Tydzień miniatury - wyniki głosowania

Drodzy Portalowicze!

Zabawa o wdzięcznej nazwie Tydzień miniatury dobiegła końca. Komentarze napisane, głosy oddane, punkty podliczone. Teraz trzeba dokonać podsumowania i nagrodzić zwycięzców.
W konkursie udział wzięło dwudziestu dziewięciu autorów. Na miniatury oddało głosy dwudziestu dziewięciu użytkowników. Ze skrupulatnie dokonanych podliczeń wynika:

I miejsce (31 pkt.) zajmuje Figiel i jej opowiadanie  Miniaturki
Nagrodą jest książka z portalowej biblioteczki oraz nagroda specjalna, czyli tomik Opowieści wierutne przyznany przez Miladorę.

II miejsce (26,5 pkt.) zajmuje Jack the Nipper za opowiadanie Paróweczka
Nagrodą jest książka z portalowej biblioteczki.

III miejsce (22 pkt.) zajmuje Izolda, autorka opowiadania Czarna spódnica
Nagrodą jest butelka dobrego wina ufundowana przez Dobrą Cobrę.

Kolejne miejsca:
IV (21,5 pkt.) Natalia z Amsterdamu (Andre)
V (19 pkt.) Gdybyś mogła nie gasnąć (Almari) i Kloaka (shinobi)
VI (16 pkt.) Hrabina Delacroix-Talar (Ekszyn Dupacycki)
VII (14 pkt.) Wkoło tyle szczęścia (kolbertyna)
VIII (11,5 pkt.) Loża twórcy (henrykinho)
IX (11 pkt.) Dieta – cud (przyroda)
 X (10 pkt.) Po drabinie (green) i Cukier w ostatnim akcie huraganu (Druus)
XI (9,5 pkt.) Miała tyle wiatru we włosach (julass)
Pozostałe opowiadania dostały mniej niż 9,5 pkt.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą zabawę oraz wspaniałą atmosferę na Portalu. Zwycięzców prosimy o dane adresowe.

Jednocześnie informujemy, że jeszcze nie podjęłyśmy decyzji co do podziału nagród za komentarze. Dyskusje wciąż trwają, ponieważ komentujący wykazali się naprawdę niemałą klasą i trudno wybrać zwycięzcę. Rezultaty naszych ustaleń poznacie niebawem.

Elwira · 07:53 07.10.2013 · 42 ·
Komentarze
Dobra Cobra dnia 07.10.2013 08:09
Brawo! Piękny konkurs! Gratulacje dla zwycięzców.


Figlo, pięknie!

Jack the Nipper - wspaniale!


Szacun dla Wszystkich, którzy wzięli udział, gdyż poziom literacki był wysoki, ach wysoki.


Ze swej strony jest dla mnie zaszczytem wręczenie butelki wina Izoldzie. Przepiękna opowieść o Czarnej spódnicy! Przepiękne komentarze pod utworami innych pisarzy. Słodycz.


Osobiście chciałbym pogratulować też Madame Chauchat za dosadne komentarze i zdolność zmieszczenia opinii w jednym ciętym zdaniu! Czytanie ich to wielka słodycz.

Pozdrawiam wszystkich. Gratulacje dla wszystkich.

Dobra Cobra
Elwira dnia 07.10.2013 08:41
Gratuluję nie tylko zwycięzcom, ale każdemu z Was. Każdemu, kto napisał opowiadanie, kto skomentował miniaturę, kto zwyczajnie trzymał kciuki ze powodzenie przedsięwzięcia. Stworzyliście naprawdę fantastyczną atmosferę na Portalu i w końcu znowu rozmawialiśmy o tekstach, a to chyba najważniejsze.

Dziękuję, bez Was by się to nie udało :)
Wasinka dnia 07.10.2013 09:01
To był bardzo przyjemny czas. Oby więcej takich.
Zresztą, przecież kończyć się nie musi. ;)

Gratuluję Zwycięzcom i każdemu zaangażowanemu w miniaturowe zmagania.
akacjowa agnes dnia 07.10.2013 09:09
Super konkurs. Więcej takich :)

Figielku, wielkie gratulacje i brawa.

