Jest pomysł, ale na tym koniec...
Autor
Jest pomysł, ale na tym koniec...
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 30-04-2009 11:16
Czy mieliście kiedyś tak, że mieliście pomysł na opowiadanie, ale na tym się kończyło? Choć wiedzieliście, co chcecie napisać, nie potrafiliście rozpocząć?
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 30-04-2009 11:42
Ja ciągle tak mam. Tylko, ze zwycięża opcja "leń" i nic nie piszę. Ale jak już kiedyś usiądę...

Czasami, jak nie mam aż takiego "lenia" to piszę nawet od środka, jakiś fragment, który mi do głowy przyszedł. Żeby nie zapomnieć. A potem się go gdzieś wpasuje. Jak w pracy magisterskiej - wstęp się pisze na końcu ;)
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
Szara Użytkownik
  • Postów: 36
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 30-04-2009 11:48
Pomysł chyba jest najważniejszy, jeśli on jest, jakoś tam będzie. Ja zwykle mam problemy z zaczęciem. Pierwsze zdania to przeważnie koszmar, później się rozkręcam. Zaczynam wtedy od środka, od momentu, którego jestem pewna, a później wstęp dopisuję. Raz lepszy raz gorszy. Przeważnie gorszy :rol: Często jest tak, że początek przychodzi z czasem, po kilku dniach. Nie ma w tym nic złego, ważne, żeby był spójny z resztą tekstu.
Do góry
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 30-04-2009 11:51
a ja za to zaczynam od początku potem pisze zakończenie a te ramki dalej wypełniam tekstem. A potem się rzeźbi w tym co się ma :)
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-04-2009 12:03
Cytat:
Jack the Nipper napisał/a:
Ja ciągle tak mam. Tylko, ze zwycięża opcja "leń" i nic nie piszę. Ale jak już kiedyś usiądę...

Czasami, jak nie mam aż takiego "lenia" to piszę nawet od środka, jakiś fragment, który mi do głowy przyszedł. Żeby nie zapomnieć. A potem się go gdzieś wpasuje. Jak w pracy magisterskiej - wstęp się pisze na końcu ;)


Mam dokładnie tak samo. :yes: Kiedy jest pomysł i widzę jakieś "przebłyski" przed oczami, muszę je jak najszybciej zapisać, żeby nie zapomnieć. Zazwyczaj są to scenki końcowe lub środkowe utworu, nigdy początkowe, o dziwo. :D
Do góry
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 30-04-2009 13:52
od pól roku tak mam - jest pomysł na opowiadanie i na tym koniec
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 30-04-2009 14:03
Cytat:
Sissi napisał/a:
Czy mieliście kiedyś tak, że mieliście pomysł na opowiadanie, ale na tym się kończyło? Choć wiedzieliście, co chcecie napisać, nie potrafiliście rozpocząć?

zwykle mam na odwrót. mam kupę fajnych dialogów, opisów, które do niczego nie prowadzą... może połączymy siły???
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 30-04-2009 14:38
:)skąd ja znam te problemy? czuję podobnie jak Wy:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 30-04-2009 15:03
ja mam tak prawie cały czas. Mam pomysł na opowiadanko ale nie piszę go :)
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-04-2009 17:32
Cytat:
Jack the Nipper napisał/a:
Ja ciągle tak mam. Tylko, ze zwycięża opcja "leń" i nic nie piszę. Ale jak już kiedyś usiądę...

Czasami, jak nie mam aż takiego "lenia" to piszę nawet od środka, jakiś fragment, który mi do głowy przyszedł. Żeby nie zapomnieć. A potem się go gdzieś wpasuje.


To ja mam tak samo B)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 30-04-2009 17:49
soczewica, nie widzę problemu :smilewinkgrin:
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 30-04-2009 17:54
Ja, jeśli mam pomysł na wiersz, a nie wiem, jak go napisać, szukam inspiracji. Czytuję wiersze ciotki - swoją drogą genialna ona jest - lub szperam w ecie, a nuż znajdę jakieś fajne zdanie czy cokolwiek, co podsunie mi jakąś myśl. :D
Zazwyczaj się udaje. ;)
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 30-04-2009 18:02
Cytat:
Deidre napisał/a:
Czytuję wiersze ciotki

ja się zawsze bałam robić takie rzeczy. potem czułam się, jakbym coś komuś ukradła, nawet jeśli to był jeden zbitek wyrazów...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 30-04-2009 19:41
Często mam jakiś pomysł, który wydaje się być dobry i nawet zamysł jak to poukładać wszystko. Jednocześnie boję się zacząć pisać, żeby casami tego nie zepsuć:uhoh:


