łydzie i w majtku nie pranym, tańczę przed południem w salonie wyjałowionym z obcego. Nikt nie sapie w nocy, nikt nie mamrocze za dnia, tarzam się we własnym sosie i rozsiadam w sobie. Niezależność i wysprzęglenie się z ludożerki, to nie opisane katharsis powtarzające się co dnia. Samotność, tron na metafizycznym szczycie, którego nikt nie zazdrości, bo myśli że tam wieje, a wiatru nie ma.

To jest moje szczęście namacalne, o które walczę pazuryma i na nogi.

Jednak trudno być samotnym, zawsze kur.. ktoś przyjdzie :|
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2011 21:08
Mnie ostatnio nikt nie odwiedza:lol:. A jestem szczęśliwa bo idzie wiosna, :yes:
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 24-03-2011 23:19
Mamo Muchomorka, mnie też nikt, z tym że mnie to nie cieszy...
Mija drugi rok bowiem tego stanu i samotność mnie nudzi. Może jestem z innej gliny, a może zbyt wiele tej samotności, abym doceniała to jako szczęście...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
sylviiart Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-03-2011 23:41
Samotność niekiedy bywa szczęściem - dla mnie kiedy chcę odpocząć w spokoju i zrelaksować się .....na dłużej jej nie znoszę.
Wiosna wiosna ach to TY... spacer po łąkach, lasach...

sylviiart
Każdy z nas nosi w sobie piękno - cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
Miranda Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd: każda
Dodane dnia 27-03-2011 09:38

Nie trzeba szukać szczęścia. Szczęście jest w nas. Już to, że witam nowy dzień czyni mnie szczęśliwą. :)
Miranda
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 27-03-2011 17:49
A może tak?

statichg.demotywatory.pl/uploads/201103/1300869797_by_endofsadness_500.jpg
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-03-2011 17:52
Samotność nie oznacza nudy. Nauczyć się być sam na sam ze sobą i czerpać z tego korzyści- marzenie:D

a dziś świeci słonko :D:D:D:D:D
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
sylviiart Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 27-03-2011 23:03
Cytat:
wykrot napisał/a:
A może tak?

statichg.demotywatory.pl/uploads/201103/1300869797_by_endofsadness_500.jpg




I właśnie o to chodzi:)
sylviiart
Każdy z nas nosi w sobie piękno - cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 04-04-2011 04:11
Dlaczego jestem szczęśliwa?
Bo mogę pisać wiersze, opisywać świat, takim jakim go widzę:), bo w muzyce widzę magię:) i poznaję na swojej drodze niezwykłych ludzi:)
Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
biedronka_pospolita Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 04-04-2011 11:14
Kushi,
Uwazam podobnie.
Szczęście jest W NAS SAMYCH i składa się z codziennych, zwykłych, maleńkich szczęść. :yes:
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
John Rastheque Użytkownik
  • Postów: 117
  • Skąd: Podhale
Dodane dnia 04-04-2011 23:49
... bo jestem szczęśliwy mimo chwil smutku, które są i będą. Raduje się życiem i w miarę dobrym zdrowiem. Mogę snuć własne opowieści, czytać książki i koić duszę magią muzyki jak Kushi ;)

Cieszę się wolnością i z małych rzeczy :)

dlatego jestem szczęśliwy...
„Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.” S.King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 05-04-2011 00:47
To ja od siebie...:)
Dla wszystkich, którzy podobnie jak ja odkrywają w muzyce magię:)
Z dedykacją:)

http://www.youtube.com/watch?v=iC2V5ajSKqw&feature=related
Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 16:07
"Czterdziestolatek" na pytanie czy jest szczęśliwy odpowiada, że nie jest nieszczęśliwy, a to dużo.
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
Nil Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 16:13
Jestem szczęśliwa bo w "taniej książce" udało mi się kupić zestaw trzech tomów po okazyjnej cenie, które jeszcze niedawno były poza moim zasięgiem :D.
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 18:21
Cytat:


Nie no wymiękam, czuję się jakbym miała 40 lat, a nie 14 :lol:.
republika.pl/blog_yf_4875761/7517968/tr/helga_wyeth_2.jpg
Do góry
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 11-04-2011 18:35
Cytat:
Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?


- a czort wie...
- bo przyśnił mi się zagon czterolistnych koniczynek i teraz nie wypada inaczej
:rol:
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego Jesteś szcześliwy/szczęśliwa?
Loca Użytkownik
  • Postów: 24
  • Skąd: Mława
Dodane dnia 11-11-2011 11:48
Jestem szczęśliwa kiedy obok mam swoją ukochaną drugą połówkę, nic wtedy nie może zepsuć euforii, innym powodem jest to kiedy w mojej rodzinie się wszystko układa, nie ma problemów...także rzadko tak jest więc mam powód do szczęścia i beztroski...
"Nie prowokuj mych
Ust czerwieni
Nie sobie jesteśmy
Przeznaczeni "
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • mike17
  • 28/04/2024 20:32
  • Mało nas zostało, komentujących. Masz rację, Kaziu. Ale co począć skoro ludzie nie mają woli uczestniczenia?
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?