Gratuluję także Jackowi i Izoldzie.
Wasinka dnia 07.10.2013 09:19
Wiecie co? Tak sobie uzmysłowiłam, że w ten jesienny czas zwycięskie teksty dźwięczą dość perliście. :)
shinobi dnia 07.10.2013 09:29
Gratulacje dla zwycięzców. :)
JaneE dnia 07.10.2013 09:35
:) Gratuluję
Madame Chauchat dnia 07.10.2013 10:18
Dzięki Cobra, to był wypadek przy pracy i za dużo onetu i plotka :)
przyroda dnia 07.10.2013 10:36
Ha ha ha... fajne to :| Gratulacje dla zapunktowanych :)
henrykinho dnia 07.10.2013 10:44
Aj, trzeba było iść w humoreskę :p

Graty dla zwycięzcòw i szanownych organizatorek; standardowe wyrazy współczucia dla zajmujących 4te miejsce.

Udany konkurs, nie ma co
Wiktor Orzel dnia 07.10.2013 11:11
Gratulacje dla zwycięzców ;)
al-szamanka dnia 07.10.2013 11:16
Zabawa była przednia :)
Gratulacje dla zwycięzców - zasłużyli! :)
Miladora dnia 07.10.2013 11:44
Ha - postawiłam na dobrego konia, bo chociaż miniaturowy, to pierwszy przygalopował na metę. :))))

Serdeczne gratulacje dla Wszystkich! :)
I podziękowania za zabawę.

A Figielkę poproszę o przysłanie adresu na pw. :)
Almari dnia 07.10.2013 11:50
Uwaga! Będzie wazelina :D

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę, było naprawdę extra i liczę, że dobry klimat utrzyma się już do końca :) Dziewczyny z redakcji świetnie poprowadziły konkurs. Wszystko wypadło tak, jak sobie wymarzyłam. Shinobi, miło mi, że właśnie z tobą stoję na podium :)

Jeszcze raz wielkie gratki dla zwycięzców, a o winie to ja sobie już z Izoldą pogadam ;p
mike17 dnia 07.10.2013 11:57
Super idea, która połączyła nas w tak świetnej, wspólnej zabawie jest czymś wyjątkowym, jak niepowtarzalnym okazał się nasz konkurs.
Zapanowała przyjemna, swojska, wręcz rodzinna atmosfera, co jest bezcenne i co trzeba cyklicznie powtarzać, bo jesteśmy najlepszą grupą twórców ze wszystkich polskich portali, czego przykładem były wspaniałe miniatury konkursowe.

Zabawa co się zowie!
Fajnie, lekko, z przytupem :)

Wedle obietnicy, dedykuję jedną z moich własnych kompozycji Figielkowi-Łinerowi, ze szczerą porcją gratulacji - należało Ci się jak nic!

https://www.youtube.com/watch?v=qV21XkHMytc

Gratulacje dla pozostałych zwycięzców!
Dobra Cobra dnia 07.10.2013 12:02
Madame, tak 3maj!
marukja dnia 07.10.2013 12:14
Tak, to był naprawdę fajny konkurs. :)
Gratki dla wszystkich!


PS. Mike, jak Ty ładnie brzdąkasz! Przyznam, ze przyczaiłam też 'Constantly' - jest MOC! :)
Andre dnia 07.10.2013 12:20
I ja się przyłączam do gratulacji dla (zasłużonych!) zwycięzców :) A pomysł na konkurs rzeczywiście super, respect :)
Druus dnia 07.10.2013 14:25
Gratulacje dla zwycięzców, ukłon dla organizatorów. :)
niewidoczna dnia 07.10.2013 16:22
Gratulacje! ;)
zajacanka dnia 07.10.2013 17:38
Gratulacje, kochani! Dawno tak dobrze się nie bawiłam!
Izolda dnia 07.10.2013 17:50
Bardzo się cieszę, że pudło, jeszcze bardziej, że winne (gdy ktoś w czepku urodzony, to mu się trafia najsmaczniejsze miejsce :D ) Dobrej Cobrze, Fundatorowi, bardzo dziękuję za pomysł nagrody, może przyczynić się do wzrostu weny. Czuję podskórnie, że powinnam poczęstować nim Andre, bo tylko pół punkcika nas dzieli (ale czytam, że i Almarii ma chrapkę). No to przyjeżdżajcie, bo ja na najbliższy zlot nie mogę (w przeciwnym razie pilibyśmy razem, a tak mogę nie wytrzymać i złamię się wcześniej).