W takim sposób nie zrealizowałam chyba 10 pomysłów:p
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 30-04-2009 22:09
Cytat:
Czasami, jak nie mam aż takiego "lenia" to piszę nawet od środka, jakiś fragment, który mi do głowy przyszedł. Żeby nie zapomnieć


Ja też mam identycznie. Już kilka razy zdarzyło się, że za bardzo ufałam mojej pamięci i potem próbowałam na różne sposoby sobie przypomnieć xD
Ile ja się nairytowałam... xD
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
eklerek123 Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 01-05-2009 10:28
A od czego jest konspekt? Ja np. mam problem, co najwyżej z zakończeniem, ale z początkiem w żadnym razie. Jak mnie najdzie (pomysł), żeby coś napisać, to ręce same się do tego rwą. Odczuwam wewnętrzną potrzebę i zupełnie nie rozumiem, czemu miałbym ją w sobie dusić. Tyle, że po jakimś czasie (w przypadku dłuższego tekstu) człowiek się rozleniwia :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 01-05-2009 12:18
Cytat:
Czy mieliście kiedyś tak, że mieliście pomysł na opowiadanie, ale na tym się kończyło? Choć wiedzieliście, co chcecie napisać, nie potrafiliście rozpocząć?
po kilkanaście w tygodniu. Ale kiedyś je opiszę :D
Cytat:
Ja np. mam problem, co najwyżej z zakończeniem, ale z początkiem w żadnym razie.
ja zbyt dużo bym chciał naraz napisać :) to nie takie proste :(
Do góry
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
Tomi Użytkownik
  • Postów: 170
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 01-05-2009 20:52
Często miewam tak, że rodzi się jakaś fantastyczna wizja, a ja akurat nie mam kawałka papieru by ją zapisać :p
Dziewictwo jest najbogatszym skarbem dziewczyny, ale trudno jest długo bronić skarbu, do którego wszyscy mężczyźni mają klucz.

Bassompierre
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-05-2009 21:14
Cytat:
Tomi napisał/a:
Często miewam tak, że rodzi się jakaś fantastyczna wizja, a ja akurat nie mam kawałka papieru by ją zapisać :p


Tak, ile to razy zapisywałam coś w szkole szybko w notesie, byleby tylko nie zapomnieć... czasem też nawał obowiązków nie pozwala na to, by usiąść przy komputerze albo przynajmniej coś nabazgrać na szybko...:rol:
Do góry
Autor
RE: Jest pomysł, ale na tym koniec...
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 02-05-2009 19:58
A najgorsze w tym wszystkim, że ta myśl, która początkowo wydaje się świetna szybko zanika w pamięci, albo po jakimś czasie wydaje się beznadziejna.:| też tak macie?
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 07/05/2024 20:47
  • Hallo! Czy są tu jeszcze jacyś żywi piszący? Czy tylko spadkobiercy umieszczają tu teksty, znalezione w szufladach (bo szkoda wyrzucić)? Niczym nadbagaż, zalega teraz w "przechowalni"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/05/2024 18:38
  • Dla przykładu, że tylko krowa nie zmienia poglądów, chciałbym polecić do przeczytania "Stołówkę", autorstwa Owsianki. A kiedyś go krytykowałem
  • Zbigniew Szczypek
  • 02/05/2024 06:22
  • "Mierni, bierni ale wierni", zamieńmy na "wierni nie są wcale mierni, gdy przestali bywać bierni!" I co wy na to? ;-}
  • Dzon
  • 30/04/2024 22:29
  • Nieczęsto tu bywam, ale przyłączam się do inicjatywy.
  • Kazjuno
  • 30/04/2024 09:33
  • Tak Mike, przykre, ale masz rację.
  • mike17
  • 28/04/2024 20:32
  • Mało nas zostało, komentujących. Masz rację, Kaziu. Ale co począć skoro ludzie nie mają woli uczestniczenia?
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)