Wyniki Konkursu Poetyckiego Portalu Pisarskiego "W podróżach. (Bez)kresy - 2015

Na konkurs literacki W podróżach. (Bez)kresy – 2015 wpłynęło dziewiętnaście prac. Wszystkie prace były zgodne z Regulaminem i nawiązywały do tematu konkursu.

Jury w składzie: Bozena B, Esy Floresy oraz gość specjalny - Małgorzata Południak, dokonało oceny tekstów i zdecydowało przyznać:

 

I miejsce

ks-hp - sala nr 9

II miejsce

Jarosław Kapłon - samotność

O zwycięskich wierszach kilka słów od Małgorzaty Południak:

Poezja jest tym czymś, czym zajmują się ludzie określani poetami, chociaż czytelnicy nie zawsze wiedzą, czują, co poeta miał na myśli. Miałam kłopot z wyborem tekstów, dlatego nie spieszyłam się, czytałam każdego dnia Wasze wiersze i wracałam do głosów, fraz, w których dostrzegłam sedno poezji. Najbardziej przekonali mnie autorzy dwóch wierszy.

 

samotność

 

Pojemny wiersz. Podoba mi się środkowa część:

 

gdzieś w oddali deszcz rozmywa nieodkrytą próżnię

czarne miejsca w których jeszcze nie byliśmy

zamierzenia obfitują w szczegóły nim „wszystko przeminie”

zaznaczam w tobie swoją obecność nagle zanikają kształty

zamiast ciebie widzę obszar niezamieszkały

 

Pierwsza i druga część już nie jest tak klarowna, moim zdaniem wręcz nie łączy się w całość, należałoby dopracować semantycznie związek z przemijaniem, pamięcią. Lubię harmonię brzmienia, kiedy czytam wiersz, obraz, który świadczy o pasji, doświadczeniu życiowym o utracie, na pograniczu prozy. Tego zabrakło.

sala nr 9

Wokół tego wiersza kręciłam się najdłużej, wracałam kilka razy. Nie lubię zabiegu wyodrębniania słowa z innego słowa nawiasami. Takie wiersze zazwyczaj od razu dyskwalifikuję, jednak kilka obszarów w nim splotło się idealnie i to spowodowało, że wydał mi się najbardziej interesujący, niezwykle obrazowy i konkretny.

 

Czasem wracam do starego domu, ale farba

jest już łuską na posadzce. Tylko ściany

nadal mają uszy.

 

Wspaniałe zakończenie. Mimo że bolesne, w jakiś sposób otwierające, rodzące myśl o tym, co było, jak przeminęło i co po nim pozostało. Jest w tym wierszu pasja, miłość i tęsknota.

Ponadto, Redakcja postanowiła wyróżnić tekst:

iTakDalej - Pokruszone kamienie

Wszystkie te teksty polecamy - warte są zatrzymania i przeczytania.

Redakcja gratuluje zwycięzcom i wyróżnionym. Nagrody, za pierwsze dwa miejsca prześlemy, pocztą.

Autorzy nagrodzonych wierszy proszeni są o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, e-mail, ewentualnie również telefon) na pw Esy Floresy.

Esy Floresy · 19:15 04.12.2015 · 10 ·
Komentarze
Bozena B dnia 04.12.2015 19:24
Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie :)
introwerka dnia 04.12.2015 19:42
Gratuluję serdecznie Zwycięzcom! :)
Stardust dnia 04.12.2015 20:02
No proszę, nie wiedziałam do tej chwili kim są autorzy wierszy, więc jeszcze raz gratuluję :)