Redaktorkom Kochanym ściskam mocno grabusie, bo pomysł był wyśmienity.
Nigdy jeszcze nie czułam się tak emocjonalnie związana z żadnym konkursem, bo też w każdym do tekstów dopuszcza się nas dopiero po wyłonieniu laureatów (a potem tych laureatów mało kto czyta i komentuje). Teraz można było wejść w centrum wydarzeń i je wspólnie kreować, bardzo to motywujące, co zaświadcza ilość komentarzy.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do święta Bachusa, jakie stanie się moim udziałem.

Gratulacje dla Zwycięzców, Autorów i Komentatorów. Dobra robota i życzmy sobie powtórki.
Andre dnia 07.10.2013 18:23
Izolda napisał/a:
Czuję podskórnie, że powinnam poczęstować nim Andre

Kobiece przeczucia to jednak cudowna sprawa. Uważam, że absolutnie nie powinnaś ich ignorować! Idę się pakować :)
puma81 dnia 07.10.2013 18:38
Gratuluję zwycięzcom:)
Pozdrawiam wszystkich uczestników, byliście wspaniali:)
Figiel dnia 07.10.2013 18:39
Kochani, przyznam, że jestem nieprawdopodobnie zaskoczona. Biorąc pod uwagę poziom konkursu i naprawdę godnych pod względem umiejętności pisarskich uczestników, miałam nadzieję, że załapię się - być może - w pierwszej dziesiątce.

Zdumiona, serdecznie dziękuję Redakcji za umożliwienie tak doskonałej zabawy; głosującym, za życzliwość dla tekstu; komentatorom, za oceny, korekty, uwagi i słowa zachęty do dalszej pracy oraz gratulacje ; zaś wszystkim Portalowiczom za to, że chciało im się o miniaturowych wariacjach czytać :)

Dziękuję, Miladoro, za ufundowanie nagrody, z której cieszę się niezmiernie i wiele sobie po niej obiecuję, i Tobie Mike, za super kawałek muzyczny - wysłuchałam z podziwem dla umiejętności.

Gratuluję pozostałym Zwycięzcom, a także wszystkim Uczestnikom Konkursu tekstów, które dowodzą ich wysokich umiejętności.
wienczyslaw dnia 07.10.2013 18:46
świetny konkurs! gratulejszyn dla wszystkich:) ale dlaczego wyniki nie do końca podane? chciałbym wiedzieć, które miejsce zająłem. być może mógłbym sobie zaśpiewać: "odwróć tabelę wieniek na czele" . a tak? no jak? no jak?
green dnia 07.10.2013 18:55
Gratulację dla Wszystkich, bo to naprawdę fantastyczny konkurs, któremu towarzyszyła niezwykła atmosfera i zaangażowanie.

Szanowna Redakcjo jesteście niesamowite!

Super było:)
Dobra Cobra dnia 07.10.2013 19:19
Izoldo,

Istotnie, załącznik alkoholowy może przyczynić się do większej weny, z drugiej jednak strony także do upadku winnego. Pij zatem odpowiedzialnie - jak mowi Bernie Ecclestone. Oczywiście, jak tylko pakunek dotrze...


Uśmiech

DoCo
Jack the Nipper dnia 07.10.2013 19:34
Dziękuję wszystkim za wspólna zabawę i za głosy :)
Wasinka dnia 07.10.2013 20:19
wienczyslaw napisał:
chciałbym wiedzieć, które miejsce zająłem.

Jesteś zaraz po Wielkich oczach (9p.), zdobywając punktów osiem.
A zatem szczęśliwe miejsce trzynaste. :)
Norules dnia 07.10.2013 20:55
Ja również się dołączam do gratulacji. Nie oddałam głosu, ale podczytywałam sobie was czasami. Może przy kolejnej edycji bardziej się włączę, zwłaszcza w komentowanie.

