Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
piotrek0515 Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd:
Dodane dnia 29-04-2009 23:27
Jestem ciekaw, jak by to wyglądało, gdyby na frontach stały same kobiety...
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-04-2009 23:33
nie widziałeś reklam MOBILKING?
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
piotrek0515 Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd:
Dodane dnia 29-04-2009 23:39
nie mam ostatnio kontaktu z telewizją, ale możesz mnie oświecić :)
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-04-2009 23:47
http://www.youtube.com/watch?v=Q2LBaJB5RT4 mówisz masz :)
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-04-2009 23:49
Mniej więcej uważam to samo co Korwin-Mikke.

Ostatnio ukazał się artykuł o tym, jak to w Ameryce ukazała się książka opowiadająca oczyma żołnierek [takie słowo lewicowe - żołnierka], które stacjonowały w Iraku i Afganistanie, jak były molestowane i gwałcone przez kolegów.

Pod artykułem dyskusja.

Faceci mówią, że po co się pchały do wojska. Wiadomo, że tak to się mogło skończyć.

Feministki pytają w swym idiotycznym stylu, czy facet to bezmyślny troglodyta i odpowiadają sobie, że widocznie tak.

Bo wojna i bycie żołnierką jest ok, ale brualność już nie.

I weź to zrozum, człowieku ;-)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
piotrek0515 Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd:
Dodane dnia 30-04-2009 00:02
Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego właściwie kobiety garną się do woja? Korzyści materialne? Emancypacja? Pomoc potrzebującym jako lekarze? Udowodnienie facetom "My też potrafimy!"? Może po trochu wszystko?



p.s thx Tomku za linka :)
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 30-04-2009 08:14
Potrzeba rzezi i mordu występuje także u kobiet, więc czemu nie mają jej realizować w ramach rządowych organizacji? Nie samym Caritasem kobieta żyje.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 30-04-2009 10:39
Wiecie, jakie teksty słuszy kobieta idąc w mundurze przez miasto? Dokładnie wszystkie możliwe począwszy od "brawo, kobiety w wojsku są potrzebne!" "będę trzymać kciuki" "brawo gratuluję odwagi" a kończąc na "kobiety w wojsku to garnizonowe k***y" i "kobieta idzie do wojska żeby sobie męża znaleźć". A prawda jest taka, że nie tylko facetów pociąga broń, ryzyko, niebezpiczeństwo, przygoda (którą obiecywał MON) i chęć służenia krajowi.
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 30-04-2009 12:19
O ile nic sie nie zmieni, owszem, bede sluzyla pod angielska flaga. To juz mi sie mniej podoba, ale co robic... A tutaj o swoich dbaja.

Co to za argument do cholery, ze wojna jest okej, a gwalty juz nie. Wojna to tez idiotyzm, ale jednostki walczace niewiele maja do gadania. A w gwalcie? Utrzymaj kutasa w spodniach, to nic sie nie stanie!!!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-04-2009 13:07
Broń to tylko psychologiczne przedłużenie penisa, więc to nieco dziwne, że potrzebują jej też niektóre kobiety.
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 30-04-2009 13:51
Cytat:
Jack the Nipper napisał/a:
Potrzeba rzezi i mordu występuje także u kobiet, więc czemu nie mają jej realizować w ramach rządowych organizacji? Nie samym Caritasem kobieta żyje.

brawo!
myślę, że gdyby nie wymiary, to byłabym doskonałym "mięsem armatnim" :)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 30-04-2009 14:11
Cytat:
Sissi napisał/a:
A prawda jest taka, że nie tylko facetów pociąga broń, ryzyko, niebezpiczeństwo, przygoda (którą obiecywał MON) i chęć służenia krajowi.


Hehe, świetny przykład, jak sprawa wojska moze byc odmiennie postrzegana - ja napisalem to samo słowami "potrzeba rzezi i mordu" :lol:
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-04-2009 14:28
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Co to za argument do cholery, ze wojna jest okej, a gwalty juz nie. Wojna to tez idiotyzm, ale jednostki walczace niewiele maja do gadania. A w gwalcie? Utrzymaj kutasa w spodniach, to nic sie nie stanie!!!


Nno właśnie. W gwałcie też nic nie masz do gadania. Dziękuję :-)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 30-04-2009 17:29
Jack the Nipper jak widzisz, cokolwiek się na ten temat nie powie i tak sprowadza się do jednego - żołnierz to zabójca, jakkolwiek na to nie spojrzeć. A z tego co wiem, najlepszymi zabójcami są właśnie kobiety.
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 30-04-2009 17:30
Cytat:
Sissi napisał/a:
A z tego co wiem, najlepszymi zabójcami są właśnie kobiety.

a skąd to wiesz?
z ciekawości pytam, może się na tym nie znam, ale zawsze wydawało mi się, że to kobiety mają większy szacunek do życia i instynkt jego ochrony.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 30-04-2009 17:37
Od znajomego komandosa. Swoją drogą koleś był przez całe swoje życie w wojsku snajperem i to nie takim hoolywoodzkim, a prawdziwym. W każdym razie twierdzi, że kobiety są lepszym zabójcami, bo po pierwsze strzelają zazwyczaj o niebo lepiej od facetów, a po drugie mało rzucają się w oczy, a o to właśnie w tej robocie chodzi.
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 30-04-2009 17:39
Cytat:
Sissi napisał/a:
W każdym razie twierdzi, że kobiety są lepszym zabójcami, bo po pierwsze strzelają zazwyczaj o niebo lepiej od facetów, a po drugie mało rzucają się w oczy, a o to właśnie w tej robocie chodzi.

a, to już inna rzecz. kobiety zwykle częściej "z powołania" idą do wojska, niż mężczyźni.
jednak w życiowych sytuacjach wydaje mi się, że częściej chronią życie.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 30-04-2009 17:43
No, niestety w wojsku kobiety, które chcą robić to samo co mężczyźni muszą zapomnieć o tej "anielskiej" części swojej natury, aby się tam utrzymać. To życie, które ciężko zrozumieć, będąc w cywilnym świecie :(
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 30-04-2009 17:45
no, ale jeśli tam idą, to chyba zdają sobie sprawę z tego...?
w każdym bądź razie - ja wiem, że to nie dla mnie :)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 30-04-2009 17:52
Nie wszystkie. W tamtym roku, będąc na Terenowej Wojskowej Komisji Lekarskiej (ładna nazwa, ale nic poza tym :uhoh: ) spotkałam dziewczyny, które miały lekko skrzywione pojęcie o wojsku.
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]