Pozdrawiam ciepło

Małgorzata
Jaroslaw Kaplon dnia 04.12.2015 20:51
Gratuluję ks-hp zajęcia pierwszego miejsca i iTakDalej wyróżnienia. Wszystkim tym z którymi brałem udział w tym konkursie za współzawodnictwo. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się zaistnieć na jakiejkolwiek pozycji w tymże konkursie a już na pewno nie na podium. Stąd moje zaskoczenie. Bardzo dziękuję jury za tak radosny dla mnie werdykt :)
Zola111 dnia 04.12.2015 22:33
Serdecznie gratuluję. Piękne wiersze.
ajw dnia 05.12.2015 20:09
No i wszystko już wiemy :) Gratuluję laureatom.
Ula dnia 06.12.2015 22:04
Przeczytałam konkursowe wiersze i są naprawdę piękne. Gratuluję zwycięzcom :)
kamyczek dnia 06.12.2015 22:15
Gratulacje!
Opheliac dnia 08.12.2015 19:19
Gratuluję zwycięzcom, ale także wszystkim pozostałym Autorom! :)
ks-hp dnia 13.12.2015 21:03
Bardzo dziękuję Oceniającym i Organizatorom; Jarosławowi oraz iTakDalej przesyłam gratulacje, a pozostałych Uczestników zachęcam do udziału w następnych edycjach, których, bądź co bądź, sam nie mogę się doczekać. ;)

Pozdrawiam ciepło!
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zbigniew Szczypek
18/10/2021 18:17
Witaj Apisie A ja jakoś przegapiłem ten wiersz, mimo… »
mozets
18/10/2021 16:44
Aniat wie co mówi. Jej wiersz zdradza kobiecość w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:34
gaga26111 w ogniu miłości się spopielamy żarem co w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:15
Zbigniew Szczypek Zwabił mnie tytuł. Bowiem przypadkiem, w… »
ApisTaur
18/10/2021 15:45
KatarzynaKoziorowska jakże jest złudne piękno świata… »
Marek Adam Grabowski
18/10/2021 13:55
Dzięki za uwagę. Storo poprzednie bardziej ci się podobały.… »
ApisTaur
18/10/2021 11:05
Czy np. taka pani Wellman, też należy do łabędzioszyich? He… »
aniat.
18/10/2021 10:19
Kobieta ma delikatną , łabędzią szyję , hihi »
ApisTaur
18/10/2021 09:54
aniat. Oj, co do palta, bym polemizował, palto nie jest… »
Marian
18/10/2021 09:41
Dzięki Mozets, może skorzystam. »
aniat.
18/10/2021 09:24
mozets - dziekuję za komentarz. Jest o wiele piękniejszy niż… »
Carvedilol
18/10/2021 09:04
Marek Adam Grabowski Sporo błędów (raz np Honako, raz… »
Gramofon
18/10/2021 07:52
Prawdziwa ta fala, taka niewidzialna. »
Zbigniew Szczypek
17/10/2021 22:44
Witaj Niczyja Przebrnąłem przez tekst, doszukując się… »
kamyczek
17/10/2021 20:25
Strata bliskiej osoby zawsze boli, trudno jest się z nią… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 12/10/2021 19:26
  • Krytyka lenistwa w komentowaniu na PP, chyba coś daje. Dzisiaj było super, za co Wam wszystkim bardzo dziękuję, ciesząc się dawnym gwarem. Oby tak dalej ;-}
  • mike17
  • 05/10/2021 13:27
  • Zapraszam serdecznie do MUZO WEN 10, konkursu dla prozaików, gdzie piszemy miniaturę pod piosenkę : [link]
  • Zbigniew Szczypek
  • 04/10/2021 21:36
  • Jaka noc Iwoniko, tu dzień nie umiera nigdy - słońce odbija się od księżyca i nadal świeci, szczególnie dzisiaj dla Ciebie. Witaj serdecznie na PP
  • iwonika
  • 04/10/2021 20:45
  • Bylo ciemno, była noc
  • mike17
  • 28/09/2021 13:12
  • Przypominam o trwającym konkursie w prozie MUZO WENY 10, gdzie każdy może wykazać się umiejętnością napisania miniatury na 5000 znaków ze spacjami. To naprawdę nic trudnego. Zapraszam :)
  • Niczyja
  • 27/09/2021 21:52
  • Dobry wieczór dawnym znajomym i nowym nieznajomym. Witam po półtorarocznej przerwie. Miło tu znów być. Naprawdę. Czuję się jak w domu...:)
Ostatnio widziani
Gości online:22
Najnowszy:Padziejowa
Wspierają nas