No i najważniejsze - gratki przede wszystkim dla Almari za pomysł na konkurs :)
Olaf Tumski dnia 07.10.2013 23:20
Gratulacje dla najlepszych i dla pozostałych.
Podziękowania dla autorów konkursu. Chyba nie macie wyjścia i musicie zorganizować kolejny ;)
swistakos dnia 08.10.2013 01:57
Serdeczne gratulacje dla najlepszych. Jesteście naprawdę niesamowici.
Dobra Cobra dnia 08.10.2013 08:27
Dołączam się niniejszym do postępowej myśli Olafa Tumskiego. :-)
Almari dnia 08.10.2013 09:29
Spoko, redakcja i użytkownicy sobie najpierw odpoczną, ochłoną po emocjach, wypiją winko i wtedy się coś zorganizuje. Sama się już palę do następnej edycji, ale muszę pomyśleć nad urozmaiceniem formuły, żeby było inaczej i ciekawiej :p Gdyby wam się zrodziły jakieś uwagi, co do regulaminu konkursu to piszcie na pw :)
Dobra Cobra dnia 09.10.2013 22:35
A kto został Miszczem Komenta TM? Czy już może wiadomo?
Wasinka dnia 09.10.2013 23:29
Ogłosimy wyniki w piątek, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem. :)
Dobra Cobra dnia 10.10.2013 15:22
To muszą to być głębokie obrady. Dałyście sobie już po razie? No tak dla skutecznego wyłonienia jedynego zwyciezcy... :-)
Wasinka dnia 10.10.2013 20:12
Obyło się bez rękoczynów. Może dlatego, że jesteśmy za daleko od siebie. :)
Dobra Cobra dnia 10.10.2013 22:21
Czyli wyniki ustalone...
Zola111 dnia 11.10.2013 17:58
Gratulacje! Zwycięzcom, wszystkim uczestnikom, organizatorom - brawo!
Usunięty dnia 11.10.2013 21:31
Trochę się kulę w sobie, bo widzę, że lepsze teksty wylądowały pode mną...

Gratuluję wszystkim. Dużo dobrego wydarzyło się w Waszych miniaturach.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zbigniew Szczypek
18/10/2021 18:17
Witaj Apisie A ja jakoś przegapiłem ten wiersz, mimo… »
mozets
18/10/2021 16:44
Aniat wie co mówi. Jej wiersz zdradza kobiecość w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:34
gaga26111 w ogniu miłości się spopielamy żarem co w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:15
Zbigniew Szczypek Zwabił mnie tytuł. Bowiem przypadkiem, w… »
ApisTaur
18/10/2021 15:45
KatarzynaKoziorowska jakże jest złudne piękno świata… »
Marek Adam Grabowski
18/10/2021 13:55
Dzięki za uwagę. Storo poprzednie bardziej ci się podobały.… »
ApisTaur
18/10/2021 11:05
Czy np. taka pani Wellman, też należy do łabędzioszyich? He… »
aniat.
18/10/2021 10:19
Kobieta ma delikatną , łabędzią szyję , hihi »
ApisTaur
18/10/2021 09:54
aniat. Oj, co do palta, bym polemizował, palto nie jest… »
Marian
18/10/2021 09:41
Dzięki Mozets, może skorzystam. »
aniat.
18/10/2021 09:24
mozets - dziekuję za komentarz. Jest o wiele piękniejszy niż… »
Carvedilol
18/10/2021 09:04
Marek Adam Grabowski Sporo błędów (raz np Honako, raz… »
Gramofon
18/10/2021 07:52
Prawdziwa ta fala, taka niewidzialna. »
Zbigniew Szczypek
17/10/2021 22:44
Witaj Niczyja Przebrnąłem przez tekst, doszukując się… »
kamyczek
17/10/2021 20:25
Strata bliskiej osoby zawsze boli, trudno jest się z nią… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 12/10/2021 19:26
  • Krytyka lenistwa w komentowaniu na PP, chyba coś daje. Dzisiaj było super, za co Wam wszystkim bardzo dziękuję, ciesząc się dawnym gwarem. Oby tak dalej ;-}
  • mike17
  • 05/10/2021 13:27
  • Zapraszam serdecznie do MUZO WEN 10, konkursu dla prozaików, gdzie piszemy miniaturę pod piosenkę : [link]
  • Zbigniew Szczypek
  • 04/10/2021 21:36
  • Jaka noc Iwoniko, tu dzień nie umiera nigdy - słońce odbija się od księżyca i nadal świeci, szczególnie dzisiaj dla Ciebie. Witaj serdecznie na PP
  • iwonika
  • 04/10/2021 20:45
  • Bylo ciemno, była noc
  • mike17
  • 28/09/2021 13:12
  • Przypominam o trwającym konkursie w prozie MUZO WENY 10, gdzie każdy może wykazać się umiejętnością napisania miniatury na 5000 znaków ze spacjami. To naprawdę nic trudnego. Zapraszam :)
  • Niczyja
  • 27/09/2021 21:52
  • Dobry wieczór dawnym znajomym i nowym nieznajomym. Witam po półtorarocznej przerwie. Miło tu znów być. Naprawdę. Czuję się jak w domu...:)
Ostatnio widziani
Gości online:30
Najnowszy:Padziejowa
Wspierają nas